،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود            
   ۱۳۹۹ دوشنبه ۳۱ شهريور -اِلأِثنين ٣ صفر ١٤٤٢ - Monday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   دار القرآن مقالات قرآنی
 
 
به نام خداوند بخشنده بخشايشگر
 
حسّ انتقام و عاطفه هر دو در اسلام مراعات شده اگر طرف در قتل عمدى بخواهد انتقام بكشد مجاز است و اگر بخواهد عفوّ كند باز مجاز است«فَمَنْ عُفِيَ لَهُ مِنْ أَخِيهِ» آمدن لفظ«اخ» براى تحريك عاطفه و رحمت است پس قصاص يك انتقام خشن و بى‌بدل نيست بلكه بدل و عوض هم دارد و آن عفو و گرفتن خون بهاست.
 
بضرورت مي دانيم كه نزول قرآن برسول خدا(ص) بتدريج و در عرض بيست و سه سال بوده است. ولى در قرآن آياتى داريم كه ظهور بلكه صريح آن ها نزول تمام قرآن در يك ماه و يك شب است مثل شَهْرُ رَمَضٰانَ الَّذِي أُنْزِلَ فِيهِ الْقُرْآنُ ... بقره: 185.
 
بترسيد از روزي كه كسى از كسى كفايت نمي كند.
 
ظاهرا عيسى(ع) از آن جهت كلمة خوانده شده كه وجودش اثر بخصوصى بود از جانب خدا، گر چه مخلوق همه كلمات اللّه‌اند ولى اين عنايت در اثر بى‌پدر بودن در عيسى(ع) بيشتر است.
 
مجموع سوره‌هاى قرآن صد و چهارده است در اوائل همه ی آن ها بجز سوره ی توبه بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ* آمده است. يك بار نيز در سوره ی نمل در نامه ی سليمان بقوم سباء ذكر شده على هذا مجموعا صد و چهارده بار در قرآن مجيد تكرار شده است.
 
داشتن یک کتاب قرآن جیبی کار چندان سختی نیست، اما معمولا نمونه‌های کوچک این کتاب آسمانی کامل نیستند و علاوه بر آن خواندن آن با توجه به اندازه فونت ریز متن سخت می‌شود.
 
نوشتن آيات قرآنى و يا اسماء اللّه بدون طهارت جائز است يا نه؟
 
از شگفتى‌هاى اين مسأله آن است كه در قرآن مجيد در دو آيه هنگامى كه سخن از اوقات نماز به ميان مى‌آيد، فقط سه وقت براى نمازهاى شبانه روز ذكر شده با اين حال تعجّب است چرا گروهى از اين برادران اصرار در وجوب پنج وقت دارند.
 
على رغم تبليغات سوئى كه درباره شيعه مى‌شود، ما معتقديم قرآنى كه امروز در دست ما و در دست همه مسلمانان است، عين آن قرآنى است كه بر پيامبر اكرم(ص) نازل شده و حتّى يك كلمه اضافه و كم نشده است.
 
2 3 4 5           مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
خبر های قرآنی
مقالات قرآنی
دوره های آموزشی
عملکرد های سالانه دارالقرآن
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse