،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود            
   ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۶ مرداد -اِلأَحَّد ٢٦ ذو الحجه ١٤٤١ - Sunday August 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   معرفی استان اردبیل مراکز علمی و دانشگاه ها
 
 
علاقه مندی به کارهای فرهنگی در اردبیل دارای سابقه طولانی است و این شهر ملقّب به دارالارشاد از اولین شهر های ایرانی است که دارای چاپ خانه و روزنامه بوده است، چه بنا به نوشته دایرة المعارف فارسی مصاحب، اردبیل در ردیف تهران، تبریز، اصفهان، شیراز، مشهد، رشت ....
 
نخستين روزنامه جديدی است كه در عصر سلطنت پهلوی دوم، در اردبيل منتشر شده است و تقريباً پس از دو سال و نيم دوره فترت، كه بعد از تعطيل شدن روزنامه جودت در انتشار روزنامه ها در اردبيل پيش آمده بود، روزنامه شمس ايران در مرداد 1328 (دوران نخست وزيری ساعد مراغه ای) از افق مطبوعات اردبيل طلوع كرد.
 
روزنامه دفاع مردم: صاحب امتیاز آن مرحوم سیداسماعیل حسینی صاحب گاراژ مشهد بود که از سال1330 منتشر شده و شماره 39 آن(باتاریخ 9 بهمن 1333) در دست است. در کتاب «شناسنامه مطبوعات ایران» و همچنین درکتاب چهره مطبوعات معاصر نیز به این نشریه اشاره شده است.
 
بر اساس آیین‌نامه‌های آموزشی مصوب و مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته علوم حدیث، برابر با چهار نیم‌سال تحصیلی است. دروس این مقطع، در 28 واحد درسی و 4 واحد پایان‌نامه تنظیم شده است.
 
دانشگاه علوم پزشكي اردبيل در سال 1372 وبا جذب 119 نفر دانشجو در رشته هاي پزشكي وپيراپزشكي فعاليت خود را آغاز نمود دانشكده هاي فعلي پزشكي وپيرا پزشكي فعاليت خود را آغاز نمود دانشكده فعلي پزشكي وپيراپزشكي در سال 1376 با ظرفيت 313 نفر دانشجو وبا زير بناي 6045 متر مربع به بهره برداري رسيد.
 
علمي وكاربردي فعاليت خود را در سال 77 با پذيرش دانشجوي دوره ترمي در رشته مرتعداري در مركز آموزشي جهاد كشاورزي آغاز كرد پذيرش دوره پودماني دانشگاه جامع علمي كاربردي در استان اردبيل از سال 82 با تعداد 545 نفر دانشجو شروع شد.
 
دانشگاه سراسري محقق اردبيلي ، بزرگترين مجتمع دانشگاهي استان است كه زير نظر وزارت علوم فعاليت دارد اين دانشگاه داراي دانشكده هاي زير است: دانشكده فني مهندسي، دانشكده علوم، دانشكده مغان، دانشكده ادبيات و علوم انساني، دانشكده كشاورزي
 
دانشگاه آزاد اسلامي واحد اردبيل در آبان ماه 1362 تاسيس شده و فعاليت خود را از سال 64 با راه اندازي رشته هاي پزشكي و كارشناسي معارف اسلامي، زبان انگليسي و كشاورزي آغاز نموده است.
 
دانشگاه پيام نور اردبيل مركز اردبيل درسال 1356 با نام دانشگاه آزاد ايران (وابسته به سازمان مركزي در تهران) و با پذيرش 100 دانشجو در رشته هاي علوم بنيادي و علوم تندرستي فعاليت آموزشي خود را آغاز نمود.
 
                 
   
گردشگری در استان
مراکز علمی و دانشگاه ها
مشاهیر استان
آداب و رسوم استان
مساجد و عبادتگاه های استان
معرفی شهرستان ها
اردبیل شناسی
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse