امام صادق (ع) حدیثی را بدین مضمون نقل می كند: "در آغاز فروردین، آدم آفریده شد و آن روز فرخنده ای است برای طلب حاجت ها و برآورده شدن آرزوها و دیدار پادشاهان و كسب دانش و زناشویی و مسافرت و داد و ستد. در آن روز خجسته بیماران بهبودی می یابند و نوزادان به آسانی زاده می شوند و روزی ها فراوان می گردد.       فرارسيدن بهار سال 1396 و عيد نوروز بر همگان مبارك باد.                        
   ۱۳۹۶ شنبه ۶ خرداد -اِسَّبِت ١ رمضان ١٤٣٨ - Saturday May 2017
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   دین و اندیشه ادیان و مذاهب
 
 
ـــ دلیل بر وجوب بعثت نبی:
 
بعثت چیست؟ وحضرت محمد(ص) کیست؟
 
دوم اردیبهشت روز زمین پاک است. روز زمین پاک با وجود آن که در تقویم هیچ کدام از ادیان به عنوان یک روز دینی و مقدس در نظر گرفته نشده است اما با ارزش های دینی در جهت خیر مشترک همه انسان ها پیوند خورده و تمام سنت های دینی توجه ویژه ای به نگهداری از زمین دارند.
 
آسیه از ماده ی "اسی" است که در لغت به معنی حزن است؛ و اگر لفظ آسیه درباره ی یک بنا و ساختمان به کار رود، به معنی محکم بودن اساس و پایه ی آن می باشد؛[1]
 
مرحوم محقّق در متن شرايع در زمينۀ لزوم نيّت در زكات- چون عبادت مالى است- مى‌فرمايد: «اگر زكات به صورت اجبار از شخصى گرفته شده است نيّت آن را خود امام ع يا عامل زكات بايد انجام دهد».
 
در آن کرانه که دل با ستاره همزاد است
 
یک عده از دانشمندان جدید، یکباره هر سبک و روشی را غیر از سبک و روش تجربی مردود شمردند و از این رو آن قسمت از علوم را که از دسترس تجربه خارج بود و هنوز تحت عنوان فلسفه باقی بود، بی اعتبار دانستند.
 
دیه، دیه مسلمان، دیه کافر
 
تو ای صفای ضمیرم! چرا نمی آیی؟
 
دردم مداوا می کنی مثل همیشه
 
2 3 4 5 6 7 8 9 10 مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
اخلاق
ادیان و مذاهب
مهدویت
اهل بیت (ع)
فلسفه و عرفان
احکام اسلامی
قرآنی
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse