شهادت مظلومانه ي بانوي دو عالم بي بي فاطمة الزهرا(س) بر عموم شيعيان جهان تسليت باد.      ای یاس مصطفوی، قرآن مرتضوی شمس نور نَبَوی، ماه عَلَوی      ز غم شکستی ام، تمام هستی ام، فدای قامت خمیده ات ای شهیده ی ولا بهار هل اتی، شده به حفظ دین حق جان تو پس از نبی فدا       ای کوثر آل عبا اُمّ الشّهدا فتنه زد بر تو شرر، دادی شش ماهه پسر            
   ۱۳۹۵ يکشنبه ۸ اسفند -اِلأَحَّد ٢٩ جمادي الاولي ١٤٣٨ - Sunday February 2017
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   دین و اندیشه اخلاق
 
 
اخلاق اسلامی اخلاقی است که در چارچوب اسلام است. اخلاق اسلامی سه بخش اصلی دارد:
 
پیامبر گرامی(ص) فرمود: مبعوث شدم تا خصلت های کریمانه را کامل گردانم. بی شک چنین است، زیرا امر دنیا و آخرت جز با خلق و خوی کریمانه سامان نیابد و برای خواهان آن گوارا نگردد.
 
در میان همه ادیان و در دیار همه مربیان الهی، اخلاق دارای جایگاه ویژه ای است، در اسلام نیز اخلاق از اهمیت خاصی برخوردار است و اهمیت اخلاق، از دیدگاه اسلام را در جلوه های مختلف می توان به تماشا نشست از جمله:
 
-تربيت در لغت به معناي پرورش دادن استعدادهاي شي است( فيزيكي و مادي، علمي، عقلاني يا اخلاقي)
 
هر چند روایاتی که از اخلاق و تربیت اخلاقی می گویند، دریای بیکرانی، است، ولی ما به قصد تبرک و تیمن به نقل سخنانی چند از ائمه معصوم س می پردازیم.
 
تعریف اصطلاحی تربیت
 
حس خلق از راه‌های جلب محبت دیگران است. خوش رفتاری، اکسیری است که دل‌ها را به هم پیوند می‌زند و کارهای به ظاهر ناشدنی را ممکن می‌سازد.
 
عفو و گذشت، آثار مثبت بسياري دارد و در رشد كمال انساني، سلامت جسمي و رواني و بهبود روابط اجتماعي و نزديكي به خدا، موثر است. در اين جا به مهم‌ترين اثرات آن مي‌پردازيم:
 
علی(ع) از آنجا که حسن خلق را از کمالات می دانست، مکررا به کارگزارانش سفارش می کرد تا چهره باطن خود را به آن بیارایید.
 
همانگونه که غیبت کردن از گناهان بزرگ است گوش دادن به غیبت و تایید آن نیز از گناهان بزرگ معرفی می‌شود؛ چرا که اگر کسی حاضر نشود به غیبت گوش دهد، افزون بر اینکه نهی از منکر می‌کند،
 
2 3 4 5 6 7 8 9 10 مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
اخلاق
ادیان و مذاهب
مهدویت
اهل بیت (ع)
فلسفه و عرفان
احکام اسلامی
قرآنی
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse