شهادت مظلومانه ي بانوي دو عالم بي بي فاطمة الزهرا(س) بر عموم شيعيان جهان تسليت باد.      ای یاس مصطفوی، قرآن مرتضوی شمس نور نَبَوی، ماه عَلَوی      ز غم شکستی ام، تمام هستی ام، فدای قامت خمیده ات ای شهیده ی ولا بهار هل اتی، شده به حفظ دین حق جان تو پس از نبی فدا       ای کوثر آل عبا اُمّ الشّهدا فتنه زد بر تو شرر، دادی شش ماهه پسر            
   ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۰ اسفند -اِثَّلاثا ١ جمادي الثانيه ١٤٣٨ - Tuesday February 2017
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   دین و اندیشه
 
 
پیامبر گرامی(ص) فرمود: مبعوث شدم تا خصلت های کریمانه را کامل گردانم. بی شک چنین است، زیرا امر دنیا و آخرت جز با خلق و خوی کریمانه سامان نیابد و برای خواهان آن گوارا نگردد.
 
اخلاق اسلامی اخلاقی است که در چارچوب اسلام است. اخلاق اسلامی سه بخش اصلی دارد:
 
مرحوم محقّق در متن شرايع در زمينۀ لزوم نيّت در زكات- چون عبادت مالى است- مى‌فرمايد: «اگر زكات به صورت اجبار از شخصى گرفته شده است نيّت آن را خود امام ع يا عامل زكات بايد انجام دهد».
 
روزي‌ يك‌ نفر از عارفي پرسيد: تجرّد چيست‌؟!
 
مفهوم لغوي واژه اخلاق
 
در میان همه ادیان و در دیار همه مربیان الهی، اخلاق دارای جایگاه ویژه ای است، در اسلام نیز اخلاق از اهمیت خاصی برخوردار است و اهمیت اخلاق، از دیدگاه اسلام را در جلوه های مختلف می توان به تماشا نشست از جمله:
 
این بحث مهم ترین مباحث قرانی است و از یک نظر مهم ترین هدف انبیای الهی را تشکیل می دهد، زیرا بدون اخلاق نه دین برا مردم مفهومی دارد و نه دنیای آن ها سامان می یابد، همان گونه که گفته اند: اقوام روزگار به اخلاق زنده اند قومی که گشت فاقد اخلاق مردنی است!
 
-تربيت در لغت به معناي پرورش دادن استعدادهاي شي است( فيزيكي و مادي، علمي، عقلاني يا اخلاقي)
 
از عرفان در ايات و روايات سندي داريم ؟از اون جهت كه انسان هاي بزرگواري در حال تدريس عرفان هستند و سلوك و..-مثلا روش هاي معرفت النفس و شهود و اضلا به عنوان عرفان در ايات و روايات امده است ؟
 
همه فیلسوفان و مکتبدان تاریخ بشر، همواره درصدد بوده اند که برنامه و دستورالعملی برای رفتار انسان ها عرضه کنند تا آنان را به سر منزل سعادت و خوشبختی هدایت نمایند
 
2 3 4 5 6 7 8 9 10 مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
اخلاق
ادیان و مذاهب
مهدویت
اهل بیت (ع)
فلسفه و عرفان
احکام اسلامی
قرآنی
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse