سالها دل طلب جام جم از ما ميكرد      آنچه خود داشت زبيگانه تمنا ميكرد                        
   ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۷ دي -اِلأِثنين ١٧ ربيع الثاني ١٤٣٨ - Monday january 2017
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   حوزه مقالات اجتماعی خانواده
 
 
بیایید قیمت گنج‌ها و داشته‌های امروزمان را دریابیم و شکرگزار باشیم تا فردا با از دست دادن آنها نادم و پشیمان نشویم. که پشیمانی نه تنها سودی ندارد، بلکه حسرت و در نتیجه افسردگی و غم و اندوه‌های پایدار به دنبال دارد.
 
بالاخره سبک زندگی جدید نقاط قوت و ضعفی دارد؛ یعنی باید توجه داشته باشید که سرمایه‌های فرهنگی خانواده‌ها، حتی در موضع دینی هم در حال بالا رفتن است
 
خداوند متعال در قرآ ن کریم می فرماید:«پروردگار تو حکم نمود که جز او را نپرستید و به پدر و مادر کاملاً نیکی کنید و اگر یکی از آن ها و یا هر دو نزد تو به پیری رسیدند، کمترین اهانتی به آن ها روا مدار و بر آن ها فریاد مزن و گفتار لطیف و سنجیده به آن ها بگو». (سوره اسراء، ایه 23)
 
امام سجاد(ع): القول الحسن یثری المال و ینمی الرزق و ینسیء فی الاجل و یحبب الی الأهل و یدخل الجنه؛ در این حدیث شریف پنج فایده برای گفتار نیکو بیان شده است.
 
هر زن و شوهری دعوا می کنند و این طبیعی است.درگیری سالم در ازدواج می تواند پیوند زناشوئی را تقویت کند. از سوی دیگر درگیری ناسالم می تواند به ازدواج صدمه بزند.
 
خانواده نهاد مقدسی است كه در ساختار جامعه مهم‌ترین ركن به حساب می‌آید. تحكیم خانواده زمینه ساز استحكام اجتماع است. خانواده مركز نشر و انتقال فرهنگ است. خانواده چشمه جوشانی است كه فضایل وكمالات انسانی از آنجا به جامعه سرازیر می‌شود.
 
یکی از اصل‌های مهم در پیوند زناشویی، مودت و رحمتی است که خداوند به آنها هدیه داده است. و یکی از راه‌های حفظ و دوام این رحمت، دعا است.
 
در رابطه با اهمیت رازداری و پنهان کردن عیوب افراد مطالب زیاد و گفته‌ها فراوان است. شاید کمتر کسی باشد که در مذمت رازدار نبودن و مسائلی از این قبیل نکاتی را نشنیده باشد
 
شریک ‌بودن در روزهای ناخوش اعضای خانواده مثل اوقات خوش نیست و مهارت می‌خواهد. یكی از روزهای ناخوش كه می‌تواند برای هر فردی پیش بیاید ابتلا به بیماری است. شما باید در خانواده مهارت حمایت از یك فرد بیمار را داشته باشید.
 
انسانی که شاد است و در مراحل مختلف از زندگی اش شادی را تجربه کرده ، قطعاً از لحاظ سلامت بهتر از دیگران است.جالب است بدانید که داشتن یک همسر شاد میتواند ضامن
 
2 3 4 5 6 7 8 9 10 مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
جامعه شناسی
روانشناسی
آسیب شناسی اجتماعی
خانواده
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse