از امام صادق(علیه السلام) روایت است كه حضرت رسول اکرم( صلى الله علیه و آله) فرمود كه: ماه رجب ماه استغفار امت من است پس در این ماه بسیار طلب آمرزش كنید كه خدا آمرزنده و مهربان است و رجب را "أصب" مى‏گویند زیرا كه رحمت خدا در این ماه بر امت من بسیار ریخته مى‏شود پس بسیار بگوئید: أَسْتَغْفِرُ اللهَ وَ أَسْأَلُهُ التَّوْبَةَ».                              
   ۱۳۹۶ چهارشنبه ۶ ارديبهشت -اِلأَربِعا ٢٩ رجب ١٤٣٨ - Wednesday April 2017
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   حوزه مقالات اجتماعی روانشناسی
 
 
در طول 10 سالی که در شغل فروشندگی بودم، موفق ترین سال برای من از لحاظ مالی همان سالی بود که از لحاظ احساسی و عاطفی حالم زیاد خوب نبود. به ...
 
شاد بودن در زندگی را باید انتخاب کنید و این انتخاب در افراد باهوش به سادگی انجام خواهد شد، اما افراد باهوش و شاد چه ویژگی‌های خاصی دارند؟
 
گویا خیلی‌ها از این‌که دوباره باید به زندگی عادی و پراسترس روزانه برگردند، ناراحت هستند و از آن شکایت دارند، البته این نارضایتی را می‌توان هم در حالات چهره و صورتشان دید و هم براحتی و بدون هیچ تعارفی آن را بیان می‌کنند.
 
گاهی کسانی از زیر بار احساسات غم‌انگیز شانه خالی می‌کنند چرا که برای آنها دردناک است اما تنها پذیرفتن واقعیت است که آنها را آرام خواهد کرد.در صورتی که گاهی به ناامیدی رسیدید، خواندن این مقاله برای شما بسیار مفید خواهد بود.
 
راه‌هاي زير پيشنهاد مي‌شود تا انشاء‌ا... با به كارگيري آنها بتوانيد بر مشكلات خود چيره شويد:
 
به راستي چه عاملي باعث دستيابي به موفقيت مي‌شود؟ چگونه است كه بعضي از افراد به اوج موفقيت مي‌رسند و بعضي ديگر در همان پله‌هاي اول درجا مي‌زنند؟موفقيت
 
خوابیدن، بخش اجتناب‌ناپذیر زندگی انسان است و وقتی سطح هوشیاری انسان تغییر می‌کند، فرد به خواب می‌رود. در تعطیلات، شرایط زندگی روزمره افراد تغییر می‌کند و این تغییر در ساعت خواب بیشتر از همه خود را نشان می‌دهد.
 
امنیت فكری: یكی از عوامل اضطراب و ناآرامی، بدبینی است، اما با خوشبینی و اعتمادورزی، ترس درونی زایل می‌گردد و آرامش جایگزین آن می‌شود. امام علی (ع) می‌فرماید:حسن الظن راحه القلب و سلامه الدین؛ خوشبینی، مایه آرامش قلب و سلامت دین است.
 
خانواده، ابتدايي‌ترين بنياد جامعه است و براي داشتن جامعه‌اي هدفمند و توانا، بايد خانواده‌هايي شاد، پراميد و تلاشگر داشته باشيم و براي اين شادي نخستين گام بايد از خودتان شروع كنيد
 
يكي از‌سازوكارهاي زندگي، اميدواري است. اگر روزي اميد از انسان گرفته شود، دوران خمودي و ايستايي او فرا مي‌رسد. اميدوار بودن، هنري است كه بايد همگان به‌ويژه نسل پوياي جوان آن را فراگيرند.
 
2 3 4 5 6 7 8 9 10 مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
جامعه شناسی
روانشناسی
آسیب شناسی اجتماعی
خانواده
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse