امام صادق (ع) حدیثی را بدین مضمون نقل می كند: "در آغاز فروردین، آدم آفریده شد و آن روز فرخنده ای است برای طلب حاجت ها و برآورده شدن آرزوها و دیدار پادشاهان و كسب دانش و زناشویی و مسافرت و داد و ستد. در آن روز خجسته بیماران بهبودی می یابند و نوزادان به آسانی زاده می شوند و روزی ها فراوان می گردد.       فرارسيدن بهار سال 1396 و عيد نوروز بر همگان مبارك باد.                        
   ۱۳۹۶ جمعه ۴ فروردين -اِجُّمعَة ٢٥ جمادي الثانيه ١٤٣٨ - Friday March 2017
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   حوزه مقالات اجتماعی جامعه شناسی
 
 
برخی انسان‌ها از تجارب دیگران بهره می‌برند. بسیار اتفاق می‌افتد که افراد در کوتاه ترین زمان ممکن به کمک تجربه‌های دیگران به مسائل جدیدی دست می‌یابند.
 
پیام اصغر فرهادی, کارگردان هوشیار و هنرمند ایرانی, به مخاطبان میلیاردی مراسم اسکار رسید آماری که دست کم برای واقعه ای مرتبط با ایران
 
بسياري از مردم بر اين عقيده‌اند كه گفتار صريح و تند مي‌تواند باعث آزرده شدن طرف مقابل مي‌شود. به زبان ساده‌تر مي‌توان گفت رك گويي هر چند از برخي جهت‌ها مي‌تواند خوب باشد
 
اگر شادی بیشتری در زندگی می‌خواهید، باید با مهربانی بیشتری با خودتان رفتار کنید. در ادامه می‌خواهیم با هم راه‌هایی را کشف ‌کنیم که به ما کمک می‌کنند با خودمان مهربان‌تر باشیم.
 
بدون ترديد يکي از عوامل موثر در فرايند يادگيري‌هاي اجتماعي و تاثيرپذيري اخلاقي و رفتاري کودکان، نوجوانان و بزرگسالان؛ «همسايه‌ها» مي‌باشند
 
احسان ونيكوكاري از اموري است كه در حوزه عمل اجتماعي و هنجارهاي پسنديده قرار مي گيرد و يكي از فضيلت هاي اخلاقي نيز به شمار مي رود و هر كسي كه از فطرت سالم برخوردار باشد زبان به ستايش و تحسين اهل احسان و نيكوكاران مي گشايد.
 
دید مثبت به زندگی بسیار مفید است. برای توسعه دید مثبت باید کنترل آن را یاد بگیرید. همچنین باید یاد بگیرید برای خود و زمانتان ارزش قائل شوید. روش دیگری که می‌توانید دید...
 
یكی از اصول حاكم بر رفتار و منش اهل ایمان و تقوا، احسان و نیكی است. در آموزه‌های دینی مصادیق و آثار ارزشمندی برای احسان و نیكوكاری بیان شده است كه ذیلابه برخی از آنها اشاره می‌‌نماییم.
 
پاسخ: در پاسخ به قسمت اوّل سؤال، لازم است علاوه بر تعریف اخلاق، برخی دیگر از مفاهیم و اصطلاحات نیز مانند «علم اخلاق»، «هدف علم اخلاق» و «تربیت اخلاقی» توضیح داده شود.
 
۱- نفس مساله بعثت انبیا و ارسال رسل و انزوال کتب آسمانی و به طور کلی ماموریتی که آن ها برای هدایت و تربیت همه انسان ها داشتند، محکم ترین دلیل بر امکان تربیت و پرورش فضایل اخلاقی در تمام افراد بشر است.
 
2 3 4 5 6 7 8 9 10 مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
جامعه شناسی
روانشناسی
آسیب شناسی اجتماعی
خانواده
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse