شهادت مظلومانه ي بانوي دو عالم بي بي فاطمة الزهرا(س) بر عموم شيعيان جهان تسليت باد.      ای یاس مصطفوی، قرآن مرتضوی شمس نور نَبَوی، ماه عَلَوی      ز غم شکستی ام، تمام هستی ام، فدای قامت خمیده ات ای شهیده ی ولا بهار هل اتی، شده به حفظ دین حق جان تو پس از نبی فدا       ای کوثر آل عبا اُمّ الشّهدا فتنه زد بر تو شرر، دادی شش ماهه پسر            
   ۱۳۹۵ دوشنبه ۲ اسفند -اِلأِثنين ٢٣ جمادي الاولي ١٤٣٨ - Monday February 2017
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   حوزه مقالات سیاسی تاریخ سیاسی
 
 
رحلت مشكوك آيت‌الله مصطفي خميني، آغاز قيام عمومي
 
اصول تکوین عالم
 
حضرت رضا با فضل بن سهل سخت مخالف بود و بلکه بیشتر از آن که با مأمون مخالف بود با فضل بن سهل مخالف بود و فضل بن سهل را یک خطر به شمار می آورد.
 
از مقابله با قیام های علویان. عیون اخبار الرضا در جلد 2 و«الكامل» ابن اثیر در جلد 5 ضمن ذكر قیام های علویان به مهمترین قیام آنان اشاره می نماید كه رهبری آن بر عهده محمد بن ابراهیم بن الحسین بوده است.
 
همانا از برای ما بر شما حقی است به واسطه‏ی رسول خدا ص، و از برای شما بر ما حقی است، هرگاه حق ما را به ما دادید، بر ما نیز مراعات حق شما لازم است.
 
در شرایط بحرانی و حساس آن دوران، حضرت امام هادی(ع) با درک ژرف و الهی خویش به صورت کتبی و شفاهی، شیعیان عصر خود را به پیروی و حمایت همه جانبه از فرزند گرامی خویش فرامی خواند، تا امت پس از شهادت قریب الوقوع ایشان دچار تفرقه، تشتت و گمراهی نشوند.
 
تاریخ تشیع پر از وقایع و حوادثی است که در توسعه و تحول تفکر شیعی نقش بسزایی داشت. در این میان، مواضعی که توسط امامان معصوم(ع) با توجه به شرایط و فشارهای سیاسی خلفای اموی و عباسی اتخاذ گردید، بسیار حائز اهمیت است.
 
خداوند متعال در سوره انفال، هر کسی در هر مقام و موقعیتی که باشد و ارتباطی با خدا و پیغمبر(ص) نداشته باشد را میت می‌داند، میت یعنی جنازه‌ای که هیچ سود قابل توجهی برای هیچ کس ندارد و باید دفنش کرد.
 
محمد بن حنفيّة فرزند امام على(ع) قضيه خاتم امیر المومنین(ع) را چنين حكايت كرد: سائلى مسكين در مسجد رسول(ص) تقاضاى مساعدت كرد، غير از على(ع) كسى او را به عطايى ننواخت،
 
قيام مسلم و محاصرۀ كاخ ابن زياد
 
2 3 4 5 6 7 8 9 10 مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
تاریخ سیاسی
ایران
جهان
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse