برنده ي مسابقه شماره 230 سايت تبيان استان اردبيل :      جناب آقاي مجيد نوائي مهمانداري از شهر عجب شير                        
   ۱۳۹۶ جمعه ۳۰ تير -اِجُّمعَة ٢٦ شوال ١٤٣٨ - Friday july 2017
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   حوزه مقالات جوانان اصول تربیتی
 
 
احمد بن سعید عابد گفت: پدرم براى من نقل کرد که در زمان ما، در کوفه جوان خداپرستى بود - بسیار خوش صورت و زیبا اندام - همواره در مسجد جامع حضور داشت و اندک وقتى بود، که در مسجد نباشد.
 
یکی از شکایت هایی که برخی افراد از خود دارند این است که چرا برای نماز صبح از خواب بیدار نمیماند و یا اصلاً به نماز اهمیت نمی دهد و به عبارت دیگر در دین سستی می کند.
 
نباید بگذارید کارهای ایشان زمین بماند...
 
بهار آغاز است و چه زيباست كه اين صفحه را در سال جديد با نام و ياد بزرگ مردي آغاز كنيم كه نگاهش به بهار نيز زيبايي ديگري مي دهد. آنگونه كه مي گويد:
 
در جوانی هنگامی که می‌ خواستم دوره خطاطی را بگذرانم، در کلاس، استاد سرمشقی به بنده می‌داد و می‌گفت این جمله را بنویس و سرمشق کن: " ادَب آداب دارد " و " ادَب مرد به ز دولت اوست".
 
هر کس در روز پنج شنبه سیصد مرتبه این دعا را بخواند
 
اگر ما جوانان را با معارف اسلامي آشنا كنيم و باورهاي ديني را تقويت كنيم و به آنها بفهمانيم كه تنها راه سعادت و كمال انسان در عمل كردن به دستورات الهي و احكام خداوند است و در انجام اين وظيفه هم با دقت و صبر و اخلاق و ادب با آنان برخورد كنيم، در تقويت ايمان آنان و اعتقادات آنان موثر خواهيم بود.
 
از چيزهايي كه اهل آتش جهنم بر آن تعقل نكردند و خود از آن ياد مي‌كنند، انتخاب همنشين سوء و نارواست. «يَا وَيْلَتي لَيْتَنِي لَمْ أتَّخِذْ فُلاناً خَلِيلاً؛ اي كاش! فلاني را به دوستي و همنشينيِ خود نمي‌گرفتم» آشنايي با او بود كه مرا با خدا بيگانه ساخت، و دوستي با او بود
 
عادت به تعويق انداختن كار، مثل بسياري از عادت‌هاي ديگر از جمله پرخوري و... جنبه فراگير دارد و مردم با اينكه از زيان آن آگاه هستند، با وجود اين ممکن است از كنارش بي‌توجه بگذرند. عدم تمايل به درس خواندن، ميزان بالاي تماشاي تلويزيون و... از نشانه‌هاي تنبلي هستند. چطور مي‌توانيم تنبلي ...
 
اگر به شما بگویند قرار است تلفن همراه تان به مدت یک هفته در یک محفظه امن نگهداری شود و شما حق نگاه کردن و لمس کردن آن را ندارید، چه عکس العملی نشان می دهید؟ دانه های عرق روی پیشانی تان می نشیند؟ لب هایتان می لرزد؟ یا این که نمی دانید چه عکس العملی انجام دهید؟
 
2 3 4 5 6 7 8 9 10 مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
ازدواج
رفتارشناسی
ناهنجاری ها
اصول تربیتی
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse