برنده ي مسابقه ي شماره 233 سايت تبيان استان اردبيل:      جناب آقاي محمد حسين سيلابي       از شهرستان كرج                  
   ۱۳۹۶ سه شنبه ۴ مهر -اِثَّلاثا ٥ محرم ١٤٣٩ - Tuesday September 2017
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   حوزه مقالات دانش و فناوری صنایع الکترونیکی
 
 
محققان دانشگاه واترلو در کانادا سامانه هوشمندی طراحی کرده‌اند که می‌تواند متوجه شود راننده چه زمانی در حال استفاده از تلفن همراه خود است.
 
توجه به وضعیت ایمنی فعال و غیر فعال خودرو از جمله نکات مهمی است که رانندگان باید به آن توجه داشته باشند.
 
وقتی بحث دوربین‌ تلفن‌های هوشمند می‌شود، اپل جز بهترین‌هاست، هر چند شاید از نظر مگاپیکسلی از دیگر رقبای‌ش عقب باشد. البته می‌دانیم که مگاپیکسل اهمیت چندانی ندارد،
 
در دنیای خودرو، یکی از اصطلاحاتی که بسیار رایج است و کاربرد فراوانی دارد دستی یا اتوماتیک بودن خودروست. این اصطلاحات در مجموع به نحوه انتقال قدرت موتور به چرخ‌ها اطلاق می‌شود و گویای فناوری‌به کاررفته است.
 
پژوهشگران دانشگاه بینگهمتون باتری ساده ای تولید کرده اند که برای شارژ کردن آن می توان از مواد ارگانیک موجود در آب دهان انسان استفاده کرد.
 
گروهی از مهندسان و دانشمندان دانشگاه «کلتک» و «ETH» زوریخ موفق شدند پوستی مصنوعی تولید کنند، که قادر است تغییرات حرارتی را حس کند. ماده‌ای که از آن در تولید این پوست استفاده شده، قابل بارگذاری و تولید در اندام‌های مصنوعی است.
 
تعداد خودروهای برقی روز به روز در جهان در حال افزایش است و به مرور افراد بیشتری از آنها استقبال می‌کنند. پیش‌بینی می‌شود کمتر از پنج سال دیگر در بسیاری
 
شاید شما هم ‌بارها آرزوی داشتن یک دستیار خانگی را داشته‌اید، دستیاری که حواسش به همه‌چیز و همه‌جا باشد و در امور مختلف به شما کمک کند.
 
منظور از هوش مصنوعی چیست؟ در واقع این اصطلاح حد و مرز مشخصی ندارد. وقتی هوش مصنوعی در سال 1335/1956 در کارگاهی در کالج دارتموث معرفی شد، به مفهوم کلی واداشتن ماشین به رفتارهایی به کار رفت که در صورت مشاهده در انسان، نشانه هوشمندی تلقی می‌شود.
 
«کالیفرنیا» نام یکی از تجملی‌ترین وَن‌های مسافرتی فولکس‌واگن است. ‌بتازگی فولکس‌واگن از جدیدترین نسل ون‌های کالیفرنیا رونمایی کرده که در مقایسه با نسل‌ پیشین
 
2 3 4 5 6 7 8 9 10 مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
کامپیوتر
هوافضا
صنایع الکترونیکی
نجوم
مقالات عمومي
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse