برنده ي مسابقه ي شماره 233 سايت تبيان استان اردبيل:      جناب آقاي محمد حسين سيلابي       از شهرستان كرج                  
   ۱۳۹۷ شنبه ۳۰ تير -اِسَّبِت ٨ ذو القعده ١٤٣٩ - Saturday july 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   معرفی استان اردبیل
 
 
پر آب ترین چشمه معدنی شهر سرعین از لحاظ آبدهی و وسعت، استخر گامیش گلی می باشد که بر روی دره واقع شده است. این آب معدنی دارای استخری روباز به مساحت ۴۰۰ متر با عمق ۱۳۰ سانتی متر می باشد. این آبگرم دارای ۱۷ دوش آبگرم و سرد، حوضچه کلر در مبادی ورودی به محوطه اصلی می باشد.
 
آبگرم ساري سو از يك حوض دو قسمتي به اندازه ۴۲ متر مربع تشكيل شده است و حوض آن روباز فقط روي رختكن هاي ساخته شده از سنگ مرمر با ايرانيت پوشانده شده است. داراي دوش هايي به تعداد ۵ عدد كه آب آن از چشمه ساری سو تغذيه مي شود، هم چنين حوضچه كلر مي باشد.
 
آبگرم معدني قهوه خانه همت يا قهوه خانه ممتاز يك، در قسمت شمالي سرعين واقع شده است حوض آن از دو حوضچه به مساحت ۱۵ متر مربع تشكيل شده است كه آبمعدني از حوض اولي به حوض دومي كه بزرگتر است جريان مي يابد و از مجراهائي كه در جنوب شرقي حوض دومي قرار دارد به بيرون جريان مي يابد.
 
اردبيل براي خيلي از گردشگران ايراني با طبيعت منحصر به فرد و آب و هواي لطيفش شناخته مي شود اما شايد کمتر کسي بداند که يکي از جالب ترين نقاط تاريخي کشور در منطقه براي اين استان ...
 
در گیلان هر چه به سمت غرب بروید، طبیعت بکرتر می شود و منظره ها شگفت انگیزتر. تورهای طبیعت گردی به واسطه همین زیبایی ها است که هر سال برنامه های بیشتری را برای این منطقه تدارک می بینند
 
این قالی مشهور از آن جهت قالی اردبیل نامیده می‌شود که از مسجدی واقع در مصلّی اردبیل که شاه اسماعیل و جد او شیخ صفی الدین(که سلسله صفویه نام خود را از او گرفته) مدفون شده‌اند، به دست آمده‌است.
 
اردبيل اين استان شمال غرب کشور با ارتفاع ۱۵۰۰ متري از سطح دريا بين کوه هاي تالش و سبلان رشته کوه البرز در نزديکي مرز جمهوري آذربايجان جاي گرفته است. اغلب صاحبنظران نام قديمي شهر را«آرتاويل» و از ريشه اوستايي مي دانند.
 
اردبيل در ميان کوه هاي تالش و سبلان و در شمال غرب فلات ايران قرار گرفته و به همين سبب از زمستان هاي سرد و تابستان هاي معتدل برخوردار است. اگر تصميم داريد به اردبيل سفر کنيد از نظر زماني، فصل بهار و تابستان بهترين زمان سفر به اين شهر است.
 
جنگل فندقلو در 30 کيلومتري شهر اردبيل و در 10 کيلومتري جنوب شهر نمين قرار گرفته است. اين منطقه به خاطر داشتن جاذبه هاي منحصر به فرد جنگلي – مرتعي و گردنه زيباي حيران با جذابيت هاي طبيعي متنوع، قابليتي بسيار ممتاز براي توسعه در صنعت اکوتوريسم را دارد.
 
درياچه نِئور درياچه‌اي در حدود چهل کيلومتري شرق شهر اردبيل در استان اردبيل است. ماهي‌ هاي درياچه نئور هر سال پيش از زمستان صيد و جمع ‌آوري مي‌ شوند زيرا در اثر يخ زدن درياچه اين ماهي
 
انواع سفالينه هاي ساده و منقوش، ظروف شيشه اي، چيني هاي آبي و سفيد، ابزار و ادوات مفرغي از دوره هاي مختلف تاريخي منطقه گردآوري شده و در معرض نمايش گذاشته شده اشت. علاوه بر اين در کنار اين موزه که در مکاني به وسعت يک هزار و ‪ ۸۰۰‬متر مربع راه اندازي شده،
 
مشاهده اولین صفحه مشاهده صفحه قبلی 2 3 4 5 6 7 8 9 [ 10 ] مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
گردشگری در استان
مراکز علمی و دانشگاه ها
مشاهیر استان
آداب و رسوم استان
مساجد و عبادتگاه های استان
معرفی شهرستان ها
اردبیل شناسی
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse