شهادت مظلومانه ي بانوي دو عالم بي بي فاطمة الزهرا(س) بر عموم شيعيان جهان تسليت باد.      ای یاس مصطفوی، قرآن مرتضوی شمس نور نَبَوی، ماه عَلَوی      ز غم شکستی ام، تمام هستی ام، فدای قامت خمیده ات ای شهیده ی ولا بهار هل اتی، شده به حفظ دین حق جان تو پس از نبی فدا       ای کوثر آل عبا اُمّ الشّهدا فتنه زد بر تو شرر، دادی شش ماهه پسر            
   ۱۳۹۵ جمعه ۶ اسفند -اِجُّمعَة ٢٧ جمادي الاولي ١٤٣٨ - Friday February 2017
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   دین و اندیشه
 
 
پژوهشگران علوم دینى پس از مطالعه آثار موجود در تمدن اسلامى که به ارزش‌هاى الهى و کمالات انسانى پرداخته‌اند، با دو گونه آثار نظام‌مند مواجه شدند:
 
پرسش
 
قرآن برترین و ماندگارترین اثر آسمانی و جاودانه ترین پیامی است که خداوند برای هدایت بشر بر قلب شریفترین بنده خویش محمد ابن عبدالله(ص) نازل فرمود.
 
قرآن کریم کتاب ارزشمندی است که آیات آن راهگشای بشر در زندگی دنیا و آخرت است، کتابی که گاه در کنج عزلت قرار گرفته و با وجود آثار قابل توجه دنیوی و اخروی آن مورد غفلت قرار می گیرد. آثاری که اگر خواننده از آن مطلع گردد لاجرم تلاوت روزانه قرآن را پیشه خود خواهد ساخت.
 
پرسش
 
هفته اول: از ایه 21 سوره یونس تا 45،هر روز 5 ایه ،هفته دوم: از ایه 46 تا 75،هفته سوم: از ایه 76 تا 109(آخر سوره)،هفته چهارم: از اول سوره هود تا ایه 30،هفته پنجم: از ایه 31 تا 60،هفته ششم: از ایه 61 تا 90،هفته هفتم: از ایه 91 تا 123(آخر سوره)
 
یس، سی و ششمین سوره قرآن است که مکی و دارای 83 آیه است.
 
حضرت رسول اكرم(ص) می‌فرماید: خانه‌های خود را به تلاوت قرآن روشن كنید، و آن ها را گورستان نكنید، چنان چه یهود و نصاری در كلیساها و عبادتگاه‌های خود نماز كنند، ولی خانه‌های خویش را معطل گذارده‌اند.
 
آخرالزمان دورانی است سراسر غفلت از خدا:
 
تعدادی از کنایه های قرانی که وجود دارد:
 
«فأمّا الیتیم فلا تقهر. و أما السائل فلا تنهر. و اما بنعمة ربک فحدّث؛پس یتیم را تحقیر مکن وبه دلجویی و نوازش او بپرداز و در دفع نیازهای عاطفی وی بکوش.
 
مشاهده اولین صفحه مشاهده صفحه قبلی 2 3 4 5 6 7 8 [ 9 ] 10 مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
اخلاق
ادیان و مذاهب
مهدویت
اهل بیت (ع)
فلسفه و عرفان
احکام اسلامی
قرآنی
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse