،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود            
   ۱۳۹۹ يکشنبه ۳۰ شهريور -اِلأَحَّد ٢ صفر ١٤٤٢ - Sunday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   حوزه مقالات دانش و فناوری هوافضا
 
 
آلمان بزودی میزبان نوعی مزرعه بادی پیشگامانه می‌شود که مشکل بزرگ انرژی باد را حل می‌کند؛ این مزرعه می‌تواند وقتی باد نمی‌وزد هم برق تولید کند. بخش انرژی‌های نوی شرکت جنرال الکتریک قرار است نخستین مزرعه بادی جهان را که با انرژی برق‌آبی یکپارچه شده است در آلمان احداث کند.
 
اگر روزی پای بشر به مریخ برسد، باید خود را برای توفان‌های برفی شبانه آماده کنند، توفان‌های برفی که براساس داده‌های مترولوژیکی به دست آمده از سیاره مریخ، در طول شب‌ ایجاد می‌شوند.
 
به گفته آن‌ها زلزله‌های بزرگ احتمالا در زمان مدهای بزرگ رخ می‌دهند که دو بار در روز اتفاق می‌افتند. گرانش ماه در زمان مدهای بزرگ اقیانوس‌های زمین را به سمت خود می‌کشد، اما این مدها ماهانه دو بار در زمان کامل شدن ماه یا هلال ماه نو بزرگتر می‌شوند زیرا خورشید، ماه و زمین در یک خط قرار می‌گیرند.
 
ترویج مفاهیم علمی و ارتباط نزدیک مردم با موضوعات علمی، یکی از اهداف ارزشمند توسعه علم است و باعث تعامل افراد جامعه با جوامع علمی می‌شود. فضاهای علمی مثل موزه‌های علم فضاهایی فراهم می‌کنند که مردم و بخصوص دانش‌آموزان و دانشجویان با مفاهیم دانش و فناوری بیشتر آشنا شوند.
 
سفر انسان به مریخ از برنامه‌های فضایی بلندپروازانه‌ای است که برخی سازمان‌های فضایی ازجمله آمریکا، اروپا و روسیه برای آن برنامه‌های بلندمدتی را طرح‌ریزی کرده‌اند.
 
یک شرکت معماری ایتالیایی از نقشه‌های خود برای ساخت یک آسمانخراش خنک‌کننده جهانی خبر داده که برای مبارزه با گرم شدن تدریجی زمین طراحی شده است. این آسمانخراش عظیم تا فضا گسترش یافته و سدی میان زمین و خورشید در قالب یک گلخانه ایجاد خواهد کرد.
 
از آن روز که انسان خردمند(Homo sapiens) تصمیم گرفت از غارها خارج شود و به جست‌وجوی منابع و سرزمین‌های جدید، قاره آفریقا را به مقصد آسیا و اروپا و دیگر سرزمین‌های ناشناخته ترک گوید
 
ناسا از شناسایی چهار سیاره فراخورشیدی جدید خبر داد که احتمالا در دوتای آنها امکان حیات وجود دارد. این کشف مهم توسط تلسکوپ فضایی کپلر صورت گرفته است. این تلسکوپ توانسته چهار سیاره صخره ای فراخورشیدی را که به دور یک ستاره می چرخند شناسایی کند.
 
برف کهکشانی برای نخستین بار اطراف یک ستاره دور از منظومه شمسی شناسایی شده که دانش بهتری در مورد شرایط جوی و حتی نشانه‌های حیات فرازمینی ارائه می‌کند.
 
اخترشناسان از کشف سیاره کوتوله دیگری در لبه منظومه شمسی خبر داده اند تا از این پس پلوتو دیگر تنها نباشد. اخترشناسان موفق به کشف سیاره کوتوله ای به نام«۲۰۱۵ RR۲۴۵» در فاصله ای بسیار دور از پلوتو در کمربند کوئیپر شده اند.
 
در حالی که به نظر می رسید با تعریف واحد زمان، وزن، جرم، مسافت و... مشکل اندازه‌گیری برای همیشه حل شده است، طرح سوالات جدید ـ بخصوص از طرف کیهان‌شناسان ـ ./..
 
مشاهده اولین صفحه مشاهده صفحه قبلی 2 3 4 5 6 7 8 [ 9 ] 10 مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
کامپیوتر
هوافضا
صنایع الکترونیکی
نجوم
مقالات عمومي
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse