،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود            
   ۱۳۹۹ يکشنبه ۳۰ شهريور -اِلأَحَّد ٢ صفر ١٤٤٢ - Sunday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   حوزه مقالات دانش و فناوری هوافضا
 
 
تحقیقات جدید زمین شناسان حکایت از وجود اقیانوسی عظیم در عمق 1000 کیلومتری زمین دارد .
 
دانشمندان، دره بزرگ جدیدی در عطارد کشف کرده‌اند که اولین شواهد ممکن از پوشش سیلیکات بیرونی سیاره را مشخص می‌کند.
 
در دهه‌های گذشته، سفر به فضا رویایی بیش نبود. کارگردانان بسیاری در سراسر دنیا، این رویا را به تصویر می‌کشیدند و کودکان با آرزوی فضانورد شدن، شب‌ها
 
بیش از سه هفته از آغاز مرحله اول برنامه شبیه‌سازی «مارس ـ 160» گذشته است. این برنامه با هدف شبیه‌سازی شرایط زندگی و کار در مریخ اجرا می‌شود. پروژه مارس ـ 160، شامل دو مرحله 80 روزه است. نخستین مرحله آن از 18 مهر امسال در صحرای یوتای آمریکا آغاز شده است.
 
گمان نمی‌کنم تا به حال کسی سر به هوا شده باشد و راجع به چیستی خطوط سفیدی که در امتداد مسیر پیموده شده برخی هواپیماهای مسافربری ایجاد می‌شود، فکر نکند.
 
نخستین فضانورد جهان یا در واقع اولین موجود زنده ای که به فضا سفر کرد سرنوشتی شوم داشت و زنده از این مسافرت فضایی بازنگشت.
 
استرالیا را شاید بتوان آخر دنیا نامید؛ جزیره‌ای بزرگ در جنوب شرق آسیا که بومیانش تا چند قرن اخیر از همه دنیا جدا افتاده بودند. دانشمندان در رابطه با فهم عمیق تاریخ و پیشینه
 
شرکت حمل ونقل هواییuberآمریکا اعلام کرد که تا سال 2026 بتواند تاکسی‌های پرنده را وارد بازار خواهد کرد.
 
آنچه که در مورد چمپ برخلاف سلاح هسته‌ای ضربان الکترومغناطیسی جالب‌تر است، این است که با یکبار گداخته شدن کل تاسیسات برق و الکترونیکی یک کشور را از کار می‌اندازد. این سلاح همچنین می‌تواند به دفعات شلیک کرده و فقط هدف‌های حیاتی خاص دشمن را از کار بیاندازد.
 
همه می‌دانیم راز کوتاه بودن زمان طی شده با هواپیماها، غیر از سرعت زیاد آنها، پیمودن مسیر مستقیم و بدون پیچ و خم‌های موجود در جاده است. این قابلیت ممکن نخواهد بود بجز افزایش ارتفاع و دور ماندن از موانع.
 
آلمان بزودی میزبان نوعی مزرعه بادی پیشگامانه می‌شود که مشکل بزرگ انرژی باد را حل می‌کند؛ این مزرعه می‌تواند وقتی باد نمی‌وزد هم برق تولید کند. بخش انرژی‌های نوی شرکت جنرال الکتریک قرار است نخستین مزرعه بادی جهان را که با انرژی برق‌آبی یکپارچه شده است در آلمان احداث کند.
 
مشاهده اولین صفحه مشاهده صفحه قبلی 2 3 4 5 6 7 [ 8 ] 9 10 مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
کامپیوتر
هوافضا
صنایع الکترونیکی
نجوم
مقالات عمومي
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse