،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود            
   ۱۳۹۹ سه شنبه ۱ مهر -اِثَّلاثا ٤ صفر ١٤٤٢ - Tuesday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   حوزه مقالات بانوان
 
 
خانواده جايگاه مهمي در رشد شخصيت افراد دارد. اغلب افراد دچار مشکلات مختلف شخصيتي و رواني که فاقد بهداشت و سلامت رواني هستند از خانواده‌ هاي ناسالم برخاسته‌اند. از اين رو در تأمين بهداشت رواني افراد خانواده جايگاه مهمي دارد.
 
در زندگی مشترک همواره عدم شناخت طرفین از انتظارات یکدیگر منجر به اختلافات بسیار بزرگی می شود؛ شاید بسیاری از شما در پاسخ به اين سوال که، همسر شما از چه مردی بدش می آید؟ سکوت اختیار کنید، چرا كه همیشه بر این تصور بوده اید: چون شما این گونه هستید باید همسرتان از مردی با خصوصیات شما خوشش بیاید.
 
مرد یا زنی که اساس رفتار خود را بر بی انضباطی قرار دهد، مورد اعتراض همسر خود قرار می گیرد. گاه بی انضباطی منجر به بی اعتمادی می شود و گرمی و شادمانی را از خانواده می گیرد.
 
آيا به اين موضوع که مردان چه نقشي در محيط خانواده و اجتماع درخصوص رعايت حجاب توسط زنان و دختران(البته زنان و دختراني که منتسب به آنها مي باشند، مانند همسر و فرزندان دختر) مي توانند داشته باشند، انديشيده ايد؟
 
چنان چه به خرماي نيمه خشك علاقه نداريد و رطب را بيشتر مي پسنديد جالب است بدانيد كه رطب دشتستان(كبكاب) هر چند ظاهرش خيلي زيبا و شكيل نيست و له شده به نظر مي رسد اما ارزش غذايي بالايي دارد و دوم آن كه خارج از يخچال هم تا مدت ها قابل نگهداري است.
 
زن و مرد بعد از عقد نكاح به خاطر ایجاد رابطه زوجیت حقوقی را بر هم پیدا می كنند لذا برخی نكاح را این چنین تعریف كرده اند كه نكاح رابطه ای حقوقی ـ عاطفی است كه بوسیله عقد بین زن و مرد حاصل می گردد و به آنها حق می دهد كه با یكدیگر زندگی كنند.
 
پيش از دوران بلوغ اختلافي در ميزان بروز افسردگي در بين دختران و پسران ديده نمي شود اما بين سنين 11 و 13 سال ميزان رشد افسردگي در دختران افزايش مي يابد تا سن 15 سالگي که دختران 2 برابر بيشتر نسبت به مردان دوره افسردگي را تجربه مي کنند.
 
آفرینش انسان بر پایه آزادی جان، و بر اساس استقلال در امور حیات، و اختیار در انتخاب است. احدی حق ندارد کسی را به بردگی و بندگی خود درآورد، و وی را برای خواسته های خود به اسارت بگیرد. سلب آزادی و حریت، و استقلال و اختیار از هر انسانی گناه کبیره و خیانت عظیم و جنایت بزرگ است.
 
خانه تکانی از رسوم بسیار قدیمی آماده شدن برای عید نوروز است و هرچند که آپارتمان های کوچک و بدون پستو و انباری و زیرزمین امروزی تقریباً در تمام مدت سال نسبتاً تمیز هستند، اما تمیزترین خانه ها هم مدتی مانده به نوروز، برای شگونش هم که شده از بالا تا پایین روفته و شسته و برق انداخته می شوند.
 
در تحقيقات ميداني و با استفاده از استقرإ نتيجه جالبي در اين زمينه به دست آمده و آن اين است كه مردان و پسران هنگام عبور از كنار زن محجبه، نوعي شرم ناخواسته در وجودشان ايجاد مي شود و آنان را از نگاه يا سخن نادرست باز مي دارد.
 
انسان هاي بسياري از جوامع گوناگون در مقابل احكام و دستورات اديان مختلف مطيع و خاضع بودند، ليكن حاكمان، استثمارگران و برخي روحانيون بي تقوا همواره در صدد سوءاستفاده از مقدسات بشر بوده اند و به همين دليل، بيشتر اين آثار دستخوش تحريف شده است.
 
مشاهده اولین صفحه مشاهده صفحه قبلی 642 643 [ 644 ] 645 646 647 648 649   مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
آشپزی در خانه
اصول خانه داری
رفتارشناسی
حجاب شناسی
زن و اسلام
همسرداری
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse