برنده ي مسابقه ي شماره 233 سايت تبيان استان اردبيل:      جناب آقاي محمد حسين سيلابي       از شهرستان كرج                  
   ۱۳۹۷ جمعه ۱ تير -اِجُّمعَة ٨ شوال ١٤٣٩ - Friday June 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   آموزش و پژوهش
 
 
به وسيله قيچي طراحي کاغذ را براي پوشانده بالا و اطراف شمع مربع ببريد. از مرکز بالاي کاغذ يک دايره به قطر ۸/۳ سانتيمتر ببريد.
 
اين کاغذ‌هاي فويل براي پيچيدن شکلات‌ ها و شيريني استفاده مي ‌کنند و در رنگ ‌هاي مختلف و براق موجود مي ‌باشند. که بيشتر شما آن ها را دور ريخته و اهميت نمي ‌دهيد، اما از اين به بعد اين کاغذهاي زيبا را همراه پولک ‌ها و منجوق‌ ها براي تزئين شمع‌هايتان مورد استفاده قرار دهيد،
 
تزئين کردن با سوزن‌ ها بر روي شمع‌ ها کار بسيار ساده‌اي مي ‌باشد براي اين که در پايان نتيجه‌اي رومانتيک و زيبا داشته باشيد با سوزن ‌هاي گوناگون با شکل ‌هاي مختلف(از نظر سرسوزن ‌ها) بر روي شمع‌ ها آزمايش کنيد.
 
به‌وسيله سيم‌بُر حلقه‌ هاي تکه‌ هاي تزئيني فلزي را ببريد و به‌ وسيله چسب تزئينات، مهره‌ها، و سنگ‌ هاي شيشه‌اي را اطراف شمع به اندازه‌اي که مايل هستيد بچسبانيد. و بگذاريد تا چسب به‌ طور کامل خشک شود.
 
طرح دايره‌اي را به قطر ۵/۲ سانتي‌متر روي مقواي نازک بکشيد و به ‌وسيله چاقوي طراحي دايره را ببريد. تکه مرکز آن را بيرون آوريد. سپس طرح را در بالاي شمع حدود ۳/۱ سانتيمتر زير فتيله قرار دهيد، با استفاده از مداد اطراف سوراخ طرح را بکشيد و يک بريدگي ناچيزي روي شمع ايجاد کنيد.
 
از يک شمع ساده يا دست ‌ساز خودتان يا شمع ‌هاي خريداري شده براي اين روش ساده استفاده کنيد، که براي بچه‌ها و نوجوانان لذت ‌بخش مي ‌باشند.
 
مواد و وسايل مورد نياز: رنگ اکروليک به اندازه لازم- کاغذ آلومينيوم فويل- قلم‌مو گرد - شمع باريک(۲ عدد)- مسواک کارکرده و قديمي.
 
شمع ‌هاي ساده و تزئين نشده را مي ‌توانيد با قرار دادن مقداري از دانه ‌ها و يا گل ‌هاي خشک، دارچين، ميخک، و گل‌ هاي اسطو خودوس يا دانه‌ هاي فلفل در سطح تزئين کنيد و به آن ها يک منظرهٔ جالب و فريبنده و طبيعي بدهيد.
 
چند عدد گلدان سفالي داريم كه مي توان آن ‌ها را به شكل‌ هاي مختلف تزيين كرد. براي تزيين اين گلدان‌ ها از برگ‌ هاي خشك شده گل رز استفاده مي كنيم.
 
پژوهشگراني که پيش از اين روش تصويربرداري سه بعدي را ابداع کرده بودند، روشي ارائه کردند که با استفاده از آن مي توان تصوير چهار بعدي گرفت.
 
پژوهشگران دانشگاه علوم پزشكي بقيه الله(عج) و دانشگاه تهران با همكاري بنياد نخبگان نيروهاي مسلح موفق به طراحي و ساخت دستگاه تشخيص سريع بيماري مالاريا شدند كه در مدتي بسيار كوتاه و تنها با تست يك قطره خون قادر به شناسايي اين بيماري است
 
مشاهده اولین صفحه مشاهده صفحه قبلی 52 53 [ 54 ] 55 56 57 58 59 60 مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
آموزشی
پژوهشی
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse