برنده ي مسابقه ي شماره 233 سايت تبيان استان اردبيل:      جناب آقاي محمد حسين سيلابي       از شهرستان كرج                  
   ۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ آبان -اِثَّلاثا ٢ ربيع الاول ١٤٣٩ - Tuesday November 2017
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   آموزش و پژوهش
 
 
آمار استنباطي به شيوه‌ هايي اطلاق مي ‌شود که از طريق آن ها ويژگي هاي گروه هاي بزرگ بر اساس اندازه گيري همان ويژگي ها و گروه هاي کوچک استنباط مي ‌شود. روش‌ هاي آمار استنباطي به منظور برآورد پارامترهاي جامعه(ميانگين جامعه) از طريق نمونه گيري علمي ‌از جامعه مورد نظر بکار مي ‌رود...
 
هنگامي که توده‌اي از اطلاعات کمي ‌براي تحقيق گردآوري مي ‌شود، ابتدا سازمان بندي و خلاصه کردن آن ها به طريقي که به صورت معني داري قابل درک و ارتباط باشند، ضروري است. روش هاي آمار توصيفي(Descriptive Statistics) به همين منظور بکار برده مي ‌شوند. غالبا مفيدترين و در عين حال اولين قدم در...
 
مغز، عضوي پيچيده است. به هر حال، مسئول همه توانايي ‌ها و همه پيچيدگي ‌هاي ماست. دانشمندان، سال ‌هاي متمادي اين عضو را مورد مطالعه قرار داده‌اند و (مخصوصاً در سال‌ هاي اخير) چيزهاي زيادي درباره نحوه كار آن فهميده‌اند.
 
آيا براي يک سيل ناگهاني آماده ايد؟ همان طور که مي دانيم، سيل از بلاياي طبيعي است که همه ساله در گوشه و کنار دنيا اتفاق مي افتد و باعث خسارت هاي مالي و جاني زيادي مي شود. دستورالعمل مقابله با اين گونه موارد اضطراري، به شرح زير مي باشد:
 
هميشه براي مقابله با آتش سوزي آماده باشيم! آتش، عامل مخرب مهمي است که در صورت عدم رعايت نکات ايمني، باعث خسارت هاي جاني و مالي فراوان مي شود و با بسياري از بلاياي طبيعي و سوانح، همراه است. آتش سوزي هايي که به دنبال زلزله، سيل، انفجار و يا ساير حوادث ايجاد مي شوند...
 
حادثه اي زيبا ولي خطرناک. رعد و برق نوعي تخليه الکتريکي است که در اثر انتقال الکتريسيته ساکن بين دو ابر يا بين ابر و زمين ايجاد مي شود. در رعد و برق هاي شديد، معمولاً بيشترين تخليه الکتريکي صورت مي گيرد.
 
آيا براي يک سيل ناگهاني آماده ايد؟ همان طور که مي دانيم، سيل از بلاياي طبيعي است که همه ساله در گوشه و کنار دنيا اتفاق مي افتد و باعث خسارت هاي مالي و جاني زيادي مي شود. دستورالعمل مقابله با اين گونه موارد اضطراري، به شرح زير مي باشد:
 
آيا هرگز از خود پرسيده ايد اگر محل سکونت شما در معرض طوفان شديد يا گردباد و يا تندباد و کولاک قرار گيرد چه اتفاقي رخ خواهد داد؟ نزولات آسماني سنگين(باران هاي شديد)، بادهاي شديد و صاعقه که با طوفان همراه هستند، مي توانند به اموال شما خسارت وارد کنند و زندگي تان را نيز به خطر اندازند.
 
وزش بادهاي سرد با سرعت حدود 50 يا 60 کيلومتر در ساعت همراه با ريزش برف و کاهش درجه حرارت به کمتر از 12 درجه زير صفر از جمله حوادثي است که در اکثر جاده ها و نواحي کوهستاني شمال کشور به وقوع مي پيوندد و خسارت هاي جاني و مالي فراوان به بار مي آورد. لبه هاي خارجي کولاک داراي بادهاي شديد با سرعت...
 
كودك را تشويق كنيد خودش به دنبال يافتن پاسخ سؤالاتش برود. بچه ها در كودكي مثل دانشمندان كوچكي هستند. آن ها مدام فرضيه مي دهند و اين فرضيه ها را آزمايش مي كنند.
 
در ابتدا تا می توانید درباره كاشف تان بیشتر بدانید. تا مي توانيد اطلاعات درباره او پيدا كنيد و بخوانيد. هم از اينترنت و هم از كتابخانه استفاده كنيد. از موتور هاي جستجوي خوب، دايره المعارف و كتاب هاي اشخاص درباره كاشفان استفاده كنيد.
 
مشاهده اولین صفحه مشاهده صفحه قبلی 52 53 [ 54 ] 55 56 57 58 59 60 مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
آموزشی
پژوهشی
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse