برنده ي مسابقه ي شماره 233 سايت تبيان استان اردبيل:      جناب آقاي محمد حسين سيلابي       از شهرستان كرج                  
   ۱۳۹۷ جمعه ۷ ارديبهشت -اِجُّمعَة ١١ شعبان ١٤٣٩ - Friday April 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   آموزش و پژوهش
 
 
طرح دايره‌اي را به قطر ۵/۲ سانتي‌متر روي مقواي نازک بکشيد و به ‌وسيله چاقوي طراحي دايره را ببريد. تکه مرکز آن را بيرون آوريد. سپس طرح را در بالاي شمع حدود ۳/۱ سانتيمتر زير فتيله قرار دهيد، با استفاده از مداد اطراف سوراخ طرح را بکشيد و يک بريدگي ناچيزي روي شمع ايجاد کنيد.
 
از يک شمع ساده يا دست ‌ساز خودتان يا شمع ‌هاي خريداري شده براي اين روش ساده استفاده کنيد، که براي بچه‌ها و نوجوانان لذت ‌بخش مي ‌باشند.
 
مواد و وسايل مورد نياز: رنگ اکروليک به اندازه لازم- کاغذ آلومينيوم فويل- قلم‌مو گرد - شمع باريک(۲ عدد)- مسواک کارکرده و قديمي.
 
شمع ‌هاي ساده و تزئين نشده را مي ‌توانيد با قرار دادن مقداري از دانه ‌ها و يا گل ‌هاي خشک، دارچين، ميخک، و گل‌ هاي اسطو خودوس يا دانه‌ هاي فلفل در سطح تزئين کنيد و به آن ها يک منظرهٔ جالب و فريبنده و طبيعي بدهيد.
 
چند عدد گلدان سفالي داريم كه مي توان آن ‌ها را به شكل‌ هاي مختلف تزيين كرد. براي تزيين اين گلدان‌ ها از برگ‌ هاي خشك شده گل رز استفاده مي كنيم.
 
پژوهشگراني که پيش از اين روش تصويربرداري سه بعدي را ابداع کرده بودند، روشي ارائه کردند که با استفاده از آن مي توان تصوير چهار بعدي گرفت.
 
پژوهشگران دانشگاه علوم پزشكي بقيه الله(عج) و دانشگاه تهران با همكاري بنياد نخبگان نيروهاي مسلح موفق به طراحي و ساخت دستگاه تشخيص سريع بيماري مالاريا شدند كه در مدتي بسيار كوتاه و تنها با تست يك قطره خون قادر به شناسايي اين بيماري است
 
کارشناس تشكل هاي ديني تبليغات اسلامي اردبيل از برگزاري دوره آموزش مهدويت ومديريت هيئت داري و اخلاق اسلامي ويژه مسئولين هيئات مذهبي خبرداد .
 
کارآفريني با توسعه اقتصادي و اجتماعي کشورها رابطه تنگاتنگي دارد به طوري که امروزه يکي از شاخص هاي توسعه در کشورهاي رو به رشد محسوب مي شود. در واقع از نگاه بيشتر صاحبنظران اقتصادي، کارآفريني مهم ترين منبع نوآوري، اشتغال زايي و رشد و توسعه مي باشد. به همين دليل است که بسياري از...
 
تک‌تک گلبرگ ‌ها را به اتو چسبانده و پس از گرم شدن، آن ها را به حالت پليسه فرم دهيد. کاسبرگ گل را نيز به همين ترتيب، اتو کنيد. براي شيار انداختن روي برگ‌ ها نيز مي‌ توانيد بلافاصله پس از اتو زدن، برگ را روي قالب رگبرگ بيندازيد و با فشار دست، شيارهاي روي قالب را به روي برگ منتقل کنيد.
 
ژلاتين را در يک ليوان آب سرد حل کنيد. سپس روي حرارت قرار دهيد تا محلول يکنواختي درست شود. حال آن را داخل يک سيني که کمي گود باشد، بريزيد. پارچه را چند بار تا بزنيد و بعد داخل محلول ژلاتين قرار دهيد تا جذب پارچه شود. پارچه را در جهت هاي متفاوت باز کنيد و قسمت هايي که آهار نگرفته، آهار دار کنيد
 
مشاهده اولین صفحه مشاهده صفحه قبلی 52 53 [ 54 ] 55 56 57 58 59 60 مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
آموزشی
پژوهشی
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse