برنده ي مسابقه ي شماره 233 سايت تبيان استان اردبيل:      جناب آقاي محمد حسين سيلابي       از شهرستان كرج                  
   ۱۳۹۶ جمعه ۴ اسفند -اِجُّمعَة ٧ جمادي الثانيه ١٤٣٩ - Friday February 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   آموزش و پژوهش
 
 
ژلاتين را در يک ليوان آب سرد حل کنيد. سپس روي حرارت قرار دهيد تا محلول يکنواختي درست شود. حال آن را داخل يک سيني که کمي گود باشد، بريزيد. پارچه را چند بار تا بزنيد و بعد داخل محلول ژلاتين قرار دهيد تا جذب پارچه شود. پارچه را در جهت هاي متفاوت باز کنيد و قسمت هايي که آهار نگرفته، آهار دار کنيد
 
در تهيه اين شمع از دو قالب هم شكل با دو سايز متفاوت استفاده مي شود. درون قالب كوچك تر را با پارافين مذاب(قالبي) پر كنيد و بگذاريد سرد شود. سپس آن را از قالب جدا كنيد و به وسيله سوزن ته گرد، گل مصنوعي يا برگ طبيعي را روي سطح شمع بچسبانيد.
 
پيش از اين به نحوه شستشوي صحيح لباس هاي پشمي به طور کامل پرداخته بوديم ولي بعد از هر شستشو مرحله خشک کردن آن نيز فرا مي رسد و همان طور که شستن اين قبيل لباس ها داراي قوانين و مقرراتي است خشک کردن شان نيز مي بايست با رعايت نکات خاصي انجام بپذيرد: براي خشک کردن لباس هاي پشمي راه هاي مختلفي وجود دارد.
 
وقتي عکس مي گيريد بعضي از عکس ها بهتر از بقيه مي شوند. چرا اين طور است؟ گذشته از ترکيب بندي و موضوع سوژه، عوامل زيادي بر روي عکس ها تاثير گذارند. اين عوامل مي تواند ساعت عکسبرداري در روز، عمق ميدان، سرعت مناسب شاتر و جبران نوري مورد نياز باشد.
 
بازار بورس مانند هر بازار ديگري داراي اصول و شرايط ويژه‌اي است که با در نظر گرفتن و عمل به اين اصول پايه‌اي، مي ‌توان به سرمايه ‌گذاري با پذيرش کمترين ريسک اقدام نمود. سرمايه‌گذاري با”سرمايه‌ مازاد“ اولين و مهم ترين اصلي است که همواره مورد تأکيد و توصيه مسئولان و فعالان با سابقه بازار مي ‌باشد.
 
عدم تنوع ابزارهاي موجود در بازار اوراق بهادار(بازارهاي اوليه و ثانويه) از اصلي ترين كاستي هاي اين بازار است. به عنوان نمونه، در حال حاضر فقط سهام عادي، حق تقدم و اوراق مشاركت(معدود) در بورس اوراق بهادار تهران معامله مي شوند.
 
براي تهيه خمير گل چيني روش هاي متعددي وجود دارد كه هر يك كاربرد خاصي دارد. البته تنها تفاوت آن ها فقط در مواد لازم براي تهيه هر خمير مي باشد و روش تهيه آن ها يكسان است.
 
بسياري از وسايلي را که به ظاهر بي استفاده و دور ريختني به نظر مي رسند مي توان با کمي ابتکار و سليقه به وسايلي کاربردي و قابل استفاده تبديل کرد.
 
ماده اصلي شمع سازي پارافين است كه ماده اي است سفيد و نيمه شفاف كه از روغن هاي سنگين نفت به دست مي آيد و در شكل هاي قالبي، پولكي، پودري، كريستال، گل، مايع، ژله اي و... در بازار موجود مي باشد.
 
در نويسندگي با موضوعات گوناگوني از قبيل زير رو به رو هستيم: تعريف نويسندگي؛ ارزش و اهميت نويسندگي؛ آثار و فوايد نويسندگي؛ اهداف نويسندگي؛ كليات نويسندگي؛ مقدمات نويسندگي؛ اقسام نويسندگي؛ شرايط نويسنده و نويسندگي؛ مراحل نويسندگي. هر كدام از اين موضوعات، داراي قلمرو گسترده و...
 
پارچه‌هاي‌ نخي‌ را به‌ شكل‌ مربع هايي‌ به‌ ضلع‌ ۱۵ سانتيمتر ببريد: چهارعدد پرتقالي، سه‌ عدد زرد و دو عدد سبز. سپس‌ آن ها را در سه‌ رديف‌ سه‌تايي‌ با احتساب‌ يك‌ سانتيمتر براي‌ دوخت، چرخ‌ كنيد. درزها را با اتو از هم‌ باز كنيد.
 
مشاهده اولین صفحه مشاهده صفحه قبلی 52 53 [ 54 ] 55 56 57 58 59 60 مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
آموزشی
پژوهشی
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse