،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود            
   ۱۳۹۹ سه شنبه ۱ مهر -اِثَّلاثا ٤ صفر ١٤٤٢ - Tuesday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   حوزه مقالات اجتماعی
 
 
انتخاب روزی به عنوان روز دوستی و عشق در سال کار بسیار قشنگی است .بهانه ای است که ما بتوانیم یکبار دیگر علاقه خود را به کسی که دوستش داریم نشان دهیم که عروسک و گل و شكلات و کادو همه بهانه عشق هستند .
 
آيا تاكنون از خود پرسيده ايم كه چرا ازدواج ها و پيوند ها به جدايي ها مي انجامد و چرا بعضي از زوج ها تفاهم، همدلي و هم فكري دارند و بعضي ديگر ندارند؟ آيا از خود پرسيده ايم كه چگونه مي شود زنان شوهراني كه مدعي بوده اند نمي توانند با يكديگر زندگي كنند، پس از چندي توانسته اند به خوبي با هم زندگي كنند؟
 
زمانی نسل های آینده كشور می توانند با گذشته ارتباطی قوی برقرار كنند كه زوایای فروپاشی رژیم پهلوی، برایشان ملموس شود. بویژه این كه حامیان خارجی استبداد محمدرضا شاه ، دارای قدرت تسلیحاتی چشمگیری بوده اند و مزید بر آن، بزرگترین ارتش خاورمیانه را برای رژیم مولود كودتا در ایران فراهم كرده بودند
 
یکی از لحظات حساس و شورانگیز در انقلاب بزرگ اسلامی ملت ایران، ورود روح پاک و مطهر خدا یعنی روح الله به خاک گلگون وطن بود، ورودی که آمدنش باعث گردید تا آخرین نفسهای رژیم دجال پهلوی نیز قطع گردد و آخرین امیدهای آنان ناامید گردد.
 
شیعه است كه كلمات امیرالمؤمنین علی علیه السلام و حادثه كربلا و اندیشه انتظار فرج را دارد و آنگاه سرّ تحولات شگفت انگیز اجتماعی كه در طول تاریخ به دست شیعه رخ داده است و در روزگار ما انقلاب اسلامی ایران و پدیده حزب الله لبنان بهترین نمونه های آن هستند، آشكار می شود.
 
تكیه بر جلوه های معنوی عاشورا، برای همه انسانها بخصوص نسل جوان، از این زاویه باید مطرح شود كه آمیختن مبارزه به معنویت، حماسه به عرفان، ضرورتی است كه بدون آن، ماهیت قیام عاشورا و چهره پر فروغ شهدای كربلا و سیدالشهداء(ع) دچار تحریف می شود.
 
حادثه عاشورا، از دو جهت قابل تأمل و تدبر است؛ جهت اول، درس‏های عاشوراست. عاشورا، پیام‏ها و درس‏هایی دارد. عاشورا درس می‏دهد كه برای دین، باید فداكاری كرد؛ درس می‏دهد كه در راه قرآن، از همه چیز باید گذشت؛ درس می‏دهد كه جبهه دشمن، با همه توانایی‏های ظاهری، بسیار آسیب پذیر است.
 
شاید آشکارترین تغییر در واحد خانواده، افزایش طلاق باشد. آثار طلاق بی شمار است و یکی از پیامدهای آشکار آن، اضمحلال واحد خانواده است. هنگام طلاق پدر و مادرها خیلی راحت می توانند از هم جدا شوند و هر یک به سویی بروند اما این فرزندان خانواده هستند که بیشترین لطمات و آسیب ها را خواهند دید.
 
عتیاد یکی از لکه های ننگ و داغی است که برپیشانی گروهی از انسانهای منحط زده شده و وجودشان را مایه شرمساری انسانها ساخته است. این امر زاییده هوس مندی ها، چاره جويي هابرای درمان درد درونی، خوشگذرانی ها، معاشرتهای ناباب است
 
تاسوعا بزرگداشت شهادت اسوه ایثار و ادب و دلاوری و وفا و حق گذاری عباس بن علی (ع) است و هنوز تاریخ، روشن از کرامتهای اوست و نام او با وفا و ادب و مردانگی همراه است. آن سردار فداکار با لبی تشنه و جگری سوخته، پا به فرات گذاشت، اما جوانمردی نگذاشت که او آب بنوشد.
 
بيمه" از لحاظ حقوقي به معناي قرارداري ميان "بيمه گر" و "بيمه گذار" است، که بيمه گر تعهد مي کند، در قبال دريافت مبلغي به نام حق بيمه، در صورت وارد شدن خسارات احتمالي معين به بيمه گذار، مبلغ مشخصي را به وي بپردازد
 
مشاهده اولین صفحه مشاهده صفحه قبلی 512 513 514 515 516 [ 517 ] 518 519   مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
جامعه شناسی
روانشناسی
آسیب شناسی اجتماعی
خانواده
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse