،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود            
   ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱ اسفند -اِلخَميس ٢٥ جمادي الثانيه ١٤٤١ - Thursday February 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   حوزه مقالات اجتماعی
 
 
خانواده اولين پايه گذار شخصيت و ارزش ها و معيارهاي فكري است كه نقش مهمي در تعيين سرنوشت و خط مشي زندگي آينده فرد دارد. واكنش كودك نسبت به محيط خود به طبع تحت تاثير موازين اجتماعي و فرهنگي گروهي است كه در ميان آنها بزرگ شده. تمام كساني كه نيازمندي هاي كودك را برآورده مي سازند .
 
خانواد‌ه کوچکترين هسته اجتماعي است که از يک زن و مرد‌ و فرزند‌ان آنها تشکيل مي‌شود‌ و مي‌توان گفت که بناي اصلي جامعه بر اين هسته کوچک گذارد‌ه شد‌ه است، زيرا فرزند‌اني که د‌ر خانواد‌ه پرورش مي‌يابند‌، سازند‌گان فرد‌اي آن جامعه هستند‌. پس بايد‌ براي اين هسته کوچک نقش مهمي قائل شد‌.
 
همه دوست دارند خوشبخت باشند و در زندگي مشترك اعتماد و علاقه و صميميت را تجربه كنند. در اين ميان نكاتي هست كه چنان چه دو طرف از آن ها آگاه باشند زندگي بهتر پيش مي رود. برخي از اين نكات مختص خانم هاست كه بايد سعي كنند با رعايت آنها احساس اطمينان و امنيت را به همسرانشان بدهند.
 
مشاغل و حرفه‌ها بخش مهمي از زندگي‌ ما هستند. همراه با ايجاد يك منبع درآمد، مشاغل به ما كمك مي‌كنند تا خواسته‌هاي شخصي خود را برآورده كنيم، شبكه‌هاي اجتماعي شكل دهيم و به جامعه خدمت نماييم.
 
امروزه فرصت هاي گوناگوني براي رسيدن به اهداف و موفقيت ها وجود دارد. به همين دليل انتخاب هاي متفاوتي نيز براي افراد وجود دارد. بديهي است كه همه افراد خواستار رسيدن به حداكثر موفقيت هستند اما آنقدر كار براي انجام دادن وجود دارد كه انتخاب از ميان آنها و كامل كردن آنها از هنرهاي انسان است!
 
معيارها و ارزش هاي خود را مشخص کرده براساس آن زندگي کنيد. زماني که از معيارهاي خود آگاه باشيم و اهداف و اعمالمان هماهنگ با اين معيارها باشد، بندرت در باره آنچه انجام مي دهيم در کشمکش خواهيم بود.
 
پنهان داشتن احساسات و عواطف در بسياري از جوامع مدرن به عنوان مشخصه‌اي منفي تلقي مي‌شود. در برخی دیگر از جوامع جلوگیری از بروز احساسات و حفظ خونسردی رفتاری مثبت به حساب می‌آید. این تلقی‌ها تا چه حد بر مبانی علمی استوارند؟
 
زوج هاي دوست از جمله گروه هايي هستند كه زندگي مشترك آنها بسيار بادوام است و كمتر طلاقي ميان آنها ديده مي شود. كلمه ما بيشتر از كلمه من ميان آنها رواج دارد و زندگي زن و مرد به طور كامل با زندگي خانوادگي آنها پيوند خورده و منافع شخصي در برابر منافع خانوادگي رنگ باخته است.
 
انصافا گاه حقايق طاقت فرساي زندگي روزمره، فضاي كمي براي خوش بيني باقي مي گذارد. خبرهاي متفاوتي به همين دليل بر سر زبان ها مي افتند كه با خود نشانه هايي از خشونت و گرسنگي و انواع سوء استفاده ها را به نمايش مي گذارند.
 
در انتظار شنبه هايي كه گاه دير مي آيد؛ اغلب در تاريخ و تقويم زندگي بيشتر ما شنبه روز شروع است، آغازي است براي انجام كارهايي كه همواره به تاخير مي اندازيم و مدام به هم توصيه مي كنيم كه به خودتان انگيزه بدهيد.
 
راه هاي مختلفي وجود دارد تا از طريق آن به كودكان ياد بدهيم كه چطور به سايرين احترام بگذارند. والدين عادت دارند همه چيز را به فرزندانشان امر كنند: «همانطور كه من مي گويم بايد رفتار كني.» «بايد به مادرت احترام بگذاري.» و... در واقع، والدين اما نمي توانند آنها را به احترام گذاشتن امر كنند.
 
مشاهده اولین صفحه مشاهده صفحه قبلی 512 513 [ 514 ] 515 516 517 518 519   مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
جامعه شناسی
روانشناسی
آسیب شناسی اجتماعی
خانواده
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse