،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود            
   ۱۳۹۹ جمعه ۲۴ مرداد -اِجُّمعَة ٢٤ ذو الحجه ١٤٤١ - Friday August 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   حوزه مقالات پزشکی تغذیه
 
 
دو نوع مهم اسيدهاي چرب غيراشباع، امگا 3 و امگا 6 هستند .انسانها توانايي سنتز امگا3 و امگا6 را در بدن ندارند ولي گياهان اين توانايي را دارند و بدليل اين كه انسان نميتواند اين دو نوع اسيد چرب را در بدن سنتز كند، براي بدن ضروري محسوب شده و حتما بايد از طريق رژيم غذايي دريافت گردند.
 
ترب گیاهی است یکساله که ارتفاع ساقه آن تا یک متر می رسد. برگهای آن پهن، ناصاف، کرک دار و با بریدگی های نامنظم می باشد. گل های آن برنگ سفید، زرد روشن، آبی روشن و بنفش است که در انتهای شاخه ظاهر می شود.
 
ضرورت مصرف روزانه شیر و فرآورده‌های آن همواره از سوی متخصصان علم تغذیه و سازمان‌های بهداشتی بین‌المللی از جمله سازمان بهداشت جهانی تاکید شده است. امروزه میزان مصرف سرانه شیر و فرآورده‌های آن در هر جامعه، یکی از معیارهای توسعه و پیشرفت فرهنگی آن جامعه محسوب می‌شود.
 
گريپ فروت از قدرت بي‌نظيري براي سوزاندن و از بين بردن چربي‌ها برخوردار است و ميوه مفيدي براي متعادل ساختن وزن بدن محسوب مي‌شود و مقدار زياد فيبر گياهي‌اش، گرسنگي را فرو مي‌نشاند. چنانچه مي‌خواهيد از وزن‌تان بكاهيد، روزانه پيش از هر خوراكي، گريپ فروت بخوريد تا جلوي پرخوري تان را بگيرد.
 
اگر غذای فلفل دار و تند می خورید، بیشتر عمر خواهید کرد. امروزه، تحقیقات نشان می دهد کسانی که غذاهای فلفل دار با سس های تند را در برنامه غذایی شان جا می دهند، سالم تر و طولانی تر از افرادی که غذاهای تند نمی خورند زندگی خواهند کرد پس به راهتان ادامه بدهید.
 
اسفناج گیاه بومی ایران است و از اوائل قرن اول میلادی کم کم به نقاط دیگر دنیا راه یافت. بطوریکه در تاریخ مسطور است اسفناج در قرن هفتم در چین و در قرن دوازدهم در اسپانیا کشت می شده است. اسفناج گیاهی است یکساله دارای ساقه ای راست به ارتفاع نیم متر که برگ های آن پهن و نرم مثلثی شکل برنگ سبز می باشد.
 
فکر می کنید راز زندگی جاودان کشف شده است؟ در فیلم های سینمایی مثل "آسمان وانیلی" و "آستین پـاورز" می بینیم که می توان با منجمد کردن جسم به آن زندگي جاوید داد. اما هیچگاه خود را از این تخیلات دور نمی کنیم تا ببینیم که در دنیای واقعی چطور می توانیم طولانی زندگی کنیم.
 
تحقیقات متعددی نشان داده اند كه اسید فولیكی كه بطور طبیعی در مواد غذایی یافت می شود، می تواند سبب كاهش ماده ای در خون به نام هموسیستئین شود و به این ترتیب از ابتلا به تصلب شرایین پیش گیری كند.
 
انبه درختی است زیبا که ارتفاع آن تا ۱۰ متر می رسد. منشا انبه هند و مالزی و برمه می باشد ولی هم اکنون در تمام مناق استوایی و حاره کشت می شود. انبه از ۴۰۰۰ سال پیش وجود داشته است.
 
ایرانیان ضمن صدور زعفران به بسیاری از نقاط جهان باستان، خواص آن را به یونانی ها، رومی ها، چینی ها و اقوام سامی از جمله عرب ها معرفی کردند و شیوه زراعت آن را در سده های اول تا چهارم هجری به امم اسلامی پیرامون مدیترانه آموختند.
 
درخت انجیر از زمان های بسیار قدیم وجود داشته و از آن استفاده زیادی می شده است. در تورات از این درخت نام برده شده و اشعیای نبی یكی از انبیای بنی اسرائیل خرقیا پادشاه آن زمان را در حدود ۷۰۰ سال قبل از میلاد با انجیر مداوا كرده است.
 
مشاهده اولین صفحه مشاهده صفحه قبلی 512 513 [ 514 ] 515 516         مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
تغذیه
بیماری ها
داروشناسی
سلامت جامعه
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse