،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود            
   ۱۳۹۹ جمعه ۱۷ مرداد -اِجُّمعَة ١٧ ذو الحجه ١٤٤١ - Friday August 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   حوزه مقالات پزشکی تغذیه
 
 
روغن بسياري از غذاها در روغن سرخ مي شوند و به بسياري ديگر روغن را به عنوان چاشني اضافه مي کنند. مانند برنج، سالاد و... . روغن مصرفي ما دو منشا مختلف دارد: حيواني و نباتي.
 
سيب زميني با نام علمي سولانوم توبروسوم يک گياه يک ساله از خانواده (solanacea) مي باشد. گوجه فرنگي، بادنجان و فلفل هـا نيز جزو همين خانواده محسوب مي گردند. هندي ها در حدود ۴ هزار سال پيش نخستين مردماني بودند که سيب زميني را در آمريکاي جنوبي در پرو کشت دادند.
 
عقايد و نظرات مختلفي درباره نوشيدني‌ها يا غذاهايي كه باعث افزايش تمركز مي‌شوند، وجود دارد. از قهوه گرفته تا شكر و پروتئين كه معتقدند تمركز را افزايش مي‌دهد. حتي كار به جايي رسيده است كه مكمل‌هاي غذايي خاصي براي اين منظور به بازار آمده‌اند تا حافظه، توجه و عملكرد مغز را بهبود ببخشند.
 
میوه ها و سبزیجات ویتامین ها و مواد معدنی را در بر دارند که در هیچ گونه از مکمل ها یافت نمی شوند. در هر یک از میوه های و سبزی ها با رنگ ها مختلف خواص و مزایای متفاوتی نهفته است، در این مقاله قصد داریم تا چیزهای بیشتری در این مورد یاد بگیریم.
 
با افزايش سن ميزان نياز به انرژي كاهش مي يابد كه مي تواند به دليل كاهش فعاليت جسمي، كاهش توده عضلاني و فعال بدن باشد. در صورت دريافت مازاد بر نياز انرژي مشكلات و عوارضي مانند چاقي، فشارخون، بيماري هاي قلبي ـ عروقي براي سالمند ايجاد مي شود.
 
باورهاي نادرست و دانش ناكافي از غذاها كه برخي نيز به باورهاي اجتماعي تبديل شده و به دنبال آن موجب تغيير رژيم غذايي افراد شده است مي‌تواند خطرهايي را براي سلامتي افراد ايجاد كند.
 
دوره نوجواني دوره انتقال از كودكي به جواني است كه با جهش رشد جسمي‌و بلوغ توام است. بنابراين تغذيه اين دوران از نظر رشد اهميت زيادي دارد. از آنجايي كه يكي از مشكلات عمده تغذيه‌اي در اين دوران وجود باورهاي غلط غذايي است، لذا اصلاح باورهاي غذايي آنها از طريق رسانه‌هاي گروهي اهميت بسزايي دارد.
 
سوسیس و کالباس های تازه تا ۲ روز و نوع خشک آنها تا ۵ هفته در یخچال قابل نگهداری است. اما برای نگهداری بیش از ۲ روز، سوسیس و کالباس را بهتر است در فریزر نگهداری کنید.
 
گوجه فرنگی از هزاران سال پیش وجود داشته است ولی البته باندازه یک گیلاس بوده است و کم کم در اثر پرورش درشت تر شده است.وطن اصلی این گیاه از آمریکای جنوبی است. درقرن شانزدهم در کشور پرو به مقدر زیاد کشت می شده است.
 
پوکي استخوان، بيماري بسيار شايعي است که بيشتر در دهه هاي ششم و هفتم زندگي ظاهر مي شود.اين بيماري پيشرونده و بدون علامت است و بعلت کاهش چگالي استخوانها، فرد در معرض خطر شکستگي استخوان قرار مي گيرد. . تغذيه در جلوگيري از بيماري پوکي استخوان نقش اول را ايفا مي کند.
 
دو نوع مهم اسيدهاي چرب غيراشباع، امگا 3 و امگا 6 هستند .انسانها توانايي سنتز امگا3 و امگا6 را در بدن ندارند ولي گياهان اين توانايي را دارند و بدليل اين كه انسان نميتواند اين دو نوع اسيد چرب را در بدن سنتز كند، براي بدن ضروري محسوب شده و حتما بايد از طريق رژيم غذايي دريافت گردند.
 
مشاهده اولین صفحه مشاهده صفحه قبلی 512 [ 513 ] 514 515 516         مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
تغذیه
بیماری ها
داروشناسی
سلامت جامعه
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse