،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود            
   ۱۳۹۹ سه شنبه ۱ مهر -اِثَّلاثا ٤ صفر ١٤٤٢ - Tuesday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   حوزه مقالات اجتماعی
 
 
همسران جوان برای ایجاد همدلی با یکدیگر نیاز به فرصت هایی در ابتدای زندگی زناشویی دارند، لیکن به موازات ایجاد این همدلی و حتی برای به وجود آوردن آن، باید برای یکدیگر در حکم آینه‎ای باشند که هم خوبی ها و هم نارسایی ها را نشان دهند و برای بهتر زیستن خود تلاش مشترک داشته باشند.
 
داشتن يک خانواده شاد و خوشبخت تنها با فراهم کردن نيازهاي اوليه زندگي به دست نمي آيد. اما نگران نشويد، رسيدن به چنين هدفي بسيار آسان تر از آن است که تصورش را بکنيد.
 
اگر ازدواج كرده‏ايد كه تا كنون فهميده‏ايد و اگر ازدواج نكرده‏ايد، در آينده خواهيد فهميد كه زندگي مشترك، آن هم از نوع زناشويي و در«زير يك سقف»، داراي فراز و نشيب‏ هايي است كه براي عبور صحيح و خوشايند از آنها، دانستن نكات مهمي، لازم و ضروري است. برخي از اين نكات عبارتند از:
 
انسان ها با يکديگر متفاوت هستند بنابراين چيزهايي که در يک نفر احساس خوشايند ايجاد مي کند ممکن است در ديگري احساس خوشانيد ايجاد نکند. ولي چيزهايي هست که در بيشتر انسان ها احساس خوشايند يا ناخوشايند ايجاد مي کنند.
 
دست هاي بخشنده و نگاه هاي مهرباني که از اقشار محروم جامعه دستگيري مي کنند و با وقف بخشي از دسترنج خود، گره هاي بسياري را از مشکلات زندگي نيازمندان مي گشايد، حقيقتاً خود را مجراي فيوضات رباني و تجلي گاه اوصاف بخشندگي و رحمانيت پروردگار قرار داده اند و بر اين توفيق بي نظير شاکر هستند.
 
هر زن و شوهري بدون استثناء مي خواهند زندگي مشترک و با صفا و سعادتمندي داشته باشند. و براي يافتن چنين سعادتي به دنبال عوامل خوشبختي مي روند، سوال مي کنند، مي انديشند، کتاب مي خوانند و مشورت مي کنند تا به مقصود خود برسند. براي داشتن روابط موفق با همسر نکات ذيل بايد مورد توجه قرار گيرد:
 
آدمي از دير زمان درصدد بوده معماي حيات و مقصود از زندگي را بداند، از آينده و سرنوشت ‏خويش تا حدي باخبر شود، توجيه درستي از رويدادهاي اين عالم به دست آورد و تفسير معقولي نسبت ‏به پديده‏هاي جهان داشته باشد. پاسخ گوي اين‏گونه مسائل، كه همواره ذهن انسان را به خود مشغول داشته، در هر زماني«دين‏» بوده است.
 
شايد بتوان در نگاه اول واژه شخصيت را به‌صورت شاخصه‌هاي صريح يك تيپ تعريف كرد. اين تعريف نه‌تنها كلمه شخصيت را توصيف مي‌كند بلكه وجه تمايز اين واژه را از ديگر واژه‌ها مشخص مي‌كند. منظور از شاخصه‌ها ويژگي‌هاي خاص يك شخص است كه مختص به خود او و كساني است كه در آن طبقه خاص شخصيتي قرار مي‌گيرند.
 
بي ترديد يكي از زيباترين ويژگي هاي انسان قدرت آفرينندگي يا خلاقيت است، به دليل همين ويژگي است كه انسان مي تواند اهداف آرمان گرايانه خود را پديد آورد و توانايي هاي خود را شكوفا سازد. محدوديت عمده در برابر آنچه انسان ها مي توانند انجام دهند آن است كه فكر كنند از عهده انجام دادن آن برنمي آيند.
 
چگونه شخصيتي داريد؟ گرم و صميمي يا متفكر و خونسرد؟ چقدر مايل به برقراري روابط دوستانه با ديگران هستيد؟ و يا اينكه چقدر علاقه به تشويق شدن و مورد توجه قرار گرفتن داريد؟ شما اگر خود را خوب بشناسيد مي‌توانيد شغلي را انتخاب كنيد كه از آن رضايت داريد.
 
ساعت کار در روز به 10 ساعت رسيده است و شما قرباني شده و به مرض «سوپرزن» (زني که مي خواهد خودش همه کارها را انجام دهد) مبتلا مي شويد. تنها مادران شاغل نيستند که به زمان بيشتري نياز دارند. همه خانمها مي خواهند براي حفظ روابط دوستانه و زنده نگه داشتن شور زندگي درخانه فرصتي دست و پا کنند.
 
مشاهده اولین صفحه مشاهده صفحه قبلی [ 512 ] 513 514 515 516 517 518 519   مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
جامعه شناسی
روانشناسی
آسیب شناسی اجتماعی
خانواده
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse