،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود            
   ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۹ بهمن -اِلأِثنين ١٢ جمادي الثانيه ١٤٤٠ - Monday February 2019
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   حوزه مقالات
 
 
تصميم گيري مهم ترين، دشوارترين و پرخطرترين وظيفه يک مدير اجرايي است. اتخاذ تصميم گيري اشتباه و نامناسب گاه لطمات و زيان هايي جبران ناپذير به يک شرکت يا فرد پديد مي آورد و حتي ممکن است موجب نابودي آن گردد.
 
مهم ترين نياز عاطفي و رواني كودك در محيط خانواده، مهر و محبت، و توجه و احترام است. كمبودهاي عاطفي كودكان، صدمات جبران ناپذيري به آينده آنان وارد مي‏سازد. كودك بايد احساس كند كه او را دوست دارند و همان طوري كه هست او را قبول دارند اين احساس كودك، باعث حس خود ارزشي او مي‏شود.
 
در دوره اي كه ما زندگي مي كنيم، شرايط به گونه اي است كه والدين بايد براي ايفاي نقش والد بودن خود تلاش كنند، چون دنيا به صورتي شده است كه هر يك از دو والد بخصوص پدر مجبور است تا دير وقت سركار باشد، پس بنابراين به جاي آنان كسان ديگري ايفاي نقش مي كنند و به بچه ها ياد مي دهند چطور رفتار و بازي كنند.
 
خداوند متعال ذات اقدس خويش را به«رَبّ العالَمِين» توصيف فرموده است، و اين بدان معناست که هدايت تکويني و تشريعي انسان به دست قدرت و تواناي او صورت مي پذيرد، و هم اراده ي بي منازع اوست که اسباب هدايت را فراهم مي آورد.
 
تشنج ناشي از تب، نوعي تشنج است که متعاقب تب بالا( بيشتر از ۳۹ درجه سانتيگراد) اتفاق مي افتد. اين تب بعلت وجود عفونت در بخشي از بدن به جز مغز است. اين بيماري معمولاً در کودکان سنين ۶ ماه تا ۵ سال رخ مي دهد. اين اختلال اگر چه نگران کننده و هراسناک است، ولي اين تشنج ها معمولاً خطرناک نيستند.
 
شايعه نابهنجاري اجتماعي است که حوزه هاي رواني و امنيتي اشخاص، اجتماع و ملت را هدف قرار مي دهد. بازتاب هاي منفي آن چنان اين حوزه ها را در برمي گيرد که قرآن از آن به عنوان خطر بسيار مهم ياد کرده و حکم سختي را نيز براي آن تعيين کرده است.
 
گاهي ممكن است به دنبال رويدادهاي آسيب ‌زا خانواده مجبور شوند در مكاني جديد به طور موقت يا دائم اسكان يابند. هر چند در جهان امروز كه ارتباطات ميان ملت ‌ها افزايش يافته است، مهاجرت و زندگي در فرهنگ هاي ديگر نيز شايع است، اما مهاجرت اجباري كه در اثر جنگ يا وقايع طبيعي رخ مي‌دهد بحث ديگري است.
 
اميد به وقوع پيوستن چيزي كه ما هيچ گونه كنترلي بر آن نداريم. مثال: اميد در به زمين نشستن بي خطر هواپيما در حالي كه شما تنها مسافر هستيد و نه خلبان. اميد كاذب و ترس دو روي يك سكه مي باشند. ما تنها مي توانيم مطابق با اميدهاي تحت كنترل خود و اطمينان از پيامدهاي آنها به خود و ديگران وعده دهيم.
 
تحقيقات متخصصين تغذيه نشان مي دهد مواد شيميايي گياهي كه تظاهر رنگ هاي گوناگون در سبزيجات و ميوه هاي مختلف را موجب مي شوند اثرات سودمند و چشم گيري بر سلامتي انسان دارند.
 
انسان در مسير زندگي خود با انواع مسائل و مراحلي مواجه مي‌شود که ناگزير از تصميم گيري است. تصميم گيري نقش گسترده‌اي در زندگي آدمي دارد. از تصميم گيري هاي جزئي در امور کوچک گرفته، تا تصميم گيري هاي بسيار بزرگ و پراهميت.
 
سازندگان اسباب بازي در سراسر جهان، موظف هستند اسباب بازي هايي توليد کنند که ايمن و مطابق با استانداردهاي کشور سازنده باشد. اما با توجه به توليد انبوه اسباب بازي و امکان پذير نبودن کنترل تمام کارگاه هاي و کارخانجات توليد اسباب بازي، در بسياري از مواقع اسباب بازي هايي ناامن از خانه شما سر در مي آورد.
 
   
دانش و فناوری
پزشکی
ورزشی
جوانان
نوجوانان
بانوان
ادب و هنر
فرهنگی
اجتماعی
سیاسی
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse