برنده ي مسابقه ي شماره 233 سايت تبيان استان اردبيل:      جناب آقاي محمد حسين سيلابي       از شهرستان كرج                  
   ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۷ تير -اِلأَربِعا ٥ ذو القعده ١٤٣٩ - Wednesday july 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   حوزه مقالات
 
 
هواپيما در ايران اولين بار در جنگ عليه "ميرزا کوچک خان" به کار رفت که هواپيماهاي انگليسي با خلبانان انگليسي در آن جنگ به مانور پرداختند. در سال 1298 که ميرزا کوچک خان قيام کرد، دولت مرکزي يک نيروي ده هزار نفري مرکب از قزاق، سرباز و ژاندارم، شامل توپخانه، آماده و به سوي گيلان اعزام کرد.
 
آيا تاكنون از خود پرسيده ايم كه چرا ازدواج ها و پيوند ها به جدايي ها مي انجامد و چرا بعضي از زوج ها تفاهم، همدلي و هم فكري دارند و بعضي ديگر ندارند؟ آيا از خود پرسيده ايم كه چگونه مي شود زنان شوهراني كه مدعي بوده اند نمي توانند با يكديگر زندگي كنند، پس از چندي توانسته اند به خوبي با هم زندگي كنند؟
 
انقلاب ايران به سال 1979- 1978، در نوع خود و در تاريخ جهان بى‏نظير است. در يكسوى اين مبارزه تمام آحاد مردم (همگى بى‏سلاح و با دستان خالى) و در سوى ديگر آن مقتدرترين پادشاه خاورميانه، ژاندارم غربگراى خليج (فارس)، خاندان و اطرافيان او قرار داشتند كه از سوى ارتشى مدرن حمايت مى‏شدند.
 
سرانجام، رهبر انقلاب اسلامي ايران يك روز جلوتر از موعد پيش بيني شده، در روز پنجشنبه دوازدهم بهمن، در حاليكه اشك شوق در چهره داشت ، و صف سي و سه كيلومتري استقبال كنندگان در انتظار ديدار چهره ملكوتي رهبر لحظه شماري مي كردند، قدم در فرودگاه مهر آباد نهاد.
 
در دنياي امروزي حتي فکر زندگي بدون وسايل الکتريکي انسان را آزار مي دهد. «يخچال» يکي از اين وسايلي است که هم زندگي بدون آن سخت مي شود و هم بيماري هاي مختلفي بدون آن رواج پيدا مي کنند، چون موادغذايي بدون يخچال زود خراب مي شوند.
 
با افزايش سن ميزان نياز به انرژي كاهش مي يابد كه مي تواند به دليل كاهش فعاليت جسمي، كاهش توده عضلاني و فعال بدن باشد. در صورت دريافت مازاد بر نياز انرژي مشكلات و عوارضي مانند چاقي، فشارخون، بيماري هاي قلبي ـ عروقي براي سالمند ايجاد مي شود.
 
زن در جامعه، عامل بسيار نيرومند و موثري است كه قادر است سنت ها، ارزش ها، هنجارها و ... را حفظ كرده يا تغيير دهد، زيرا با روح و سرشت حساس و لطيفي كه بخصوص زن شرقي دارد، در برابر جلوه و تحولات نو و مدرن، سريع تر تحت تأثير قرار مي گيرد. بر اين اساس صلاح و فساد يك جامعه از فساد زنان سرچشمه مي گيرد.
 
يکي ديگر از روش‌هايي که با اتکا به آن مي‌توانيد فرزند خود را از ابتلا به موادمخدر بازداريد، استفاده بجا از «لحظات عبرت‌آميزي» است که همه روزه شاهد آن هستيم.
 
خانواد‌ه کوچکترين هسته اجتماعي است که از يک زن و مرد‌ و فرزند‌ان آنها تشکيل مي‌شود‌ و مي‌توان گفت که بناي اصلي جامعه بر اين هسته کوچک گذارد‌ه شد‌ه است، زيرا فرزند‌اني که د‌ر خانواد‌ه پرورش مي‌يابند‌، سازند‌گان فرد‌اي آن جامعه هستند‌. پس بايد‌ براي اين هسته کوچک نقش مهمي قائل شد‌.
 
بعضي اوقات رفتاري كه از ما سر مي زند مطابق با موقعيتي است كه در آن قرار گرفته ايم و چنين رفتاري طبيعي است. بروز افسردگي در افراد مختلف متفاوت است. هر فردي با هر سني و در هر موقعيتي مي تواند دچار افسردگي شود. تقريباً از هر 4نفر يك نفر در طول زندگي خود دچار افسردگي يا ساير اختلالات روحي شده است.
 
باورهاي نادرست و دانش ناكافي از غذاها كه برخي نيز به باورهاي اجتماعي تبديل شده و به دنبال آن موجب تغيير رژيم غذايي افراد شده است مي‌تواند خطرهايي را براي سلامتي افراد ايجاد كند.
 
   
دانش و فناوری
پزشکی
ورزشی
جوانان
نوجوانان
بانوان
ادب و هنر
فرهنگی
اجتماعی
سیاسی
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse