امام صادق (ع) حدیثی را بدین مضمون نقل می كند: "در آغاز فروردین، آدم آفریده شد و آن روز فرخنده ای است برای طلب حاجت ها و برآورده شدن آرزوها و دیدار پادشاهان و كسب دانش و زناشویی و مسافرت و داد و ستد. در آن روز خجسته بیماران بهبودی می یابند و نوزادان به آسانی زاده می شوند و روزی ها فراوان می گردد.       فرارسيدن بهار سال 1396 و عيد نوروز بر همگان مبارك باد.                        
   ۱۳۹۶ چهارشنبه ۹ فروردين -اِلأَربِعا ١ رجب ١٤٣٨ - Wednesday March 2017
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   حوزه مقالات
 
 
موتورها مهم ترين اجزايي هستند که در لوازم برقي گردنده بکار مي روند. موتورها انرژي الکتريکي را به انرژي مکانيکي تبديل مي کنند. الکتروموتور ها را مي توان به سه دسته کلي تقسيم کرد: 1- موتور هاي آسنکرون 2 - موتور هاي يونيورسال 3- موتور با قطب چاکدار.
 
امروزه كوشش هاي پيگيرانه اي در جهت استفاده هرچه بيشتر از امواج به جاي سيم ها در دنياي كامپيوتر در حال انجام است كه برخي از آن ها به نتيجه مطلوب رسيده ولي برخي هنوز در مراحل آزمايشي و تحقيقاتي قرار دارند.
 
در چندین ماه گذشته پیشرفت های جدیدی در طراحی پروسسورها، بویژه از طرف شرکت AMD حاصل شد. این شرکت علاوه بر اینکه یک cpu با طراحی کاملا ْ۶۴ بیتی عرضه کرد که باعث برتری یافتن این شرکت در بازار کامپیوترهای رومیزی پیشرفته گردید، همچنین در حذف کنترل کننده‌های حافظه (MCH) پیشقدم شد.
 
C را با استفاده از ويژگي هاي سيمولا گسترش داد. C به اين دليل انتخاب شد که يک زبان عمومي،با يادآوري تجربيات خود در دوران دکترا، او زبان سريع، قابل حمل و بصورت گسترده در حال استفاده بود.
 
در صورتیکه زیاد در Windows XP اصطلاحا پرسه می زنید احتمالا با پوشه ای به نام System Volume Information مواجه شده اید و این سوال برای شما بوجود امده که این پوشه چیست و چه فایده ای دارد‌؟
 
استفاده از شبکه هاي کامپيوتري در چندين سال اخير رشد و به موازات آن سازمان ها و موسسات متعددي اقدام به برپاسازي شبکه نموده اند. هر شبکه کامپيوتري مي بايست با توجه به شرايط و سياست هاي هر سازمان، طراحي و در ادامه پياده سازي گردد.
 
يكي از قابليت هاي ويندوز XP اين است كه قادر به ارسال و دريافت fax مي باشد بدون نياز به نرم افزار خاصي.به اين صورت كه متن نوشته شده در هر محيطي كه داراي print باشد را مي توانيم fax كنيم. ابتدا بايد نرم افزار fax را Add كنيم
 
Spam یا هرزنامه ایمیلی ناخواسته است که بطور اتوماتیک برای اشخاص مختلف فرستاده می شود و اغلب اوقات یک محصول، سرویس و یا وب سایتی را تبلیغ می کند.
 
ابزار متاکیس نوعی نرم‏افزار کاربردی است که امکان استفاده بیش از یک metodic یا نماد گذاری در طول فرآیند توسعه نرم‏افزار را فراهم می‏سازد.
 
لغت هايي که امروزه به قدري باب شده اند که حتي کودکان ۵ ۶ساله هم که گاهي آنها را به زبان مي آورند. احتمالا اسمهايي از قبيل مانيتور فلت و LCD ها را شنيده ايد.
 
هواپیما نیز خود اقتباسی از پرنده هاست. در این میان رایانه ها به نظر می رسد از روی کارکرد مغز انسان و قدرت محاسبه گری آن ساخته شده باشند. پس طبیعی است اگر سؤال کنیم که آیا رایانه ها در سایر جهات نیز شبیه انسان عمل می کنند و مثلا بپرسیم که آیا کامپیوترها می توانند فکر کنند؟
 
   
دانش و فناوری
پزشکی
ورزشی
جوانان
نوجوانان
بانوان
ادب و هنر
فرهنگی
اجتماعی
سیاسی
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse