شهادت مظلومانه ي بانوي دو عالم بي بي فاطمة الزهرا(س) بر عموم شيعيان جهان تسليت باد.      ای یاس مصطفوی، قرآن مرتضوی شمس نور نَبَوی، ماه عَلَوی      ز غم شکستی ام، تمام هستی ام، فدای قامت خمیده ات ای شهیده ی ولا بهار هل اتی، شده به حفظ دین حق جان تو پس از نبی فدا       ای کوثر آل عبا اُمّ الشّهدا فتنه زد بر تو شرر، دادی شش ماهه پسر            
   ۱۳۹۵ جمعه ۶ اسفند -اِجُّمعَة ٢٧ جمادي الاولي ١٤٣٨ - Friday February 2017
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   حوزه مقالات
 
 
بالاترين مرحله ارتباط دو انسان به ‌ويژه يک زن و شوهرش، دوستي و رفاقت است و خوشا به حال زن و شوهري که بهترين دوست زندگي خود را هر روز در خانه‌اش مي‌بيند. يک مرد ترجيح مي‌‌دهد که نيش مرگبار يک مار را تحمل کند ولي زخم زبان و تکرار سرزنش‌هاي زنش را نشنود.
 
تاریخچه و ریشه بازی«بدمینتون» امروزی از کشور هندوستان آغاز شده است، از بازی که آنها به نام Poona انجام می دادند. این بازی که رقابتی زیبا بود توسط افسران ارتش انگلیس، از هندوستان به کشورشان انتقال داده شد.
 
شريك زندگي در گير و دار زندگي روزمره فراموش مي شود، چون فرد آنقدر با مسائل روزمره درگير است كه وجود همسر خود را بديهي مي بيند. اين نوع نگرش مي تواند باعث ايجاد استرس در زندگي شود. بعضي افراد آنقدر به وجود همسر خود عادت كرده اند كه ديگر به او فكر نمي كنند. همسر آنها براي هميشه موجود و حاضر است.
 
بسیاری از مردم از نوع عطسه کردن خود در نزد دیگران خجل و شرمسارند. عطسه های بلند و پیاپی می تواند در جمع، مزاحمت های گاه و بی گاه ایجاد کند، اما اکنون براساس مطالعات انجام شده از سوی برخی از دانشمندان و روان شناسان، معلوم شده که نوع عطسه انسان ها می تواند بازگو کننده شخصیت آنها باشد.
 
شيفت هاي کاري باعث به هم زدن ساعت بيولوژيک کارکنان شده که پيامد آن بروز خستگي، کج خلقي، بي خوابي، بي اشتهايي، عدم تمرکز و ضعف حافظه است. کارکناني که به شکلي کم خوابي دارند توليد هورمون سروتونين بدنشان به ميزان ۲۰ درصد کاهش پيدا مي کند که خود عاملي جهت بروز افسردگي مي شود.
 
شايد ندانيد كه ماده اي به نام«لوتئين» در لكه زرد چشم ما وجود دارد كه با خوردن روزانه يك عدد تخم مرغ، مي توان آن را تقويت كرد، همان كاري كه هويج و ذرت انجام مي دهند. لوتئين موجود در تخم مرغ حكم فيلتري را دارد كه پرتوهاي مضر نور را تصفيه مي كند
 
چنان چه كودك شما هنوز يك ساله نشده، خواندن كتاب را در وقت معين شروع كنيد. البته بهتر است كتاب تصويردار باشد. كودكان كتابخوان به محيط پيرامون خود تسلط بيشتري دارند، در زير چند راهكار پيشنهاد شده است تا دسترسي به نتايج را سهل تر سازد.
 
امروزه يكي از مقوله هاي مهمي كه در سلامت خانواده تأثير بسزايي دارد ورزش است. خانواده ها و زناني كه به اين امر به طور جدي مي پردازند هميشه از سلامت فكر و جسم برخوردارند. در يك خانواده وقتي مادر از نشاط لازم برخوردار باشد و بتواند پلكان موفقيت را بالا برود، فرزندان با اميد بيشتري تلاش خواهند كرد.
 
قابليت و زمان لازم براي برگشتن به وضع طبيعي بعد از ورزش راهنماي خوبي براي تعيين مقدار و شدت ورزش در هر سني است. برگشتن به وضع طبيعي بايستي سريع باشد.
 
اين ورزش ها براي درمان اختلال خاصي نيستند، بلکه براي هماهنگ کردن و تصحيح دستگاه بينايي مفيدند. اين ورزش ها براي همه در هر سن و سالي مناسب و حتي براي کودکان قابل فهمند. شما نيز چه اختلال بينايي داشته باشيد و چه نداشته باشيد از اين ورزش ها سود خواهيد برد.
 
رسيدن به سلامتي جسم و جان، از اموري است که انسان هميشه در پي آن بوده و هست. دين اسلام همواره به عنوان يک دين کامل و جهان ‏شمول به تمامي زواياي يک زندگي سالم مي‏انديشد و همه راه‏ هاي منتهي به سعادت دنيا و آخرت را برشمرده است.
 
   
دانش و فناوری
پزشکی
ورزشی
جوانان
نوجوانان
بانوان
ادب و هنر
فرهنگی
اجتماعی
سیاسی
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse