از امام صادق(علیه السلام) روایت است كه حضرت رسول اکرم( صلى الله علیه و آله) فرمود كه: ماه رجب ماه استغفار امت من است پس در این ماه بسیار طلب آمرزش كنید كه خدا آمرزنده و مهربان است و رجب را "أصب" مى‏گویند زیرا كه رحمت خدا در این ماه بر امت من بسیار ریخته مى‏شود پس بسیار بگوئید: أَسْتَغْفِرُ اللهَ وَ أَسْأَلُهُ التَّوْبَةَ».                              
   ۱۳۹۶ چهارشنبه ۶ ارديبهشت -اِلأَربِعا ٢٩ رجب ١٤٣٨ - Wednesday April 2017
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   حوزه مقالات
 
 
برنج را براي مدت 2 ساعت در آب خيس كنيد. مرغ را بشوييد و تكه تكه كنيد. پياز را خرد كرده و در روغن سرخ كنيد تا رنگش طلايي شود. سپس مرغ را در پياز سرخ شده كمي تفت دهيد تا رنگش عوض شود. نمك، فلفل و يك ليوان آب داغ به مرغ اضافه كنيد و روي شعله متوسط براي 20 دقيقه حرارت دهيد.
 
قارچ را ورقه اي خرد کنيد و همراه کمي کره گياهي تفت دهيد. کنسرو ذرت را به آن اضافه کنيد و به مدت 5 دقيقه در ظرف را ببنديدتا ذرت کاملا داغ شود. مواد را به ظرف ديگري منتقل کنيد و بگذاريد کمي خنک شود. کره، پودر سير، پودر آويشن، فلفل سياه، مايونز و آبليمو را به آن اضافه کرده و خوب مخلوط کنيد.
 
زرده ها را شکر مخلوط کرده و با همزن برقي بزنيد. آبجوش را به آن اضافه کنيد و به هم زدن ادامه دهيد تا مايه سفيد و غليظ شود. شربت را به اين مواد بيفزاييد. سفيده ها را نيز جداگانه بزنيد تا فرم بگيرد. بعد زرده و سفيده را با هم مخلوط کنيد. آرد را به مخلوط زرده و سفيده تخم مرغ بيفزاييد.
 
شکر، خميرمايه، تخم مرغ، روغن و نمک و شير را با هم خوب مخلوط مي کنيم و در آخر آرد را به آن اضافه مي کنيم. آب گرم را کم کم به مواد اضافه مي کنيم و خمير را آنقدر با دست ورز مي دهيم تا خمير صاف و يک دستي بدست آيد. خمير را به مدت 2 ساعت در جاي گرمي مي گذاريم و در آن را مي بنديم تا خمير ور بيايد.
 
شکر را در ماهيتابه ريخته روي حرارت ملايم مي گذاريم تا ذوب شود. بلافاصله پس از ذوب شدن خامه را به آن اضافه کرده و با قاشق چوبي مواد را هم مي زنيم. شير را نيز به مواد اضافه کرده هم مي زنيم.
 
هولوگرافي(Holography): نظامي در عکس برداري که در ان از موج ليزري براي خلق تصويري سه بعدي از شيئي در فضا استفاده مي شود که تصوير آن فقط از زاويه خاصي قابل رويت است. چنين نظامي براي ايجاد تصاويري با وضوح زياد و عمق تصويري چشمگير هم مناسب است.
 
قرآن کريم در آيات مختلف، جهاني بودن رسالت پيامبر اسلام(ص) را مطرح نموده است. از آن شمار در سوره اعراف و سبأ آمده است: «بگو اي مردم من فرستاده خداوند به سوي همه شما هستم» و نيز«و ما تو را جز براي همه مردم نفرستاديم».
 
در يك جمع بندي كلي با مرور به آيات قرآن مي توان تشخيص داد كه در اين كتاب آسماني و سند ترديد ناپذير دعوت پيامبر اسلام، نه تنها نظري تحقيرآميز نسبت به زن ديده نمي شود بلكه هر يك از ديدگاه هاي تنگ نظرانه در اين زمينه، به گونه اي نفي گرديده است.
 
روز مبعث، روز برانگيختن خردهايي است که در تابوت خُرافه‏گرايي، هوس ‏پرستي و جهل ‏پيشگي دفن شده بود. روز مبعث روز تولّد عاطفه‏ هاست؛ عاطفه ‏هايي که در رقص شمشيرها زخمي مي ‏شد و در جنگل نيزه‏ ها جان مي ‏باخت. آن‏ روزها، دخترکان معصوم، به جاي آغوش گرم مادر، در دامان سرد خاک مي ‏خفتند.
 
پيروزي انقلاب اسلامي ايران در 22 بهمن ماه 1357 بي‏ شک جهان را با تحوّلي شگفت ‏انگيز و رويدادي حيرت ‏آفرين روبه‏رو کرد؛ انقلابي که نظام به ظاهر قدرتمند و زوال ‏ناپذير شاهنشاهي را سرنگون نمود و بر خلاف روش ‏هاي معمول دنيا سياست داخلي و خارجي خود را بر اصل«استقلال، آزادي، جمهوري اسلامي» استوار کرد.
 
پيامبر اکرم(ص) به سفارش هايي مي‏ پردازد که زمينه اتحاد و همدلي را فراهم نموده و ريشه اختلاف را از بين مي ‏برد، از جمله فرمود: «استووا ولا تختلفوا فتختلف قلوبکم؛ با يکديگر(در مسائل مادّي و مالي) برابر باشيد نه مختلف تا دل هاي شما با هم اختلاف پيدا نکند.»
 
   
دانش و فناوری
پزشکی
ورزشی
جوانان
نوجوانان
بانوان
ادب و هنر
فرهنگی
اجتماعی
سیاسی
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse