برنده ي مسابقه ي شماره 233 سايت تبيان استان اردبيل:      جناب آقاي محمد حسين سيلابي       از شهرستان كرج                  
   ۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۰ خرداد -اِلأَربِعا ٦ شوال ١٤٣٩ - Wednesday June 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   معرفی استان اردبیل گردشگری در استان
 
 
جنگل فندقلو در 30 کيلومتري شهر اردبيل و در 10 کيلومتري جنوب شهر نمين قرار گرفته است. اين منطقه به خاطر داشتن جاذبه هاي منحصر به فرد جنگلي – مرتعي و گردنه زيباي حيران با جذابيت هاي طبيعي متنوع، قابليتي بسيار ممتاز براي توسعه در صنعت اکوتوريسم را دارد.
 
منطقه خلخال شامل دو شهرستان خلخال و کوثر مي باشد در اين دو شهرستان در مجموع پنچ آبگرم معدني شناسايي شده است. که دو چشمه به نام هاي ايستي سو(آبگرم گيوي) و داش حمام در شهرستان کوثر و سه چشمه به نام هاي آبگرم گرم خانه و آبگرم خوشنامه و آبگرم تيل در شهرستان خلخال مي باشد.
 
چيني‌ خانه يکي از زيباترين تالارهاي دوران شاه‌ عباس صفوي در اردبيل است که بيش از ۴۰۰ سال پيش توسط شيخ‌بهايي طراحي شده است. اين تالار در قسمت شرقي قنديل خانه يارواق اصلي مجموعه شيخ‌ صفي‌الدين قرار دارد که داراي چهار شاه‌ نشين و طاق ‌نماهاي زيبا و نفيس از مقرنس گچي است.
 
گليم بافي در اين ميان از اهميت بسيار زيادي برخوردار بوده و فرش اردبيل در مجموعه فرش هاي نفيس آذربايجان به شمار مي آيد. نقشه شكسته و اسليمي، زمينه فرش هاي توليدي فرش بافان اردبيلي را تشكيل مي دهد. از مهم ترين طرح هاي اين نقشه ها مي توان به طرح قيچي، تک گل، ستاره، ريزماهي، وان، هريس، زيرخاكي...
 
رود مشكين چاي از دامنه‌هاي شمالي كوه سبلان، در 23 كيلومتري جنوب باختري مشكين‌شهر سرچشمه مي‌گيرد و با شيب تند به سوي شمال جريان مي‌يابد. در يك كيلومتري شمال باختري روستاي احمد بيگلو با ريزابه بزرگي كه آن نيز از دامنه‌هاي سبلان سرچشمه مي‌گيرد، مي‌آميزد و هم چنان رو به سوي شمال باختري روان مي‌گردد.
 
اين مجتمع اولين و بي نظريرترين مجتمع آبدرماني در ايران و خاورميانه محسوب مي شود. زيربناي آن 7200 متر مربع و در دو طبقه مجزا جهت پذيرائي و سرويس دهي براي آقايان و بانوان احداث شده است.
 
اين موزه كه كه يكي از حمام هاي تاريخي اردبيل به حساب مي آيد به نام حمام ظهيرالاسلام معروف است كه با همت ميراث فرهنگي استان مرمت و به موزه مردم شناسي تبديل شده است. اين موزه در مجاورت بقعه بزرگ شيخ صفي و در ميدان عالي قاپو اردبيل قرار دارد.
 
اين درياچه به مساحت 120 هكتار يكي از مناطق گردشگري مي باشد كه اوقات فراغت برخي از مردم در اين مكان تفريحي سپري مي شود.اين در ياچه قبلاً بسيار شور بوده است و سابق براين بخاطر شوري و لجن طبي خود مشهور بود.
 
پل قديمي ساميان روي رودخانه قره سو در 15 كيلومتري اردبيل در مسير راه شوسه اردبيل – گرمي قرار دارد. طول پل 60 متر و عرض آن 5/7 متر است. پل ساميان داراي هفت پايه و 6 دهنه است كه هنوز هم مورداستفاده قرار مي گيرند.
 
در 83 كيلومتري شمال شرق مشگين شهر، در كوههاي آقابابا واقع شده است و 70 كيلومتر مربع وسعت و 1200 متر از سطح دريا ارتفاع دارد. اين منطقه محل زيست وحوشي مانند كل و بز، گرگ، خرگوش، خوك و كبك است.
 
اين درياچه قبلا بسيار شور بوده است ولي امروزه با افزوده شدن آب شيرين از شوري آن كاسته شده ، بطوري كه نوعي ماهي در آن پرورش داده مي شود. اين درياچه داراي امكانات تفريحي از جمله قايق راني، پيست دو و ميداني، دوچرخه سواري، هتل هاي مجهز و زيبا، مجموعه شهر بازي، رستوران و... مي باشد.
 
مشاهده اولین صفحه مشاهده صفحه قبلی 2 3 4 [ 5 ] 6         مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
گردشگری در استان
مراکز علمی و دانشگاه ها
مشاهیر استان
آداب و رسوم استان
مساجد و عبادتگاه های استان
معرفی شهرستان ها
اردبیل شناسی
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse