امام صادق (ع) حدیثی را بدین مضمون نقل می كند: "در آغاز فروردین، آدم آفریده شد و آن روز فرخنده ای است برای طلب حاجت ها و برآورده شدن آرزوها و دیدار پادشاهان و كسب دانش و زناشویی و مسافرت و داد و ستد. در آن روز خجسته بیماران بهبودی می یابند و نوزادان به آسانی زاده می شوند و روزی ها فراوان می گردد.       فرارسيدن بهار سال 1396 و عيد نوروز بر همگان مبارك باد.                        
   ۱۳۹۶ سه شنبه ۸ فروردين -اِثَّلاثا ٢٩ جمادي الثانيه ١٤٣٨ - Tuesday March 2017
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   دین و اندیشه
 
 
پیامبر گرامی(ص) فرمود: مبعوث شدم تا خصلت های کریمانه را کامل گردانم. بی شک چنین است، زیرا امر دنیا و آخرت جز با خلق و خوی کریمانه سامان نیابد و برای خواهان آن گوارا نگردد.
 
اخلاق اسلامی اخلاقی است که در چارچوب اسلام است. اخلاق اسلامی سه بخش اصلی دارد:
 
مرحوم محقّق در متن شرايع در زمينۀ لزوم نيّت در زكات- چون عبادت مالى است- مى‌فرمايد: «اگر زكات به صورت اجبار از شخصى گرفته شده است نيّت آن را خود امام ع يا عامل زكات بايد انجام دهد».
 
روزي‌ يك‌ نفر از عارفي پرسيد: تجرّد چيست‌؟!
 
مفهوم لغوي واژه اخلاق
 
در میان همه ادیان و در دیار همه مربیان الهی، اخلاق دارای جایگاه ویژه ای است، در اسلام نیز اخلاق از اهمیت خاصی برخوردار است و اهمیت اخلاق، از دیدگاه اسلام را در جلوه های مختلف می توان به تماشا نشست از جمله:
 
این بحث مهم ترین مباحث قرانی است و از یک نظر مهم ترین هدف انبیای الهی را تشکیل می دهد، زیرا بدون اخلاق نه دین برا مردم مفهومی دارد و نه دنیای آن ها سامان می یابد، همان گونه که گفته اند: اقوام روزگار به اخلاق زنده اند قومی که گشت فاقد اخلاق مردنی است!
 
-تربيت در لغت به معناي پرورش دادن استعدادهاي شي است( فيزيكي و مادي، علمي، عقلاني يا اخلاقي)
 
از عرفان در ايات و روايات سندي داريم ؟از اون جهت كه انسان هاي بزرگواري در حال تدريس عرفان هستند و سلوك و..-مثلا روش هاي معرفت النفس و شهود و اضلا به عنوان عرفان در ايات و روايات امده است ؟
 
همه فیلسوفان و مکتبدان تاریخ بشر، همواره درصدد بوده اند که برنامه و دستورالعملی برای رفتار انسان ها عرضه کنند تا آنان را به سر منزل سعادت و خوشبختی هدایت نمایند
 
هر چند روایاتی که از اخلاق و تربیت اخلاقی می گویند، دریای بیکرانی، است، ولی ما به قصد تبرک و تیمن به نقل سخنانی چند از ائمه معصوم س می پردازیم.
 
مشاهده اولین صفحه مشاهده صفحه قبلی 2 3 4 [ 5 ] 6 7 8 9 10 مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
اخلاق
ادیان و مذاهب
مهدویت
اهل بیت (ع)
فلسفه و عرفان
احکام اسلامی
قرآنی
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse