،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود            
   ۱۳۹۹ شنبه ۲۱ تير -اِسَّبِت ٢٠ ذو القعده ١٤٤١ - Saturday july 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   حوزه مقالات جوانان رفتارشناسی
 
 
توجه به موقعيت جواني و مسئوليت هاي جوانان، محوري است که در سخنان رسول گرامي اسلام به آن دقت شده است. از آن رو که جواني فرصتي است استثنايي، براي استفاده بهنيه از آن نياز به برنامه و تلاش بيشتر احساس مي شود.
 
خودباوری را می توان از ابعاد مختلف مورد بررسی قرارداد و با رویكردهای متفاوت تعریف كرد. اما شاید صحیح ترین تعریف از منظر روانشناختی باشد. براین اساس خودباوری عبارت است از: باور داشتن داشته های روانی و جسمانی خود و استفاده از آن ها در راه بهینه و در جهت شكوفایی استعدادها و توانایی های فردی و اجتماعی.
 
موضوع بحث در جامعه شناسی سیاسی، ارتباط گروه ها و دسته های اجتماعی با حوزه و حریم سیاسی است كه با قدرت درهم تنیده شده است. وقتی سخن از ارتباط سیاست و جنسیت، سیاست و وضعیت مالی و رفاهی، سیاست و پایگاه اجتماعی در میان است، وارد حوزه«جامعه شناسی سیاسی» شده ایم.
 
جوان، از ضمير خود که کانون خواسته ‏هاي فطري اوست، تنها نداي پاکي و دوستي را مي ‏شنود و با بهره‏ مندي از صفاي باطن و پاکي روح، به رفتار همگان، عادلانه و نيک مي‏ نگرد. جوان، شيفته پاکي مطلق است و به آساني به ناراستي ‏ها تن نمي‏ دهد.
 
بيانات و سخنان پربار و شيرين ايشان به اين دليل براي جوانان جالب، جاذب و درس‌ آموز است كه معظم‌له چه پيش و چه پس از انقلاب، سال‌ هاي سال با اقشار مختلف جوانان خصوصا طلاب و دانشجويان مبارز و مسلمان انقلاب به عنوان يك الگو و راهنماي فكري و عقيدتي و سياسي مانوس بوده‌اند.
 
آیـا دیـن، نـاشی از فطرت انسان است، به گونه ای که بی دینی، یک نوع حرکت بر خلاف فطرت بـاشد یا عواملی خارجی باعث شده که ما به سوی دین، مبدا هستی و ایمان مذهبی، گرایش پیدا کـنـیـم. امـروزه روانشـنـاسان چهار بعد را از ابعاد فطری بشر می شناسند.
 
نسل جوان اگر تصویر روشنی از هویت خویش نداشته باشد و به درستی نداند که کیست و در چه مرحله‏ای از زندگی به سر می‏ برد، به سرعت تحت تأثیر فرهنگ غیرخودی قرار می‏ گیرد و این وضیعت از فقر روحی و اعتقادی وی حکایت دارد.
 
لحاظ کردن فوايد دنيايي، فضايل و فوايد علوم و آرايي که مردم آن را مي‎ ستايند؛ مثلاً مي‎ گويند: عفت نفس و قناعت(کنترل شهوات نفساني و اکتفا به آن چه خود دارد) دو وصف پسنديده است؛ چون فوايد خوبي دارد، آدمي را در دنيا عزت مي‎ دهد و در چشم همگان، بزرگ جلوه نموده و نزد عموم محترم مي ‎سازد.
 
بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران، همواره به جوانان و نيروي جواني توجه و نظر خاصي داشتند و نياز کشور به جوانان را، نيازي هميشگي دانسته و به ياري جوانان براي اصلاح کشور اميدوار بودند. ايشان در سخناني خطاب به جوانان مي فرمايد: «ما هميشه محتاج به شما جوان ها هستيم.
 
يكي از مسائلي كه توجه به آن براي عموم به ويژه جوانان لازم و ضروري است، مسئله آينده نگري است. همه انسان هايي كه به سعادت خويش مي انديشند و مي خواهند زندگي آرام و با نشاط داشته باشند، بايد اصل آينده نگري را سر لوحه كارهاي خود قرار دهند تا بتوانند در سايه تدبير و مآل انديشي نتيجه مطلوب را به دست آورند.
 
رسول خدا (ص) مى فرمايد: پنج چيز را پيش از پنج چيز غنيمت بشمار: جوانى را پيش از پيرى ، سلامتى ات را پيش از بيمارى ، بى نيازى ات را قبل از نيازمندى ، فراغتت را پيش از اشتغال و زندگى ات را پيش از مرگت.
 
مشاهده اولین صفحه مشاهده صفحه قبلی 32 33 34 35 36 [ 37 ] 38 39   مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
ازدواج
رفتارشناسی
ناهنجاری ها
اصول تربیتی
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse