،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود            
   ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۴ تير -اِثَّلاثا ٢٣ ذو القعده ١٤٤١ - Tuesday july 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   حوزه مقالات جوانان رفتارشناسی
 
 
توبه کننده، در حقيقت مهاجر الي اللّه‏ است؛ زيرا توانسته است به وسيله توبه از گناهان و ناپاکي ‏ها دوري گزيند. انسان اگر از گناه پشيمان شود، گام نخست را براي پاکي وجودش برداشته است و اين توفيق را نبايد ناديده گيرد. پيامبر(ص) مي ‏فرمايد: بازگشت کننده از گناه، مانند کسي است که گناهي بر او نباشد.
 
پس فرجام کساني که مرتکب اعمال زشت مي‏ شدند، اين شد که آيات الهي را تکذيب و مسخره مي ‏کردند. از ديگر آثار گناه، از ميان رفتن نعمت، نزول بلاها و محروميت ‏ها، نقص در روزي و عمر، خشکسالي، تغيير نعمت، پشيماني و حسرت، پرده دري، حبس روزي، مرگ زودرس، رد دعا و... است.
 
جواني دوره‏اي شکوهمند، پر اوج و بي بازگشت است. دوره‏اي که در آن کم آگاهي، شتابناکي ناهشياري، خود شيفتگي و کم‏ تجربگي با خصلت‏ هايي همانند اميدواري، جستجوگري، عاطفه‏ مندي و خوداتکايي پيوند مي ‏خورد که اگر از شکوفايي و بالندگي اين فرصت غفلت شود، بحران و بروز تبعات تلخ آن، پردامنه و چشمگير خواهد شد.
 
در آيين مقدس اسلام، مسأله شخصيت اجتماعي افراد، و هم چنين سازگاري با محيط و حسن معاشرت با مردم مورد توجه بسيار است. اولياي گرامي اسلام، ضمن احاديث بسياري، صفات پسنديده شخصيت و ارزش سازگاري با محيط را به عبارات مختلفي توصيه كرده‏اند.
 
جواني، دوره طوفاني عمر است. جوان اگر چه از مرحله نوجواني كه دوره آشوب شديد است بيرون آمده و به دنياي آرامش نسبي وارد شده است، اما هم چنان مثل آتش،‌ برافروخته و شعله ور است. جواني، دنياي تحول است؛ دنياي بحران و دنياي تغيير و تحولات جسمي و غريزي كه سبب بروز حالات روحي و دگرگوني عواطف مي شود.
 
اعتقاد بر اين است که در دوره بلوغ، نوجوان دچار پرخاشگري مي‌ شود و براي رفع آن بايد خشونت به خرج داد تا خشم نوجوان در مقابل خشونت، کاهش يابد. در صورتي که والدين بايد نوجوان خود را به عنوان يک دوست صميمي بپذيرند و سعي کنند وي را ياري دهند که بر خشم و عصبانيت طبيعي خود در اين دوره فايق آيد.
 
ناكامي مانع رسيدن شخص به هدف مي شود، واكنش هاي گوناگوني كه افراد در برابر ناكامي از خود نشان مي دهند نماينده وضع و ساختمان رواني و شخصيتي آنان است استرس نيرويي است كه چون بر سيستمي وارد شود آن را دگرگون مي كند.
 
آقا سيد محسن جبل عاملي از علماي بزرگ شيعه و نواده برادر مرحوم آقا سيد جواد، صاحب مفتاح الكرامه است. ايشان در دمشق، مدرسه اي تاسيس كرده كه دانش آموزان شيعه در آن مدرسه تحت نظر آن جناب تحصيل مي كنند. حاج سيد احمد مصطفوي كه يكي از تجّار قم است...
 
مردي بود در«مرو» كه او را«نوح بن مريم» مي‌گفتند و قاضي و رئيس مرو بود و ثروتي بسيار داشت. او را دختري بود با كمال و جمال، كه بسياري از بزرگان وي را خواستگاري كردند و پدر، در كار دختر سخت متحير بود و نمي‌دانست او را به كه دهد. مي‌گفت: اگر دختر را به يكي دهم، ديگران آزرده مي‌شوند و فرو مانده بود.
 
«سعد بن مالك»، از جوانان پرشور و انقلابي صدر اسلام بود. او در هفده سالگي به پيامبر اكرم (ص) ايمان آورد ودر شرايط سخت قبل از هجرت، همه جا وفاداري خود را به دين اسلام ابراز مي‌كرد و با سنت هاي جاهليت مبارزه مي‌نمود.
 
جوان، از ضمير خود که کانون خواسته ‏هاي فطري اوست، تنها نداي پاکي و دوستي را مي ‏شنود و با بهره‏ مندي از صفاي باطن و پاکي روح، به رفتار همگان، عادلانه و نيک مي‏ نگرد. جوان، شيفته پاکي مطلق است و به آساني به ناراستي ‏ها تن نمي‏ دهد.
 
مشاهده اولین صفحه مشاهده صفحه قبلی 32 33 34 35 [ 36 ] 37 38 39   مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
ازدواج
رفتارشناسی
ناهنجاری ها
اصول تربیتی
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse