،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود            
   ۱۳۹۹ شنبه ۲۱ تير -اِسَّبِت ٢٠ ذو القعده ١٤٤١ - Saturday july 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   حوزه مقالات جوانان رفتارشناسی
 
 
داستان علاقه مندي به هنر در جوانان ما، متأسفانه گاهي در اين حد است که بيش از آن که به اصل هنر و هنرمند بپردازند، به جمع کردن امضاي اين و آن و عکس گرفتن و سؤال کردن هاي بي دليل و بي جا و حتي گاهي مضحک مي پردازند. هر چند تمام اين گزينه ها از روي علاقه شديد و در موارد زيادي متعصبانه اتفاق مي افتد
 
از روش‌هاي غير كلامي (صامت) مثل لب ورچيدن، آه كشيدن، اخم كردن، از گوشه چشم نگاه كردن، قهر و آشتي كردن، از تسهيلات محروم كردن و ... هر از گاهي استفاده كردن، البته نه حين بحث و ارتباط كه رغبت مخاطب را نسبت به ايجاد ارتباط كاهش دهد، بلكه زماني كه احساس كرديم ارتباط كلامي گذشته، كارساز نبوده است.
 
تخمين زدن زمان يکي از عوامل موثر در تدارک ديدن يک برنامه ي موثر است. اگر چه تخمين زدن زماني که يک مطلب خواندني وقت مي گيريد در ابتدا مشکل به نظر مي رسد، بعد از قدري تمرين، خواهيد ديد که آنقدرها هم کار مشکلي نيست. براي اين منظور به طور واقع بينانه زمان را تخمين بزنيد و سعي کنيد از آن پا فراتر ننهيد.
 
چون از اصحاب كس نماند جز آن كه كشته شده بود، نوبت به جوانان هاشمي رسيد، پس فرزندان اميرالمؤمنين(ع) و اولاد جعفر و عقيل و فرزندان امام حسن و امام حسين (ع) ساخته جنگ شدند و با يكديگر وداع كردند.
 
گرچه در کارنامه حيات اجتماعي بشر، حماسه ‏هاي بسيار بزرگي در طول تاريخ به ثبت رسيده است، اما به اعتراف بسياري از صاحب ‏نظران، هيچ يک از رخدادهاي تاريخي قابل مقايسه با حماسه عاشوراي امام حسين‏(ع) نيست. درباره علل امتياز اين نهضت از ساير قيام‏ هاي آزادي‏ بخش، ديدگاه ‏هاي مختلفي وجود دارد.
 
امام خميني(ره) از سال ۱۳۴۰ به بعد که به صورت گسترده وارد مبارزه عليه حاکميت طاغوت گرديد، همواره دانشجويان را به عنوان يک قشر مؤثر در نظر داشته است و علي رغم وضعيت فرهنگي، اجتماعي و فکري آن دوران که فاصله زيادي بين حوزه و دانشگاه و مردم وجود داشت و دانشگاه پديده تقريباً ناشناخته اي بود.
 
فرهنگ مجموعه باورها، بينش ها، ارزش ها و آداب و سنن اخلاقي و انديشه هاي پذيرفته شده و حاکم بر يک جامعه است. اسلام نيز يک مکتب است. طرحي براي زندگي. تهاجم فرهنگي چيست؟ تهاجم فرهنگي حرکتي است مرموزانه، حساب شده همراه با برنامه هاي دقيق و با استفاده از شيوه هاي متعدد و متنوع براي سست کردن باورها و ...
 
با توجه به آيات و روايات و احاديث اسلامي، اذيت و آزار پدر و مادر، از گناهاني است كه خداوند به سختي از آن مي ‎گذرد؛ امام صادق(ع) مي ‎فرمايد: عاق والدين هر چه مي ‎خواهد انجام دهد كه هرگز وارد بهشت نخواهد شد.
 
پيامبر(ص) مي ‎فرمايد: بندگان در روز قيامت هيچ گامي بر نمي‎ دارند مگر اين كه بايد به چهار چيز پاسخ دهند: نخست از عمر، كه در چه كاري آن را به پايان رسانيده؛ دوم، از جواني كه در كجا به كاربرده شده؛ سوم، از دانش شان كه چگونه از آن بهره جسته‎اند؛ و چهارم از ثروتشان كه از كجا آورده و به مصرف رسانيده‎اند.
 
يكي از رازهاي بزرگ موفّقيت پيامبر(ص) در پيش برد اسلام، اين بود كه در تمام اقشار و طبقات مردم به ويژه در قلب جوانان جاي گرفته بود؛ چرا كه اين شيوه را از خدايش آموخته و سخت به اين قشر علاقه‎ مند بود و آن ‎ها را دوست مي ‎داشت و به طور جداگانه نيز حالشان را جويا مي ‎شد.
 
جواني بهار باطراوت زندگي است. گل نشاط، شادابي، تلاش، اراده، پشتكار، فضيلت جويي و گرايش ‎هاي مذهبي در اين فصل مي‎ شكفد و حيات را فرحبخش و شيرين مي ‎كند. جرقه ‎هاي هويت جويي، استقلال طلبي و تمايز يافتگي كه به نوعي با بازيابي و بازسنجي گذشته خود و جامعه همراه است، نخست در دوران جواني پديد مي ‎آيد.
 
مشاهده اولین صفحه مشاهده صفحه قبلی 32 33 [ 34 ] 35 36 37 38 39   مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
ازدواج
رفتارشناسی
ناهنجاری ها
اصول تربیتی
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse