،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود            
   ۱۳۹۹ يکشنبه ۳۰ شهريور -اِلأَحَّد ٢ صفر ١٤٤٢ - Sunday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   حوزه مقالات دانش و فناوری نجوم
 
 
چاندرایان 1 ، اولین فضاپیمای بدون سرنشین هند برای سفر به ماه است، که (18 آبانماه) با موفقیت وارد مدارش به دور ماه شد.
 
کيهان شناسي که علم مطالعه آغاز، شکل گيري و تکامل عالم است هنوز نمي داند ۹۹% عالم را چه چيز تشکيل داده است. به نظر مي رسد جزء غير قابل مشاهده اي قسمت اعظم عالم را تشکيل داده است که قابل شناسايي نيست
 
خورشید مهمترین و سازنده ترین نقش را در زندگی انسان و تمام موجودات زنده زمینی دارد. علاوه بر اینکه منبع نور و حرارت است و این دو از عوامل اصلی زندگی انسان به شمار می روند، منابع دیگر حیاتی نیز از آن مایه می گیرند.
 
نجوم يعني مطالعه مواد و مقدمه ای درباره فرایند بوجود آمدن آنچه در آنسوی جو زمین است که این جهان تا آسمان را شامل می شود.برای اینکه چگونگی تشکیل شدن، چگونگی بوجود آمدن و منسب هر کدام را مشخص می کنند و اینکه چگونه بر یکدیگر تاثیر می گذارند و چه اتفاقی ممکن است برای آنها بیفتد.
 
تاكنون نظریات زیادی در مورد منشا منظومه شمسی و زمین ارائه شده است، در میان آنها، دو نظر اساسی وجود دارد. اولی فرضیه برخورد نزدیك نام گرفته است. بر این پایه است كه سیاره ها، از مواد جدا شده از خورشید، تشكیل شده اند.
 
خورشيد منبع اصلي انرژي در منظومه شمسي است. درباره بزرگي اين گوي درخشان همين قدر بدانيد که بيش از يک ميليون و سيصد هزار کره زمين در آن جا مي شوند! حدود ۹۸ درصد از جرم منظومه شمسي را خورشيد اشغال کرده است.
 
مشاهده اولین صفحه مشاهده صفحه قبلی [ 32 ]                
   
کامپیوتر
هوافضا
صنایع الکترونیکی
نجوم
مقالات عمومي
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse