،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود            
   ۱۳۹۹ شنبه ۲۹ شهريور -اِسَّبِت ١ صفر ١٤٤٢ - Saturday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   سخنرانی و مصاحبه ها حضرت امام خمینی (ره)
 
 
درباره شخصیت علی بن ابی طالب(ع) از حقیقت شناخته او صحبت کنیم یا با شناخت محجوب و مهجور خود؟ اصلاً علی(ع) یک بشر ملکی و دنیایی است که ملکیان از او سخن بگویند یا یک موجود ملکوتی است که ملکوتیان او را اندازه‌گیری کنند؟!
 
امام خمینی(ره) می‌فرماید: «این علی همه چیز است؛ یعنی در همه ابعاد انسانیت درجه یک است، و لهذا هر طایفه ای خودشان را به او نزدیک می کنند و خاصیت هر طبقه را هم دارد.
 
سال‌ ها می‌ گذرد، حادثه ‌ها می ‌آید
 
درك امام خميني از اسلام به معناي فراگير و انقلابي آن عبارت است از: «اسلام دين مجاهداني است كه خواهان حق و عدالت اند. دين كساني است كه خواهان آزادي و استقلال اند و نمي خواهند كافران بر مؤمنان تسلط يابند».
 
سعادت و عظمت، همين طور ذلّت و انحطاط ملت ‏ها تا حدود زياد به ذهنيات و تصوراتي بستگي دارد كه بطور آگاه و ناآگاه در ضمير افراد هر ملّت نقش گرفته است. مللي كه خود را بر سرنوشت خويش حاكم مي‏ شناسند و قادر مي ‏دانند ...
 
در طول تاريخ مردان و زنان بزرگي ، پاي به عرصه گيتي نهاده اند كه داراي زندگي تاثير گذاري بر مسايل و معادلات جهان بوده اند. بروز و ظهور اين افراد كه بعضا با شرايط خاص توأم بوده است،
 
حضرت امام خمينی(قدس سره) در درس اخلاقشان فرمودند: تمام مدايح و گفتار اهل بيت (ع) خصوصاً حضرت اباعبدالله(ع) در مورد حضرت علی اکبر(ع) حاکی از اين است که اگر علی اکبر(ع) در کربلا به شهادت نمی رسيد، خود، امام« مفترض الطاعه » می بود.( يعنی امامی که اطاعت او واجب است) .
 
پیروزی انقلاب شكوهمند اسلامی در بهمن ١٣٥٧و بدنبال آن استقرار نظام جمهوری اسلامی بجای نظام ستمشاهی پهلوی تغییر و تحول بنیادین در عرصه های گوناگون اجتماعی را ایجاب می كرد چرا كه تحول در نظام از طریق تحول در بنیادها و ساختارها تحقق می یابد.
 
صدور پيام نوروزي امام‌خميني(ره) در اول فروردين 1359 نقطه عطفي در تاريخ انقلاب فرهنگي است.
 
- ملت و ارتش از هم جدايي ندارند.
 
از اوّل عالم تا حال، دو حزب بوده است: یکی حزب الهی و یکی حزب غیرالهی و شیطانی.
 
مشاهده اولین صفحه مشاهده صفحه قبلی 2 3 [ 4 ] 5 6 7 8 9 10 مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
مدیر کل
ریاست سازمان
حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله)
حضرت امام خمینی (ره)
مصاحبه عمومي
سخنرانيها
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse