برنده ي مسابقه ي شماره 233 سايت تبيان استان اردبيل:      جناب آقاي محمد حسين سيلابي       از شهرستان كرج                  
   ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱ آذر -اِلأَربِعا ٣ ربيع الاول ١٤٣٩ - Wednesday November 2017
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   اداره کل اخبار شهرستان ها
 
 
حجت الاسلام حسن باقري در مصاحبه اي ضمن تبريک سالروز دهه فجر گفت: ايام دهه فجر ايام بسيار مهمي است كه سرنوشت ملت ايران در اين روزهاي پرافتخار رقم خورد و مردم ايران اسلامي با براندازي حكومت ستمشاهي، نظام جمهوري اسلامي ايران را برپا كردند.
 
در اين مراسم حجت الاسلام نصيري روحاني مستقر بخش کوراييم در سخناني گفت: امام حسن عسگري(ع) همچون پدران بزرگوارش عابدترين فرد زمان بود و بيش از همه به اطاعت خداوند مي پرداخت.
 
بصيرت بزرگترين هنر شهداي ماست چرا كه آنها با مجهز شدن به اين امر به استقبال شهادت رفتند. شهدا با بصيرت به ما درس فداكاري و از جان گذشتگي دادند و ثابت كردند پيمودن راه حق و حقيقت سعادت ابدي و اخروي دارد.
 
نقطه آغاز انديشه سياسي امام، معرفت ‏شناسي ايشان است و طرز تلقّي وي به مسئله شناخت، كشف حقيقت، ابزار و ملاك درك حق و باطل، روش ‏هاي وصول به حقيقت و رفع حجاب‏ها و موانع درك حق، از جمله مهم‏ترين مباحث معرفت امام(ره) بود.
 
امام حسن عسکري(ع) با توجه به خفقان جامعه و ظلم حاکمان زمانه بيشتر عمر شريف خود را در زندان بسر برد اما اين امر موجب نشد که از کوشش‌هاي علمي، انقلابي و فرهنگي مانند تشکيل حوزه علميه، انجام تاليفات و تعيين نمايندگان و تلاشهاي آن ها و ارتباط با آن ها دست بردارند.
 
در اين مسابقه كه با هدف توسعه و ترويج فرهنگ قرآني و ايجاد شور و نشاط قرآني و ايجاد رقابت در بين دانش آموزان در گروه هاي سني نوجوان و جوان برگزار شد، تعداد 100 نفر از برادرن و خواهران در رشته قرائت قرآن كريم با حضور داوران قرآن از سوي اداره تبليغات اسلامي اين شهرستان به رقابت پرداختند.
 
در شهرستان مشگين ‌شهر پيش از پيروزي انقلاب مجموعه دانشگاهي وجود نداشت در حالي که هم اکنون چهار دانشگاه آزاد، پيام نور و علمي کاربردي و همچنين شعبه ‌اي از دانشگاه محقق اردبيل فعاليت مي‌کند.
 
در حال حاضر در دنياي اسلام حادثه اي بزرگ و با شكوه و سرنوشت ساز در حال وقوع است حادثه اي كه مي تواند همه معاملات استكبار را در اين منطقه به سود اسلام و به سود ملت ها دگرگون سازد حادثه اي كه مي تواند عزت و كرامت را به ملت هاي عرب و امت اسلامي برگرداند
 
حجت الاسلام يعقوب محمد پور روحاني مستقر اين شهرستان در سخناني گفت: تلاش براي ارتقاء سطح معنويت و اخلاق خانواده يكي از اساسي ترين برنامه هايي است كه در دستور كار مسلمانان قرار ميگيرد حتي اين مسئله از مبادي و اركان اصلي نظام خانواده محسوب مي شود.
 
حضرت امام راحل با رفتار خود به انسانهاي معاصر آموخت كه چگونه با سلطه جويان و مستكبران زمان خود مبارزه کنند و با شناخت دردها و دغدغه هاي جهان اسلام و اوضاع و احوال جامعه با پيشتازي در عرصه مسائل سياسي و اجتماعي با سرمايه علم اخلاق و عرفان و پيروي از ولايت فقيه نقشه هاي بد خواهان را نقش بر آب سازند.
 
در اين گفتمان فاطمه مجد از اساتيد گفتمان در سخناني به تبيين مفهوم جنگ نرم پرداخته و جنگ نرم را يکي از روش‌هاي حمله به افكار و عقايد مردم در صدد سست و بي تفاوت كردن آنان به ارزشها و هويتهاي فردي و اجتماعي عنوان كرد.
 
   
اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse