،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود            
   ۱۳۹۹ سه شنبه ۱ مهر -اِثَّلاثا ٤ صفر ١٤٤٢ - Tuesday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   معرفی استان اردبیل
 
 
آرامگاه شيخ امين الدين جبراييل پدر شيخ صفي الدين در دو كيلومتري شمال شهر اردبيل در روستاي شيخ كلخوران در بخش مركزي شهر اردبيل واقع گرديده است. اين آبادي، مقبره سيد امين الدين شيخ جبرائيل - پدر شيخ صفي الدين اردبيلي- در محوطه وسيعي معروف به باغ شيخ به شكل چهار گوش بنا نهاده شده است...
 
حاج میرزا یوسف مجتهد اردبیل، به سال 1271 در شهر اردبیل دیده به دنیا گشوده، مقدمات را با برادران ارشد خود در محضر درس والد خود ( حاج میرزا محسن) به پایان رسانید، و به فراگرفتن متون آغاز نمود در 25 محرم 1294 پدر را از دست داد به سال 1297 جنازه اش را به کربلا حمل و در صحن شریف دفن نمود.
 
وي در سال 1338 در اردبيل متولد شد. او فارغ‌التحصيل دانشسراي مقدماتي اردبيل است. غفارزادگان در زمينه نويسندگي با انتشارات مدرسه، حوزه هنري، بنياد حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس همكاري داشته است. همچنين مسئول دفتر پيك كودك و نوجوان حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي، كارشناس داستان مركز بررسي آثار...
 
ابوذرعه اردبیلی سمعانی در كتاب الانساب او را بنام «عبدالوهاب بن محمد ایوب اردبیلی» معرفی كرده و گفته است كه او شیخ و زاهد بود و روز یكشنبه پنجم ماه رجب سال 415 هجری در فارس رحلت نمود.
 
پدرش، مرحوم شیخ عبدالکریم اردبیلی، مؤذن بود و زمانی که در مسجد امام تهران اذان می خواند، صدایش به طور زنده از رادیو پخش می شد. شیخ عبدالکریم اردبیلی، تا سال 1322 در منطقه اردبیل به وعظ و اذان گویی مشغول بود و نخستین بار به خاطر اذانی که در این سال در رادیو گفته بود، شهرت پیدا کرد و ...
 
عبدالعزیز اردبیلی در نجف اشرف كسب علم نموده و مقدمات حدائق را تلخیص و در حاشیه جلد اول حدائق كه محمد حسن اردبیلی نوشته درج نموده است. از تلخیص مقدمات معلوم می شود صاحب ترجمه از علما بوده و مقدمه را به تشویق بعضی از علمای نجف اشرف به قلم آورده است.
 
محل كنوني بقعه شيخ صفي الدين حدود 700 سال پيش باغ بزرگي بنام اسفريس بوده است كه شيخ صفي الدين اردبيلي در بخشي از آن باغ بزرگ به ارشاد و تدريس مريدان خود مي پرداخت.شيخ صفي در سن 75 سالگي درگذشت، وي از بزرگان عرفان و تصوف در ايران به شمار مي رفت و از نفوذ مذهبي بالايي برخوردار بود.
 
گوور تپه سي در روستاي شهره ور اردبيل واقع شده است و از تپه هاي باستاني منطقه به شمار مي آيد.
 
برج شاطر گنبدي در روستاي صومعه در5/8 كيلومتري اردبيل در يک فضاي وسيع و گسترده بنا شده است. در حوالي برج به فواصل گوناگون، ‌تپه هاي باستاني قرار دارد. بيش تر آن ها مربوط به دوره هاي پيش از اسلام به ويژه دوره اشكاني است. برج از داخل استوانه و از خارج ده ضلعي با درازاي اضلاع 63/2 متر است.
 
در 83 كيلومتري شمال شرق مشگين شهر، در كوههاي آقابابا واقع شده است و 70 كيلومتر مربع وسعت و 1200 متر از سطح دريا ارتفاع دارد. اين منطقه محل زيست وحوشي مانند كل و بز، گرگ، خرگوش، خوك و كبك است.
 
اين درياچه قبلا بسيار شور بوده است ولي امروزه با افزوده شدن آب شيرين از شوري آن كاسته شده ، بطوري كه نوعي ماهي در آن پرورش داده مي شود. اين درياچه داراي امكانات تفريحي از جمله قايق راني، پيست دو و ميداني، دوچرخه سواري، هتل هاي مجهز و زيبا، مجموعه شهر بازي، رستوران و... مي باشد.
 
مشاهده اولین صفحه مشاهده صفحه قبلی 12 13 14 15 16 17 [ 18 ] 19 20 مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
گردشگری در استان
مراکز علمی و دانشگاه ها
مشاهیر استان
آداب و رسوم استان
مساجد و عبادتگاه های استان
معرفی شهرستان ها
اردبیل شناسی
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse