،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود            
   ۱۳۹۹ سه شنبه ۱ مهر -اِثَّلاثا ٤ صفر ١٤٤٢ - Tuesday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   معرفی استان اردبیل
 
 
اين بنا در شمال شرقي شهر، بين محله هاي پيرشمس الدين و عبدالله شاه بر روي تپه مرتفعي واقع گرديده و يكي از قديمي ترين مساجد شمال غربي ايران است. با توجه به حفاري هاي باستان شناسي كه در محوطه اطراف اين مسجد صورت گرفته بقاياي شبستان هاي ستون دار در بخش شرقي و شمالي كشف گرديده است.
 
رود مشكين چاي از دامنه‌هاي شمالي كوه سبلان، در 23 كيلومتري جنوب باختري مشكين‌شهر سرچشمه مي‌گيرد و با شيب تند به سوي شمال جريان مي‌يابد. در يك كيلومتري شمال باختري روستاي احمد بيگلو با ريزابه بزرگي كه آن نيز از دامنه‌هاي سبلان سرچشمه مي‌گيرد، مي‌آميزد و هم چنان رو به سوي شمال باختري روان مي‌گردد.
 
چشمه معدني بوشلي به فاصله 5/4 كيلومتري جاده اردبيل به سراب و در 45 كيلومتري باختر اردبيل واقع شده است. مظهر چشمه بوشلي در مجاور رسوب هاي آهكي سختي است كه آثار خروج آب در برخي نقاط آن در گذشته وجود دارد. آب چشمه بوشلي از دسته آب هاي كلرور ـ سديک و بي كربنات كلسيک گرم به همراه گاز است.
 
اين مجتمع اولين و بي نظريرترين مجتمع آبدرماني در ايران و خاورميانه محسوب مي شود. زيربناي آن 7200 متر مربع و در دو طبقه مجزا جهت پذيرائي و سرويس دهي براي آقايان و بانوان احداث شده است.
 
مجموعه تاريخي بازار اردبيل در ميانه شهر و در طرفين خيابان امام خميني واقع گرديده و به جهت قدمت و دارا بودن معماري سنتي از بازارهاي تاريخي و جالب توجه ايران به شمار مي آيد و چون ديگر بازارها مشتمل بر راسته ها، تيمچه ها، سراها و مسجد و گرمابه است.
 
اين موزه كه كه يكي از حمام هاي تاريخي اردبيل به حساب مي آيد به نام حمام ظهيرالاسلام معروف است كه با همت ميراث فرهنگي استان مرمت و به موزه مردم شناسي تبديل شده است. اين موزه در مجاورت بقعه بزرگ شيخ صفي و در ميدان عالي قاپو اردبيل قرار دارد.
 
حاج میرزا عبدالله ابن میرزا محسن بن عبدالله اردبیلی، متوفای 1334. وی برادر میرزا علی اکبر مجتهد معروف اردبیل است. دورۀ تحصیلاتش را در نجف گذرانده از محضر آیت الله شریعت اصفهانی، آخوند خراسانی استفاده و به مقام شامخ اجتهاد رسیده. به سال 1320 به اردبیل بازگشته است.
 
قادر مدبر مقام اول خودرا در مسابقات بین المللی سال 1994 آلمان در رشته پرتاب دیسک ، وزنه ونیزه بدست آورد. مشوقین اصلی وی والدین او سپس استادان ومربیانی چون شروین اسبقیان، جعفر حیدروند ، بهمن رضایی وآقای ادریسی بودند که در کسب موفقیت های اونقش مهم و بسزایی بعهده داشتند.
 
استاد حسن احمدی گیوی در اول بهمن سال 1306 در روستای گیوی در خانواده ای متوسط بدنیا آمد و در دامن پدر و مادری دیندار تربیت شد. پدرش «شریف» مردی با سواد بود، او داروخانه داشت و آنجا محل تجمع علمای روستا بود. احمد چهارمین فرزند خانواده بود و تحصیلاتش را همچون دیگر بچه های روستا در مکتب خانه آغاز نمود.
 
بطور مسلم اولين امامزاده هاي مكرم در اواخر قرن دوم و اوائل قرن سوم هجي قمري به منطقه اردبيل و آذربايجان تشريف آورده اند و به تبليغ و ترويج مذهب حقه اهل بيت همت گمارده اند.
 
اين درياچه به مساحت 120 هكتار يكي از مناطق گردشگري مي باشد كه اوقات فراغت برخي از مردم در اين مكان تفريحي سپري مي شود.اين در ياچه قبلاً بسيار شور بوده است و سابق براين بخاطر شوري و لجن طبي خود مشهور بود.
 
مشاهده اولین صفحه مشاهده صفحه قبلی 12 13 14 15 [ 16 ] 17 18 19 20 مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
گردشگری در استان
مراکز علمی و دانشگاه ها
مشاهیر استان
آداب و رسوم استان
مساجد و عبادتگاه های استان
معرفی شهرستان ها
اردبیل شناسی
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse