شهادت مظلومانه ي بانوي دو عالم بي بي فاطمة الزهرا(س) بر عموم شيعيان جهان تسليت باد.      ای یاس مصطفوی، قرآن مرتضوی شمس نور نَبَوی، ماه عَلَوی      ز غم شکستی ام، تمام هستی ام، فدای قامت خمیده ات ای شهیده ی ولا بهار هل اتی، شده به حفظ دین حق جان تو پس از نبی فدا       ای کوثر آل عبا اُمّ الشّهدا فتنه زد بر تو شرر، دادی شش ماهه پسر            
   ۱۳۹۵ جمعه ۶ اسفند -اِجُّمعَة ٢٧ جمادي الاولي ١٤٣٨ - Friday February 2017
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   دین و اندیشه
 
 
امام حسين عليه السلام ـ در نامه اش به كوفيان ـ : به جان خودم سوگند ، امام و پيشوا كسى نيست مگر آن كه بر اساس كتاب خدا حكومت كند ، عدل و داد را بر پا دارد ، پايبند دين حقّ باشد و در برابر خداوند ، نفسش را مهار كند.
 
شرط بسيار مهم تأثير اذكار و ادعيه و اوراد و نظائر آنها، طهارت انسان است كه صرف لقلقه زبان سودي نبخشد، بلكه مبادا موجب قساوت و دوري هم بشود، زيرا كه ذكر عاري از فكر است يعني قلب بي‌حضور است و قلب بي‌حضور چراغ بي‌نور است و شخص بي‌نور از ادراك حقايق دور است...
 
درازای صورت را باید از بالای پیشانی - جایی كه موی سر بیرون می‏آید - تا آخر چانه شست، و پهنای آن به مقداری كه بین انگشت وسط و شست قرار می‏گیرد، باید شسته شود، و اگر مختصری از این مقدار نشوید، وضو باطل است. و برای آنكه یقین كند این مقدار كاملا شسته شده، باید كمی اطراف آن را هم بشوید.
 
اينک نزديک به دوازده قرن است که از غيبت محنت افزاي امام عصر(عج) گذشته، و بي ترديد اين زمان بس دراز تا ظهور آن حضرت ادامه خواهد يافت. به گواهي حضرت رضا (ع) داستان ظهور داستان قيامت است، از آن روي که هيچ کس جز خداي هنگام آن را نمي داند و اين امر بر اهل آسمانها و زمين دشوار است و ناگهان فرا مي رسد.
 
انقلاب رهايي بخش حضرت امام خميني(ره)، نه تنها باعث دگرگوني در صحنه حيات اجتماعي - سياسي مردم مسلمان ايران شد، بلکه منشاء تحولي بزرگ در فرهنگ واژه ها و مفاهيم اسلامي گرديد.به برکت اين انقلاب بسياري از واژگان معنايي نو يافتند و بسياري از مفاهيم فراموش شده، حيات دوباره پيدا کردند.
 
در هر حال اين درگيري بي امان حق و باطل حادثه ها مي آفريند و تاريخ را مي سازد، اما آينده ي نهايي تاريخ، آينده اي روشن و اميد بخش و درخشان است و در نهايت، حق پيروز خواهد شد و عدالت همه جا را فرا مي گيرد، و باطل در همه ي شکل ها و در تمام جبهه ها ريشه کن مي گردد و اساساً فلسفه ظهور همين است.
 
باور به مهدويت، تنها باوري اسلامي با رنگي ديني نيست، بلکه افزون بر آن، عنواني است براي خواسته‌ها و آرزوهاي همه انسان‌ ها با کيش‌ ها و مذهب ‌هاي گوناگون و هم‌چنين، بازده الهام فطري مردمي است که با همه اختلاف‌ هايشان در عقيده و مذهب، دريافته‌اند که براي برپايي انسانيت بر روي زمين، موعودي خواهد بود.
 
حضرت عيسي مسيح(ع) در نقطه اي از جهان متولد شد كه به تازگي زير سلطه روميان درآمده بود و فلسطين يكي از آخرين سرزمين هايي بود كه به دست روميان تسخير شد. در آن عصر، يهوديان به شكل نامطلوبي زير يوغ بيگانگان قرار داشتند و فشار دولت روم غير قابل تحمل بود.
 
قرآن پاک ترین کتاب، از مبدا پاکی و طهارت، بر پاک ترین قلب عالم هستی، تلاوت و از لبان پاک ترین مخلوق الهی، بر عالم وجود عرضه گردید. و به همین خاطر، تنها کسانی می توانند به این مصحف مطهر نزدیک شده، و از نور پر فیض آن بهره مند گردند که ظاهر و باطنی پاک و طاهر داشته، و از هر گونه آلودگی منزه باشند.»
 
جوامع بشري شکل هاي گوناگوني از حکومت ها را ديده اند. اين حکومت ها به اعتبار آن که يک فرد بر اريکه قدرت مي نشيند به پادشاهي موروثي، انتخابي، استبدادي و مشروطه تقسيم مي شوند و به اين اعتبار که گروهي بر مسند قدرت قرار مي گيرند به قالب حکومت نخبگان، اليگارشى و اريستوکراسى جلوه گر مي شود.
 
پروردگارا! آغاز اين روزم را رستگارى، و پايانش را موفقيت، و وسط آن را سعادتمندى قرار ده، خداوندا بر محمد و خاندانش درود فرست، و ما را از كسانى قرار ده كه بسوى تو روى آورده، و تو آنان را پذيرفته‏اى، و بر تو توكّل كرده و آنان را كفايت نموده‏اى، و بسوى تو زارى كرده و آنان را مشمول رحمتت قرار داده‏اى.
 
   
اخلاق
ادیان و مذاهب
مهدویت
اهل بیت (ع)
فلسفه و عرفان
احکام اسلامی
قرآنی
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse