سالها دل طلب جام جم از ما ميكرد      آنچه خود داشت زبيگانه تمنا ميكرد                        
   ۱۳۹۵ دوشنبه ۴ بهمن -اِلأِثنين ٢٤ ربيع الثاني ١٤٣٨ - Monday january 2017
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   دین و اندیشه
 
 
درازای صورت را باید از بالای پیشانی - جایی كه موی سر بیرون می‏آید - تا آخر چانه شست، و پهنای آن به مقداری كه بین انگشت وسط و شست قرار می‏گیرد، باید شسته شود، و اگر مختصری از این مقدار نشوید، وضو باطل است. و برای آنكه یقین كند این مقدار كاملا شسته شده، باید كمی اطراف آن را هم بشوید.
 
اگر قرار بر این بود که بعد از نماز عید فطر هر کس با خودکار معرفت رو کاغذ صداقت انشایی بنویسه و در نهایت بعد از خوندن اون تو مسجد، کسانی که تو نماز شرکت کردن به همدیگه نمره می دادن چند نفرمون اصلا جرات می کردیم بریم نماز عید،
 
بسياري از نمازها وقت معيّني دارند، يعني اگر نمازهاي خود را در آن وقت معيّن خوانديم نمازمان صحيح است و اگر پيش از وقت يا پس از وقت آن خوانديم، نمازمان باطل است.
 
دوران غيبت يعني دوران تلاطم و دوران موجهاي عظيم که فرد بي حفاظ جا مي ماند چون موجها به کسي رحم نمي کنند در اين دوران بايد مراقب بود مراقب نفس آن هديه بي بديل الهي که شناسنامه از خدا بودن ماست . ما چه کرديم ؟در اين مسير حتما ابتلا هست در ان هنگام چه کنيم ؟
 
امام باقر (ع) فرمود: نگوئيد اين است رمضان، و نگوئيد رمضان رفت و يا آمد، زيرا رمضان نامى از اسماء الله است كه نمى‏رود و نمى‏آيد كه شى زائل و نابود شدنى مى‏رود و مى‏آيد، بلكه بگوئيد ماه رمضان، پس ماه را اضافه كنيد در تلفظ به اسم، كه اسم اسم الله مى‏باشد، و ماه رمضان ماهى است كه قرآن نازل شده است.
 
در آخر الزمان مردماني هستند كه وارد مساجد مي شوند و دورهم حلقه مي زنند ذكر آنها دنيا و مطالب دنيوي و دوستي دنيا مي باشد با اين گروه مجالست و همنشيني نكن كه خدا حاجتي به اين گروه ندارد.
 
با وجود تمامی تلاطماتی که این حوادث در زندگی انسان ها به وجود می آورند و خواسته ها و ایده های او را تغییر می دهند و چه بسیار از آنها که خوشایند آدمیان نیستند، اما عادت ها و روزمرگی های زمخت زندگی هر روزه را می شکنند تا نشاط و سرزندگی به عنوان عاملی مهم در جهت رشد ایده آل طلبی آدمی پایدار بماند.
 
رمضان از مصدر «رمض‏» به معنای شدت گرما، و تابش آفتاب بر رمل... معنا شده است، انتخاب چنین واژه‏ای براستی از دقت نظر و لطافت‏خاصی برخوردار است. چرا كه سخن از گداخته شدن است، و شاید به تعبیری دگرگون شدن در زیر آفتاب گرم و سوزان نفس و تحمل ضربات بی امانش،زیرا كه رمضان ماه تحمل شدائد و عطش می‏باشد.
 
ضمن بررسي ويژگيهاي حكومت جهاني آن حضرت، اين سؤال مطرح است كه با وجود جهانخواران تا دندان مسلح و ارتش هاي عظيم و منظم و پيچيده و سلاح هاي فوق مدرن الكترونيكي و تكنيك برتر ابرقدرتها و سلاح هاي هسته‏اي و طرحهاي جنگ ستارگان و ... پيروزي جهاني‏براي امام زمان(عج) چگونه ميسر است؟
 
تواتر حديث 313 نفر در همه جا آمده است و در كتابهاي مربوط به امام زمان(ع) نوشته شده كه هنگام ظهور آن حضرت 313 نفر ياران مخصوصش به او مي پيوندند و همچون كوه در برابر حوادث ايستادگي كرده و همراه امام(عج) هستند. ماجراي پيوستن 313 نفر از ياران خاص حضرت قائم(عج) به آن حضرت،هنگام ظهور در مكه«متواتر» است.
 
امام زمان (عج) فرمود: بر شما واجب است و به سود شما خواهد بود كه معتقد باشید بر این كه ما اهل بیت رسالت، محور و اساس امور، پیشوایان هدایت و خلیفه خداوند متعال در زمین هستیم.
 
مشاهده اولین صفحه مشاهده صفحه قبلی [ 1382 ] 1383 1384 1385 1386 1387       مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
اخلاق
ادیان و مذاهب
مهدویت
اهل بیت (ع)
فلسفه و عرفان
احکام اسلامی
قرآنی
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse