،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود            
   ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲ مهر -اِلأَربِعا ٥ صفر ١٤٤٢ - Wednesday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   حوزه مقالات اجتماعی خانواده
 
 
زوج هاي دوست از جمله گروه هايي هستند كه زندگي مشترك آنها بسيار بادوام است و كمتر طلاقي ميان آنها ديده مي شود. كلمه ما بيشتر از كلمه من ميان آنها رواج دارد و زندگي زن و مرد به طور كامل با زندگي خانوادگي آنها پيوند خورده و منافع شخصي در برابر منافع خانوادگي رنگ باخته است.
 
عاشق شدن آسان است. اما عاشق ماندن سخت، همه ما دوست داريم عاشق شويم، هيچ كس دوست ندارد بدون عشق زندگي كند. با اين حال اين اتفاق خواهد افتاد و هنگام بروز ضربه ي روحي شديدي به شما مي زند.
 
خانواده در آموزه هاي قرآني از مقام و جايگاه ارزشي والايي برخوردار است. خانواده نخستين مساله اي است كه پس از آفرينش انسان بدان اشاره شده است. قرآن پس از بيان چگونگي خلقت انسان به زوج و همسر آدم (ع) اشاره مي كند. در اين بخش به خوبي روشن مي شود كه زن و شوهر از سرنوشت مشتركي برخوردارند.
 
عشق‌ و محبت‌ بين‌ زن‌ و شوهر از اركان‌ اصلي‌ نظام‌خانواده‌ است‌. اما با گذشت‌ زمان‌ و سپري‌ شدن‌شور و شوق‌ دوران‌ نخستين‌ ازدواج‌، گاه‌ اين‌ فكر به‌ ذهن‌ همسران‌ مي‌آيد كه‌ بعد از چند سال‌زندگي‌ ميزان‌ علاقه‌ آنان‌ نسبت‌ به‌ هم‌ چقدر تغييركرده‌ است‌.
 
وقتی مردی تحسین شود، مایل است به سرعت به آن پاسخ دهد. به او بگویید که چه همسر با قدرت و خوبی دارید و از اینکه شوهر شماست چقدر خوشحالید و چقدر خوش اقبالید. به شوهرتان بگویید او را در همین گونه که هست، دوست دارید و دیگر اینکه او را در دنیا با هیچ مرد دیگری حاضر نیستید عوض کنید.
 
یکی از مسائل بسیار مهم قبل از ازد‌واج، د‌ر نظر گرفتن معیارهایی برای انتخاب همسر است. به جرأت می‌توان گفت بیشترین مشکلاتی که د‌ر زند‌گی مشترک به وجود‌ می‌آید‌ به خاطر این است که د‌ختر و پسر، همسر مناسب خود‌ را انتخاب نکرد‌ه‌اند‌ و پس از چند‌ سال زند‌گی، متوجه می‌شوند‌ که مناسب یکد‌یگر نبود‌ه‌اند‌.
 
اگر شما هم از آن دسته آقایانی هستید که خود را در کار و مشکلات روزانه غرق کرده اید، بهتر است چند دقیقه ای دست از سر قبض های پرداخت نشده آب، برق و گاز....و قسط های عقب مانده شهریه بچه ها بردارید و فقط با برداشتن ۱۰ گام ناقابل، مثل همیشه برای همسرتان بهترین شوهر دنیا باشید.
 
زن برای اینکه احساس کند شوهرش او را دوست دارد باید از ناحیه همسرش بارها مورد محبت قرار گیرد. یک یا دو بار ابراز محبت هر اندازه هم که مهم باشد نمی تواند برای زن رضایت بخش باشد. زن از نظر روحی و عاطفی احتیاج به توجه و محبت دارد مردان باانجام کارهای کوچک و جزئی می توانند این نیاز را برآورده سازند.
 
آيا تاكنون از خود پرسيده ايم كه چرا ازدواج ها و پيوند ها به جدايي ها مي انجامد و چرا بعضي از زوج ها تفاهم، همدلي و هم فكري دارند و بعضي ديگر ندارند؟ آيا از خود پرسيده ايم كه چگونه مي شود زنان شوهراني كه مدعي بوده اند نمي توانند با يكديگر زندگي كنند، پس از چندي توانسته اند به خوبي با هم زندگي كنند؟
 
همین الان شروع کنید. شما می توانید انتخاب کنید و برنامه روزانه ای داشته باشید، می توانید روی یک موضوع تمرکز و آن را حل کنید و سراغ بعدی بروید. این مطلب فاکتورهایی که می توانید به واسطه آن خانواده خارق العاده ای داشته باشید را به شما نشان می دهد...
 
مشاهده اولین صفحه مشاهده صفحه قبلی                  
   
جامعه شناسی
روانشناسی
آسیب شناسی اجتماعی
خانواده
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse