امام صادق (ع) حدیثی را بدین مضمون نقل می كند: "در آغاز فروردین، آدم آفریده شد و آن روز فرخنده ای است برای طلب حاجت ها و برآورده شدن آرزوها و دیدار پادشاهان و كسب دانش و زناشویی و مسافرت و داد و ستد. در آن روز خجسته بیماران بهبودی می یابند و نوزادان به آسانی زاده می شوند و روزی ها فراوان می گردد.       فرارسيدن بهار سال 1396 و عيد نوروز بر همگان مبارك باد.                        
   ۱۳۹۶ جمعه ۴ فروردين -اِجُّمعَة ٢٥ جمادي الثانيه ١٤٣٨ - Friday March 2017
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   آرشیو کل
 
 
افزایش روز افزون فرار دختران از کانون گرم خانواده و پیامدهای مخرب آن بر فرد، خانواده و جامعه یکی از آسیب های جدی است که در سال های اخیر گریبانگیر جامعه اسلامی ما شده است. عوامل مختلفی زمینه ساز خانه گریزی دختران می باشند.
 
تکدی گری، عوارض و مخاطرات زیادی دارد. بخشی از مطالعات مقطعی و روبنایی روی این پدیده، درباره مسائلی نظیر درآمد، مسکن، فقر مادی، فقر فرهنگی، ناکامی اقتصادی، نابسامانی اجتماعی، و سرانجام، دستگیری و بازپروری سخن می‏ گوید. عده‏ای سعی کرده‏اند این مشکلات و مخاطرات را تعدیل کنند...
 
آن چه روشن است این که بحث آسیب شناسی اجتماعی عمدتا با مسائل و مشکلات سر و کار دارد. پژوهش ها و تحقیقات متعدد برای شناخت انواع این آسیب ها و علل بروز آن ها صورت می‌دهد و نظریاتی را برای حل آن مسائل پیشنهاد می‌کند.
 
در گذشته بعضي سنت ‌هاي غلط مانند بي‌ عدالتي و ستم در حق زنان به خانواده ‌ايراني آسيب مي ‌رساند و امروزه، آموزه ‌هاي مدرن مانند انکار تفاوت ‌هاي جنسيتي، درهم آميختگي نقش ‌ها، فردگرايي و اصالت لذت‌ هاي دنيايي، سلامت و کيان خانواده ‌ايراني را به خطر انداخته و آسيب ‌هاي جدي اجتماعي به بار آورده است.
 
يكي از عواملي كه باعث مي شود دانش آموزان دچار افت تحصيلي شوند، مشكلاتي است كه در مطالعه دارند. بارها والدين، مربيان و خود دانش آموزان مي پرسند چگونه بايد مطالعه كرد؟ گاهي نيز روش هاي مطالعه خود را مورد بررسي و ارزيابي قرار مي دهند و درصدد بهبود شيوه هاي مطالعه خود بر مي آيند...
 
در سال‌جاري صددرصد برنامه و فعاليت‌هاي قرآني از طريق اتحاديه قرآني، در اختيار مؤسسات، مراكز و خانه‌هاي قرآني قرار مي‌گيرد.
 
تشكيل جلسه توجیهی مدیران موسسات، مراکز و خانه های قرآن و کارشناسان قرانی استان اردبیل با هدف توجیه طرحها و برنامه های قرآنی در سال 88 و سهمیه بندی کلاسهای قرآنی بین موسسات، مراکز و خانه های قرآن استان اردبیل
 
به گزارش مسئول دارالقرآن الکریم اداره کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل در سال 88 کلاسها و طرحهای ذیل در سطح استان اردبیل با همکاری اتحادیه قرآنی و موسسات، مراکز و خانه های قرآن برگزار می شود:
 
دهم تير ماه بر اساس مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي روز صنعت و معدن ناميده شده است. اختصاص اين روز فرصت مناسبي است كه به مهم ترين موتور محركه اقتصاد يعني بخش صنعت و معدن نگاهي انديشمندانه شود چرا كه اين بخش به عنوان عامل مولد اشتغال پايدار در افزايش توليد ناخالص ملي و در آمد سرانه نقش بسزايي دارد.
 
اگر تمام فعاليت‌ هاي اقتصادي را که با توليد کالا و خدمات با استفاده از ماشين ‌آلات و تجهيزات ساخته دست بشر سر و کار دارد، به عنوان يک کل تصور کنيم، هر صنعت، زير مجموعه‌اي از اين کل است که تعداد زيادي از فعاليت ‌هاي مشابه را شامل مي ‌شود.
 
زمان پيدايش خانواده را بايد از همان آغاز خلقت انسان دانست؛ زيرا با آفرينش " آدم و حوا "، درحقيقت اولين خانواده دو نفره پا به عرصه ي ظهور گذاشت و با گذر زمان و توليد و تكثير فرزندان، توسعه يافت. بنابراين، خانواده اولين نهاد اجتماعي است كه در همه ي جوامع بشري وجود داشته است.
 
   
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse