سالها دل طلب جام جم از ما ميكرد      آنچه خود داشت زبيگانه تمنا ميكرد                        
   ۱۳۹۵ دوشنبه ۴ بهمن -اِلأِثنين ٢٤ ربيع الثاني ١٤٣٨ - Monday january 2017
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   آرشیو کل
 
 
مهم ترين مسئله در قصه اصحاب کهف اين است که حکمت خوابيدن و بيدار شدن اصحاب کهف چه بود؟ آياتي که در اين زمينه وارد شده است داستان آنان را از امور عجيب نمي شمرد، و جهت ربط و اتصال اين آيات با آيات سابق بر آن دلالت دارد که آن چه خداوند در روي زمين قرار داده است زينت است که انسان بدان دل مي بندد.
 
در انتظار شنبه هايي كه گاه دير مي آيد؛ اغلب در تاريخ و تقويم زندگي بيشتر ما شنبه روز شروع است، آغازي است براي انجام كارهايي كه همواره به تاخير مي اندازيم و مدام به هم توصيه مي كنيم كه به خودتان انگيزه بدهيد.
 
ارشاد و ترغيب به نظر در ملكوت آسمان ها و زمين و همه مخلوقات، براي پي بردن به اسرار الهي كه در مخلوقات مودّع است. و از اين راه است كه دل ها آكنده از ايمان به خداوند و عظمت و حكمت او مي شود.
 
بچه ها اگر با تشويق زندگي کنند اعتماد و اطمينان را مي آموزند و اگر با پاداش زندگي کنند با استعداد بودن و پذيرندگي را مي آموزند.
 
كمك به كودكان براي كنترل احساسات سنگين و مشكل مانند ناراحتي، عدم پذيرش، ترس يا نااميدي كار ساده اي نيست، زيرا طبيعتا خواهان اين هستيم كه كودكان از احساسات عذاب آور دور باشند.
 
تمام سطوح بايد سخت و صاف و هموار، با اتصالات عایق‌کاری و آب‌بندي‌شده و خوب باشند تا از نفوذ رطوبت و غذا از درزها، به علت گرفتگي لوله‌هاي فاضلاب، جلوگيري کنند.
 
هيچ ساختار و تشکيلاتي در اسلام پيش خداوند دوست داشتني تر از ازدواج و تشکيل خانواده نيست. و هر کس که مي خواهد خداوند را پاک و پاکيزه ملاقات نمايد بايد با همسرش خدا را ملاقات کند. مستدرک الوسايل. ج۱۴. ص۱۵۳
 
در شهرها معمول است که در خانه ها از پشت بسته است و اگر کسي سر زده هم بخواهد وارد شود در باز نيست، بايد زنگ و يا کوبه در را بزند تا در را باز کنند. عرب جاهليت هرگز رسم نداشت که وقتي مي خواهد داخل خانه کسي شود اطلاع بدهد و اجازه بگيرد و اين اجازه گرفتن را دون شأن و کسرشأن خود مي دانست.
 
عاشق شدن آسان است. اما عاشق ماندن سخت، همه ما دوست داريم عاشق شويم، هيچ كس دوست ندارد بدون عشق زندگي كند. با اين حال اين اتفاق خواهد افتاد و هنگام بروز ضربه ي روحي شديدي به شما مي زند.
 
نوزادان از ابتداي تولد معني محبت و توجه ديگران را مي فهمند. اگر كسي آنها را در آغوش بگيرد ساكت مي شوند. اگر به نوزاد توجه و محبت شود ياد مي گيرد كه همه چيز را دوست داشته باشد.نوزاد را در زمان هايي كه بيدار است در آغوش بگيريد.
 
پول، تمام انسان‌ها را در موقعيتي قرار مي‌دهد که نياز به تصميم‌گيري و انتخاب پيدا مي‌کنند. آموزش، تشويق، و توانا ساختن کودکان در نحوه خرج‌کردن پول، آنها را قادر مي‌سازد تا بهتر بتوانند درآمدهاي خود را در آينده پس‌انداز کنند و قسمت اعظمي از دارايي‌هاي خود را در آن زمان ذخيره سازند.
 
   
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse