برنده ي مسابقه ي شماره 233 سايت تبيان استان اردبيل:      جناب آقاي محمد حسين سيلابي       از شهرستان كرج                  
   ۱۳۹۶ جمعه ۴ اسفند -اِجُّمعَة ٧ جمادي الثانيه ١٤٣٩ - Friday February 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   آرشیو کل
 
 
زيگورات چغازنبيل در دوران عيلامي ها در نزديکي شوش ساخته شد کلمه زيگورات ريشه اكدي(يکي از اقوامي که در همسايگي عيلام زندگي مي کردند) دارد. معني کلمه زيگورات صعود به آسمان است.
 
پانداهاي غول پيکر، خرس هاي سفيد و سياهي هستند که در خطر انقراض قرار دارند. اين پستانداران دوست داشتني، سري بزرگ و بدني سنگين، چشماني گرد و دمي کوتاه دارند. مردم چين پاندا را Da xiong mao مي نامند که به معني خرس عظيم الجثه است.
 
غشاي نازكي به نام"پرده صفاق" ديواره هاي حفره شكم و قسمت اعظم احشا را مي پوشاند. از نظر بافتي صفاق از دو لايه كه يكي خارجي تر و ديگري داخلي تر است ساخته شده است.
 
در طول چهار دهه اخير تغييرات قابل توجهي در چگونگي پرداخت براي کالاها و خدمات در جهان به وجود آمده است. ارتقاي صنعت پرداخت هاي الکترونيکي به رشد اقتصادي کمک کرده و مزايايي هم چون سرعت، راحتي و اطمينان را به هر گوشه اي از جهان برده است.
 
همسرتان را به عنوان يک مرد بپذيريد و براي شناخت دنياي مردانه او دانش و آگاهي خود را افزايش دهيد. همسر خود را به چشم يک شي ‌ء مسئول ننگريد. بلکه به شخصيت وجودي او احترام بگذاريد.
 
اين روزها خانم هاي خانه به فکر خانه تکاني هستند. تميز کردن شيشه ها، شستن پرده ها و فرش ها، پاک کردن ديوارها و مرتب کردن محتواي کمدها. اين يک سنت قديمي است. همه ي ما به خاطر داريم که از تکاپوي مادرمان در روزهاي پاياني اسفند، متوجه مي شديم عيد نزديک است.
 
به عقیده بسیاري از فلاسفه و دانشمندان، انسان موجودي مدني است. به همین دلیل محتاج به پناه و یاور و نیز یاري دلداري است تا با او معاشرت داشته و در مسیر پر پیچ و خم زندگي، غمخوارش باشد.
 
به عقيده ي بسياري از فلاسفه و دانشمندان، انسان موجودي مدني است. به همين دليل محتاج به پناه و ياور و نيز ياري دلداري است تا با او معاشرت داشته و در مسير پرپيچ و خم زندگي، غم خوارش باشد.
 
يکي از راه هايي که کمک بزرگي به بقا و دوام زندگي مي کند، اين است که ”فرد، همسر خود را آن چنان که هست، بپذيرد” و او را با تمام خصوصياتش، با تمام تجارب گذشته، با پدر، مادر، خواهرها و برادرهايش قبول کند.
 
رئيس‌جمهور با اشاره به دستاورد اخير كشورمان در توليد بيوايمپلنت‌ها براي درمان بيماري‌هاي چشمي، از رونمايي از يك دستاورد بزرگ در علم پزشكي كه در دنيا نظير ندارد، در آينده نزديك خبر داد.
 
محمود احمدي‌نژاد در برنامه راديويي دولت آفتاب در اردبيل اظهار داشت: امروز آنهايي كه بيشتر مصرف مي‌كنند از يارانه‌ها نيز بيشترين بهره‌برداري را دارند در حالي كه هدف از اعطاي يارانه‌ها براي كمك به كساني است كه توان كمتري دارند.
 
   
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse