از امام صادق(علیه السلام) روایت است كه حضرت رسول اکرم( صلى الله علیه و آله) فرمود كه: ماه رجب ماه استغفار امت من است پس در این ماه بسیار طلب آمرزش كنید كه خدا آمرزنده و مهربان است و رجب را "أصب" مى‏گویند زیرا كه رحمت خدا در این ماه بر امت من بسیار ریخته مى‏شود پس بسیار بگوئید: أَسْتَغْفِرُ اللهَ وَ أَسْأَلُهُ التَّوْبَةَ».                              
   ۱۳۹۶ چهارشنبه ۶ ارديبهشت -اِلأَربِعا ٢٩ رجب ١٤٣٨ - Wednesday April 2017
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   دین و اندیشه
 
 
هارون الرشید پس از ناکامی در توطئه های متعدد قتل امام موسی بن جعفر(ع)، سعی کرد ایشان را ترور شخصیت کند. 25 رجب مصادف با شهادت امام هفتم شیعیان، امام موسی
 
شهادت امام موسی کاظم(ع)
 
ابوالحسن موسي بن جعفر(ع) امام هفتم از ائمه اثني عشر(ع) ونهمين معصوم از چهارده معصوم(ع)است،امام موسی كاظم(ع) تولد آن حضرت در ابواء(محلي ميان مكه و مدينه) به روز يكشنبه هفتم صفر سال 128 يا 129 ق واقع شد.
 
بیست و پنجم رجب سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع)، امام هفتم شیعیان جهان در سال 183 هجری است.
 
دوم اردیبهشت روز زمین پاک است. روز زمین پاک با وجود آن که در تقویم هیچ کدام از ادیان به عنوان یک روز دینی و مقدس در نظر گرفته نشده است اما با ارزش های دینی در جهت خیر مشترک همه انسان ها پیوند خورده و تمام سنت های دینی توجه ویژه ای به نگهداری از زمین دارند.
 
بنا بوشته مورخين ولادت على(ع) در روز جمعه 13 رجب در سال سى‏ام عام الفيل (1) بطرز عجيب و بيسابقه‏اى در درون كعبه يعنى خانه خدا بوقوع پيوست،محقق دانشمند حجة الاسلام نير گويد:
 
-آن چه بر معتكف حرام است‏ به طور اجمال بدين شرح است:
 
تهمت و بهتان به اندازه ای زشت و زننده است که حتی شیطان هم از انجام دهنده آن دو بیزاری می جوید. شیطان از رفتارهای زشت و اعمال خلاف استقبال می کند؛
 
-اعتكاف تنها در مسجد صحيح است، بنابر اين اگر كسى در خانه خود يا در تكيه، يا حسينيه يا در حرم معتكف شود صحيح نيست و از مساجد نيز تنها در اين مساجد، اعتكاف صحيح است.
 
-در صحت اعتكاف، امورى شرط است كه برخى از آن ها مربوط به شخص معتكف و برخى مربوط به خود اعتكاف است كه در اينجا به بيان آن شرايط، و احكام لازم آن ها مى‏پردازيم.
 
-انسان مى‏تواند اعتكاف را براى خود يا براى ديگرى بجاى آورد. به قسم دوم، اعتكاف نيابتى گفته مى‏شود.
 
مشاهده اولین صفحه مشاهده صفحه قبلی [ 2 ] 3 4 5 6 7 8 9 10 مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
اخلاق
ادیان و مذاهب
مهدویت
اهل بیت (ع)
فلسفه و عرفان
احکام اسلامی
قرآنی
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse