،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود            
   ۱۳۹۹ يکشنبه ۳۰ شهريور -اِلأَحَّد ٢ صفر ١٤٤٢ - Sunday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   حوزه مقالات دانش و فناوری نجوم
 
 
توجه به صحنه‌ی زندگی روزمره بر ما آشکار می‌کند که در بسیاری از موارد افراد پیش از تغییر رفتار، شرایط را با خود مطابق می‌سازند و در صورتی که موفق به انجام این کار نشوند رفتار را با شرایط موجود تغییر می‌دهند ...
 
نزدیک ترین سیاره فرامنظومه شمسی قابل سکونت به ما شاید خیلی نزدیکتر از تصورات قبلی ما باشد.
 
اخترشناسان از شناسایی ستاره ای کوچک و سرد خبر داده اند که ۱۰ هزار برابر خورشید منظومه شمسی زبانه های آتشین از خود منتشر می کند.
 
(LRO) که به ناسا تعلق دارد هم اکنون در ناسا تصویری جدیدی از زمین منتشر کرده که گویی از روی ماه گرفته شده است.
 
ستاره شناسان در فاصله 100 سال نوری از زمین، موفق به کشف آسمان آبی شبیه زمین و متعلق به یک فراسیاره کوچک شدند که به دور یک ستاره کوتوله قرمز رنگ می چرخد.
 
بارش شهابی در هنگام عبور سیاره زمین از میان توده ای از ذرات در فضا رخ می دهد. در این مواقع تعداد زیادی شهاب در جو زمین می سوزند. هر بارش شهابی در ناحیه مشخصی از آسمان اتفاق می افتد و به این محل کانون بارش گفته می شود. البته جهت حرکت شهاب ها متفاوت است
 
در کهکشان راه شیری که محل سکونت ما است هشت سیاره وجود دارد که در اطراف هر کدام از آنها قمرهایی درمداری مشخص در حال چرخش هستند و تعداد قمرهای هر سیاره و اندازه آنها با سیارات دیگر متفاوت است.
 
کلمه ی نجوم مردم را اغلب به یاد خیره شدن به آسمان شب،این طبیعت فراموش شده وعکس های بسیار زیبایی که توسط تلسکوپها گرفته شده می اندازد،در حالی که نجوم یک علم است و علم نجوم یعنی کار زیاد و مداوم و علم ریاضیات و فیزیک است.
 
نجوم یکی از علوم کهن می باشد، نجوم از زمانهای ما قبل تاریخ در حال حرفه ای شدن بوده است.نجوم مدرن بر بسیاری از تئوری های فیزیکی قابل قبول مانند قوانین حرکت آقای نیوتن و قانون جاذبه ی عمومی وی متکی است.
 
نجوم یا اخترشناسی شامل شاخه‌های مختلفی از جمله اخترفیزیک و کیهان‌شناسی است. اخترفیزیک که شامل زیر شاخه‌های مختلفی مانند سیاره‌شناسی، تشکیل ساختار و تحول ستاره‎‌ها و کهکشان‌ها و غیره است به بررسی ساختار، تشکیل و تحول اجرام آسمانی می‌پردازد
 
ناهید(زهره یا ونوس) به ترتیب فاصله از خورشید، دومین سیاره منظومه شمسی است که میان زمین و عطارد قرار دارد. این سیاره نزدیکترین سیاره به زمین می‌باشد و بعد از ماه، درخشان‌ترین جرم آسمانی طبیعی است، که به هنگام شب از زمین رؤیت می‌شود.
 
مشاهده اولین صفحه مشاهده صفحه قبلی [ 2 ] 3 4 5 6 7 8 9 10 مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
کامپیوتر
هوافضا
صنایع الکترونیکی
نجوم
مقالات عمومي
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse