مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ دوشنبه ۳ ارديبهشت -اِلأِثنين ٧ شعبان ١٤٣٩ - Monday April 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  286   بازدید    تاریخ درج مطلب  15/10/1395    
 
 
دلداری بیمار

یکی از شاگردان امام جواد(ع) بیمار شده بود، در حدی که بستری شده بود و امید زنده ماندن نداشت، امام جواد(ع) با خبر شد، همراه جمعی از اصحاب به عیادت او رفت، وقتی که در بالین او نشست و احوال او را پرسید: او زار و زار گریه کرد و گفت: می میرم چه کنم ؟مرگ در کار است . امام جواد(ع) به او فرمود: ای بنده خدا تو که از مرگ می ترسی از این رو است که نمی دانی مرگ چیست، برای تو مثالی بزنم: اگر بدنت آلوده به چرک و کثافت باشد، و موجب زخم های پوستی بدن گردد و ناراحت شوی، و بدانی اگر حمام بروی و شستشو کنی، همه این چرک ها و آلودگی ها و زخم ها از بین می رود، آیا میل داری که به حمام بروی، یا میل نداری ؟ بیمار عرض کرد: البته دوست دارم که هر چه زودتر، به حمام بروم و خود را از همه ناپاکی ها پاک نمایم .

 امام جواد(ع) فرمود: مرگ برای مؤمنین همان حمام است و آن آخرین منزلگاه، و مرحله شستشو و پاکسازی از آلودگی های گناه می باشد، بنابراین اگر به سوی شادی رو آورده ای، پس هیچ غم را به خود راه نده . بیانات گرم و پرمهر امام جواد(ع) روحی تازه در کالبد آن بیمار بخشید و قلب و اعصاب او را آرام شد، و اندوهش به شادی و نشاط تبدیل گردد.

منبع: سایت کاروان صادقیه

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 99986 -1 -1

داستان
رفتارشناسی
تربیت کودکان
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse