مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد -اِلأِثنين ١٣ رمضان ١٤٣٩ - Monday May 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  358   بازدید    تاریخ درج مطلب  15/10/1395    
 
 
درسی از علی بن جعفر(ره)

علی بن جعفر(ع) برادر امام کاظم(ع) از امامزادگان بزرگ و فقیهان پرهیزکار است، در مورد قبر ایشان سه قول نوشته اند: ۱ در قم(آخر چهار مردان کنار مزار شهداء قرار دارد) ۲ در خارج قلعه سمنان واقع است ۳ در قریه عریض، واقع در یک فرسخی مدینه می باشد. علی بن جعفر(ع) در زمان امام جواد(ع) از علمای سالمند و فقهای با سابقه به شمار می آمد. محمدبن حسن بن عمار می گوید: در مدینه در محضر علی بن جعفر(ع) نشسته بودم، و روایاتی را که از امام کاظم(ع) نقل می کرد می نوشتم، در این هنگام ناگاه امام جواد(ع) که آن وقت نوجوان بود، وارد مسجد شد، دیدم علی بن جعفر بدون رداء و با پای برهنه برخاست

و به استقبال امام جواد(ع) رفت و خود را به سوی او افکند و دست او را بوسید. امام جواد(ع) فرمود: عمو جان خدا تو را رحمت کند بنشین. علی بن جعفر گفت : ای آقای من چگونه بنشینم با آنکه تو ایستاده ای. هنگامی که علی بن جعفر(ع) به جلسه درس خود باز گشت، شاگردان از روی سرزنش به علی بن جعفر گفتند، تو عموی پدر حضرت جواد(ع) هستی، در عین حال دیدیم که دست او را بوسیدی و آنچنان احترام کردی که دور از معمول. علی بن جعفر در پاسخ آن ها، دست به محاسن سفید خود گرفت و فرمود: ساکت باشید، هنگامی که خداوند صاحب این محاسن سفید را شایسته امامت ندانست، و این جوان را شایسته نمود و مقام شامخ امامت را به او تفویض کرد، آیا من فضل او را انکار کنم ؟ پناه می برم به خدا از این سخن که شما می گوئید، بلکه من بنده امام جواد(ع) هستم. از احترامهای علی بن جعفر(ع) به امام جواد اینکه : هر گاه امام جواد(ع) می خواست به جائی برود، علی بن جعفر بر می خاست و کفش او را جفت می کرد. روزی طبیبی برای قصد گشودن سر رگ امام جواد(ع) آمد، علی بن جعفر به امام جواد(ع) عرض کرد: ای سرور من اجازه بده اول رگ مرا قطع کند تا تیزی و سوزش نشتر قبل از تو به من برسد.

منبع: سایت کاروان صادقیه

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 99985 -1 -1

داستان
رفتارشناسی
تربیت کودکان
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse