مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳۱ خرداد -اِلخَميس ٧ شوال ١٤٣٩ - Thursday June 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  221   بازدید    تاریخ درج مطلب  19/10/1395    
 
 
۶ دلیل خوب برای گریه کردن

گریه کردن نه تنها انسان را همچنان انسان نگه می‌دارد، بلکه برای سلامتی عمومی‌بدن نیز مفید است. بنابراین نباید از روی غرور یا خجالت، مانع از سرازیر شدن اشک‌ها شد، چون هم برای روح مفید است و هم برای جسم. در ادامه چند دلیل خوب داریم تا از سرازیر شدن اشکهایتان هراسی نداشته باشید.

استرس کمتر

اگر مانع از جاری شدن اشک‌هایتان شوید و اجازه ندهید احساسات‌ تان تخلیه شود، احتمال اینکه استرس ‌تان بیشتر و بیشتر شود، زیاد است.اجازه دهید اشک‌هایتان در موقع نیاز روان شوند تا استرس از جانتان به در شود.

برای بهتر دیدن

گریه کردن باعث دید بهتر می‌شود. اشک‌ها کره‌ چشم و مژه‌ها را مرطوب و روان می‌کنند. گریه کردن همچنین از خشک شدن غشای مخاطی چشم‌ها پیشگیری می‌کند.

برای مقابله با باکتری‌ها

اشک چشم برای مقابله با باکتری‌ها و میکروب‌ها مفید است. به خاطر اینکه حاوی آنزیمی‌طبیعی به نام «لیزوزیم»است که دیواره سلولی باکتری‌ها را تخریب کرده و از تکثیر آنها پیشگیری می‌کند.این آنزیم طبیعی علاوه بر اشک، در بزاق و شیر مادر و همچنین در سفیده تخم مرغ نیز وجود دارد.

تخلیه احساسات

دقت کرده اید که قبل از گریستن، از درون‌ احساس سنگینی و خفگی می‌کنید؟ این احساس سنگینی دقیقا همان حسی است که باید از وجودتان بیرون بریزد. اشک ریختن روشی فوق العاده برای راحت شدن از این احساس سنگینی آزاردهنده است.

برای مقابله با افسردگی

اگر گریه نکنید و اجازه ندهید دردها، غم‌ها و غصه‌هایتان بیرون بریزد، احتمال اینکه در دام افسردگی بیفتید زیاد است.احساسات منفی تان را به بند نکشید و اجازه دهید همراه اشک‌هایتان بیرون بریزند.

برای داشتن احساس بهتر

اگر دوست ندارید گریه کنید به‌خصوص در حضور دیگران، بهتر است بدانید که بعد از جاری شدن اشک‌ها و تخلیه احساساتتان، احساس بهتری خواهید داشت و به اصطلاح سبک خواهید شد.البته ما امیدواریم اشکی از چشم تان نچکد و همیشه خوشحال و سرحال باشید. اما اگر خدای نکرده دلتان شکست یا حسی آزاردهنده بر روح تان غلبه کرد، اجازه دهید اشک‌هایتان روان شود.

منبع: روزنامه آرمان

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :4.5 از 5 امتياز است.


12345
2 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 99940 -1 -1

تغذیه
بیماری ها
داروشناسی
سلامت جامعه
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse