مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ يکشنبه ۲ ارديبهشت -اِلأَحَّد ٦ شعبان ١٤٣٩ - Sunday April 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  334   بازدید    تاریخ درج مطلب  11/10/1395    
 
 
رفتار کریمانه

نه ماه بود که ایة اللّه محمد باقر صدر را تحت محاصره داشتند و جز عده ای محدود از شاگردان و آشنایان، اجازه ورود به منزل وی را نداشتند. یکی از نزدیکانش به نام شیخ محمد رضا نعمانی، ساعت دو و نیم بعد از ظهر، در کتابخانه ایة اللّه صدر خوابیده بود. ایة اللّه صدر او را صدا زدند و گفتند:جلوتر بیا و این سربازان را ـ که دور تا دور خانه را محاصره کرده بودند ـ نگاه کن که چگونه در این ظهر تابستان، زیر آفتاب گرم و سوزان، همگی تشنه اند و عرق از پیشانیشان می ریزد و حتی یک نفر از فرماندهشان، در این گرما پیش این ها نیست. دلم برایشان می سوزد. کاش می توانستیم آب خنکی به این ها برسانیم.

«نعمانی» با شگفتی تمام پرسید: چرا دلتان به حال این جماعت، مجرم و ستمکار می سوزد، در حالی که ماه هاست که شما را با بی رحمی محاصره کرده اند؟

ایة اللّه صدر پس از اندکی تأمل، سر برداشت و به آرامی گفت: انحراف این گروه ناشی از مساعد نبودن شرایط زمانی و اجتماعی یا به خاطر محیط ناسالم خانواده هایشان می باشد و گرنه، این ها نیز اهل ایمان هستند.

دقایقی بعد، ایة اللّه صدر، خادم خانه را صدا زد و گفت: مقداری آب خنک ببر و به مأموران و سربازانی که در اطراف خانه ما مستقر هستند، برسان! آن ها تشنه اند. در اثر همین رفتار کریمانه، بسیاری دلباخته او شدند و به خاطر او با فرماندهان و سران سازمان اطلاعات درگیر شدند و حتی بعضی از آن ها به این خاطر اعدام شدند. یک روز، نعمانی خبر اعدام برخی از آن ها را به ایة الله صدر رساند. او خیلی متأثر شد و گفت: فرزندم، اکنون دیدی که بسیاری از این ها به خاطر مساعد نبودن زمینه تربیتی و اجتماعی منحرف شده اند؟ ما باید، در مقابل کسانی که به ظاهر اندک انحرافی دارند، صبور باشیم و با مهربانی رفتار کنیم. با رفتار ملایم انسانی می توان آن ها را به راه راست هدایت کرد و به فطرت سلیم خدایی شان برگرداند.

منبع: سایت حوزه

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 99769 -1 -1

اخلاق
ادیان و مذاهب
مهدویت
اهل بیت (ع)
فلسفه و عرفان
احکام اسلامی
قرآنی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse