مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۴ آبان -اِلخَميس ٦ ربيع الاول ١٤٤٠ - Thursday November 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  624   بازدید    تاریخ درج مطلب  25/8/1395    
 
 
پیغمبر(ص) فقط برای اعراب‌ نبوده و به همه ملیت ها تعلق دارد

خداوند متعال در سوره انفال، هر کسی در هر مقام و موقعیتی که باشد و ارتباطی با خدا و پیغمبر(ص) نداشته باشد را میت می‌داند، میت یعنی جنازه‌ای که هیچ سود قابل توجهی برای هیچ کس ندارد و باید دفنش کرد.

به تعبیر مرحوم آیت‌الله العظمی حاج شیخ مرتضی طالقانی، قرآن، نامه سراسر محبت‌آمیز خدا به بندگانش است. البته ما طبق آیات قرآن، بر روی بعضی از روایات کتاب «کنز العمال» حرف داریم و نمی‌توانیم قبول کنیم، چون با قرآن مجید تطابق ندارد، ولی خیلی روایت هم از رسول خدا(ص) در آن کتاب شانزده جلدی است که واقعاً روایات پرقیمتی است.

در روایت این کتاب نقل می‌کند، مسجد پیغمبر(ص) زمان خودش یک دیوار یک متری کوتاه داشت و در و پنجره و طاق نداشت، بعداً به تدریج درست شد، هر کسی می‌آمد رد شود، افراد مسجد را می‌دید، پیغمبر اکرم هم عاشق مسجد بود. لذا وقتی آمد که در مدینه بماند و در آنجا بمیرد، خانه‌ای انتخاب کرد که دیوار به دیوار مسجد بود و با اجازه خداوند از داخل خانه‌اش، دری به روی مسجد باز کرد و وصیت هم کرد همانجا دفنش کنند که قبرش وصل به خانه خدا باشد.

مسجد خود پیغمبر(ص) از نظر بنا، هیچ بنایی غیر از چهار تا دیوار نیم متری نداشت که خود پیغمبر هم برای ساختن این دیوار، کار کرده و به آنهایی که دیوار می‌چیدند کمک کرده بود، ولی از نظر هدایت، آبادترین مسجد در زمان خودش بود؛ چون مسجد الحرام دست بت‌پرستان بود، مهمترین نماز پیغمبر(ص)، نماز صبح بود که همه مردم می‌آمدند و تمام منبرهایشان هم برای بعد از نماز صبح بود، مردم اهل نماز هم خیلی دوست داشتند صبح به جماعت در مسجد باشند.

پیغمبر اسلام(ص) می‌فرماید: «تمر مرّ السحاب» یعنی فرصت مثل ابری است که بالای سر شهر می‌آید و زود رد می‌شود. فرصت، کبوتری است که سریع پر می‌زند و به همین دلیل پیغمبر می‌فرماید: باید فرصت تبدیل به غنیمت شود، حالا در ایران می‌گویند دشمنی آمریکا و تحریم‌ها را تبدیل به فرصت کنید، پیغمبر(ص) می‌فرماید: کل عمرتان فرصت است، این را تبدیل به غنیمت کنید.

این مفسر برجسته قرآن کریم خاطرنشان کرد: الآن هم شب‌های جمعه که امام زمان(عج) به کربلا می‌رود، زیارت «السلام علیکم یا اولیاء الله و احباءه السلام علیک یا اصفیاء الله» را می‌خواند. تصفیه شده‌ها، کسانی هستند که ذره‌ای آشغال و زباله در وجودشان پیدا نمی‌شود. «یا اصفیاء الله و اوداء» یعنی شما اهل ود بودید یعنی هم عاشق و هم عامل بودید و به علاوه اطاعت، عمل و فرصت را تبدیل به غنیمت کنید.

بگذارید زبانتان باغ، سایه، نور و مهر و محبت باشد. با محبت به همه نگاه کنید، نگاه بامحبت به پدر و مادر عبادت است چون نگاه موج می‌اندازد، نگاه با محبت به مردم کرامت است؛ بنابراین فرصت را غنیمت بشمارید و به همه محبت کنید.

خداوند در قرآن می‌فرماید: «یا ایها الذین آمنوا» اگر کسی در این آیه دقت کند، می‌بیند که از آیه، دریا دریا محبت می‌ریزد، اولش پیداست که می‌فرماید: «یا ایها الذین آمنوا استجیبوا» یعنی به الله و رسول جواب بدهید، وقتی دعوتتان می‌کنم، من خدایی هستم که بی‌نیازم و احتیاجی به شما ندارم، به پیغمبرم هم گفتم یک بار دستت به روی مردم دراز نباشد.

خداوند متعال می‌فرماید: من و پیغمبرم می‌خواهیم شما را با اجابت دعوت هر دویمان از میت بودن نجات دهیم و تبدیل به یک انسان زنده شوید و عقلتان کار کند.

شما در تاریخ کربلا دیدید که خداوند متعال، مرده‌ای مثل حر را زنده کرد. چرا حضرت زین‌ العابدین(ع) جنازه حر را نیاورد بغل این هفتاد و دو نفر دفن کند؟ می‌توانست که به آن بیابان‌نشین‌ها بگوید اسب و قاطر دارید، به سرعت برانید و جنازه حر که تنها آنجا افتاده را بردارید و بیاورید، نمی‌خواست این کار را انجام دهد، نباید هم این کار را می‌کرد.

امام بالاترین هنرمند جهان است، گذاشت جنازه آنجا بماند و خود قوم و خویش‌هایش رفتند دفنش کردند. شما الآن که به کربلا می‌روید، مخصوصاً می‌بینید که یک حرم بسیار بزرگ با زیباترین آینه‌کاری گِران، کاشی‌کاری از کف زمین تا طاق سنگ مرمر قیمتی، گنبد، گلدسته، صحن، مسجد بالای سر، ضریح گرانقیمت دارد، که خداوند به بندگانش بگوید، مرده‌ات اگر زنده شود این پاداشش است. این یک مرده‌ای است که جواب من و پیغمبرم را داد و با توبه زنده شد. توبه، نفخه الهی است.

آن هایی که خیلی عرق ایرانی و عرق کوروشی و عرق خشایارشاهی دارند، آن ها هفت هشت سال است زمزمه می‌کنند پیغمبر برای عرب هاست اما خداوند متعال می‌گوید: «وَ مٰا أَرْسَلْنٰاكَ إِلاّٰ كَافَّةً لِلنّٰاسِ» ﴿سبإ، 28﴾، من دمی به این آدم دادم که کل مردم کره زمین را دوره به دوره، اگر جوابش را بدهند زنده می‌کند، عرب و عجم کدام است.

وی افزود: این مرزبندی‌ها، همه اعتباری و این کار زمینی‌هاست، خدا کره زمین را که ساخت، اینگونه تکه تکه نبود، همه زمین، مهمان‌خانه خدا برای بندگانش بود، یک سفره هم برای همه عمومی انداخت زمین که سفره عام اوست، این بازی‌ها را جنس دوپای بی‌دین درآورده که من عربم، من ایرانی هستم یا من کوروشی هستم.

وقتی بلند می‌شوی و از شهرهای دور ایران در عید نوروز در راه شیراز می‌روی و سر قبر کوروش پا می‌کوبی و کف می‌زنی، برای این است که مرده هستی و این بوی تعفن مرده است، این عَلَم کردن‌ها، بوی تعفن میت‌هاست.

وی افزود: امیرالمؤمنین(ع) می‌گوید: اینگونه افراد، میت بین احیاء یعنی مرده‌های متحرک بین زنده‌ها هستند. تو عمر، فکر و عاطفه‌ات را برای چه خرج یک مرده در پاسارگاد در جاده شیراز می‌کنی؟ بیا عمرت را خرج آنی کن که تو را خلق کرده و هزینه کسی کن که برایت پیغمبر و قرآن و امام فرستاده است.

یک روحانی باسوادی در یک شهری کنار شهر، در یک خانه کهنه، آن وقتی که داشت کتاب «احادیث الرسول فی کتب الشیعه» را می‌نوشت، من به دیدنش رفتم، هر چه از پیغمبر(ص) در کتاب‌های شیعه نقل شده، همه را ایشان در ده جلد تنظیم کرده است، نمی‌دانید آخوندهای خوب، چه جانی برای شما می‌کَنند و نمی‌دانید چه زحماتی می‌کشند که زندگی شما بی‌دغدغه، با امنیت و بی‌فساد بشود و دخترها و پسرانتان محفوظ بمانند.

خداوند در قرآن مجید فرموده اگر به اندازه وزن ذره‌ای، مال کسی را ببری، در قیامت، تو را به دادگاه می‌کشم و باید از این کار پاک بشوی، ما به مردم یاد می‌دهیم که پیغمبر(ص) سه دقیقه یا چهار دقیقه مانده بود جان مبارکش از بدن خارج شود، سرش در دامن امیرالمؤمنین(ع) بود، چشمش را باز کرد و فرمود علی جان به امت من بگو مال مردم را پس مردم بدهند گرچه به اندازه نخ ته سوزن خانم‌هایی است که خیاطی می‌کنند، آخوندهای واجد شرایط، خیلی خدمت می‌کنند، بنابراین به حرفشان خوب گوش بدهید.

منبع: سایت حسین انصاریان

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 98117 -1 -1

تاریخ سیاسی
ایران
جهان
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse