مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ يکشنبه ۳۰ شهريور -اِلأَحَّد ٢ صفر ١٤٤٢ - Sunday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  835   بازدید    تاریخ درج مطلب  24/6/1395    
 
 
خدمات شهرداري

منظور از بوجود آوردن سازمان شهرداري انجام خدمات مورد نياز مردم وتحت قاعده درآوردن بعضي از فعاليت هاي ا هالي شهر به نفع جامعه است تصميماتي كه بوسيله شهرداري درباره نوع و ميزان خدمات شهري و تنظيم فعاليت هاي ساكنين شهر اتخاذ مي گردند در بين اقدامات شهرداري در درجه اول اهميت قرار دارند.

 

مسئوليت تنظيم برنامه:

 

تعيين نوع و ميزان خدمات شهرداري اساساٌ‌ موضوعي است كه بايد اهالي شهر توسط نمايندگان خود درباره آن تصميم بگيرند. نقش شهردار در دادن پيشنهاد و توصيه به اهالي شهر مشابه نظر مشورتي يك كارشناس اقتصاد خانواده است ولي در مرحله آخر سنجش نظريه هاي كارشناس و اتخاذ تصميم درباره رد يا قبول و پيشنهادي او با خانواده است و كارشناس حق اعتراض نسبت به انجام آن چه ميل و دلخواه آن خانواده است ندارد.

وظايف شهرداري و كارمندان شهرداري را در مورد تنظيم برنامه خدمات شهرداري مي توان در دو بخش زير خلاصه نمود:

شهردار موظف است كه نحوه انجام و نوع خدمات را كه از طرف شهرداري انجام مي گيرد در دوره هاي معين و تحت نظم و ترتيب خاصي به اطلاع مردم و نمايندگان آنها رسانيده و تغييراتي را كه ممكن است براي بهبود وضع شهر از طريق افزايش يا كاهش يا حذ ف فعاليت هاي فعلي يا شروع فعاليت هاي جديد ايجاد نمود به مردم پيشنهاد نمايد.

شهردار و كارمندان شهرداري مسئوليت دارند كه نتايج فعاليت ها و هزينه هائي را كه به طرق مختلف به مصرف مي رسد با آمار و ارقام دقيق و قابل اعتماد پيش بيني نموده و مردم و نمايندگان آن ها را از عواقب هرگونه افزايش يا كاهش در ميزان هزينه هر يك از فعاليت هاي شهرداري آگاه سازند.

نویسنده: ناهید صدقی

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 97221 -1 -1

کامپیوتر
هوافضا
صنایع الکترونیکی
نجوم
مقالات عمومي
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse