مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ يکشنبه ۲۲ تير -اِلأَحَّد ٢١ ذو القعده ١٤٤١ - Sunday july 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  921   بازدید    تاریخ درج مطلب  16/6/1395    
 
 
گونتر منحصر به‌ فرد

اگر از گونتر بپرسی که نقاط ضعفت چیست فورا پاسخ می‌دهد «فهم ریاضیت ضعیفه» ،«خیلی چاقی» یا «آدم کندی هستی!» گونترها همان چیزهایی را تکرار می‌کنند که زمانی معلم یا رئیس‌تان در موردتان گفته و به شما تلقین کرده بود.

چه جور آدمی هستی؟ نقاط قوت و نقاط ضعف شخصیت تو کدامند؟ به چه چیزهایی علاقه داری و نسبت به چه چیزهایی بی‌میل هستی؟ شدت علاقه یا بی‌میلی تو چقدر است؟ توانایی تو در چیست؟ چه کاری را به راحتی انجام می‌دهی، در حالی‌که همین کار برای دیگران مشکل به نظر می‌آید؟ چه کاری را می‌توانی ساعت‌های متمادی بدون احساس خستگی انجام دهی؟ به‌طور خلاصه، چه چیزی تو را از دیگران متمایز می‌کند؟ گونترت غرولند می‌کند که «اصلا نمی‌دونم» یا «هیچ وقت راجع به آن فکر نکردم.» اگر از گونتر بپرسی که نقاط ضعفت چیست فورا پاسخ می‌دهد «فهم ریاضیت ضعیفه» ،«خیلی چاقی» یا «آدم کندی هستی!» گونترها همان چیزهایی را تکرار می‌کنند که زمانی معلم یا رئیس‌تان در موردتان گفته و به شما تلقین کرده بود. در هر حالی که هر کس نقاط قوت، قابلیت‌ها و توانایی‌های خاص خود را داردکه عامل موفقیت او خواهند بود؛ توانایی‌هایی چون محاسبه، نقاشی، سخنوری، موسیقی، ورزش و... هر کس در یک زمینه خاص توانا است و بین توانایی‌های هر فردی می‌توان تفاوت قائل شد. یک نفر در نقاشی رنگ و روغن مهارت دارد و دیگری در کشیدن کاریکاتور. یکی در دو صد متر قهرمان می‌شود و دیگری در استقامت.

منبع: کتاب «گونتر وسوسه‌گر درون پیروز می‌شود»

مترجم: احمد صدیقی/ انتشارات راه نوین

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 97158 -1 -1

سینما
ادبیات
کتاب و کتابخوانی
هنری
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse