مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ شنبه ۱۸ مرداد -اِسَّبِت ١٨ ذو الحجه ١٤٤١ - Saturday August 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  882   بازدید    تاریخ درج مطلب  1/2/1395    
 
 
تربیت بزرگ‌ترین خدمت است

نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل گفت: بزرگ‌ترین خدمت به جامعه خدمت تربیتی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، سید حسن عاملی در جمع دانش آموزان مدرسه علوم و معارف صدرا مربیان تربیتی را هادیان و اصلاح گران جامعه دانست و تأکید کرد: این مربیان هستند که به جامعه حیات معنوی می‌بخشند.

وی با تأکید به ضرورت الگو گیری دانش آموزان از انبیا و قدم گذاشتن آن‌ها در مسیر انبیا ادامه داد: خداوند سه گروه انبیا، اولیا و علما را شفاعت خواهد کرد و برخی علما به حدی در اعصار و نسل‌ها و تربیت جوامع مؤثر هستند که قابل وصف نیست.

نماینده ولی‌فقیه در استان شهید مطهری را نمونه‌ای از علمایی دانست که الگو و سرمشق دانش آموزان است و متذکر شد: در وضعیتی که نظامی غیر پاسخگو به دنیا حاکم شده می‌بایست با قدم گذاشتن در مسیر انبیا زمینه پرورش عواطف نیکو فراهم شود.

عاملی با بیان اینکه عوامل تأثیرگذار در تربیت متکثر و پیچیده است، تصریح کرد: در چنین شرایطی لازم است الگوهای برتر معرفت شناسایی شده و دانش آموزان نیز نسبت به مطالعه رمز موفقیت انسان اقدام کنند.

امام‌جمعه اردبیل با اشاره به برخی آسیب‌ها از جمله اختلاس و فساد مالی تأکید کرد: زمانی که رئیس‌جمهور به استان سفر کرده بود، بنده به ایشان گفتم اگر جای شما باشم به صیانت فکر می‌کنم.

وی افزود: به‌عنوان مثال مسیر راه‌آهن اردبیل به جای راه همواره از راه غیر هموار با هزینه چند برابری انتخاب شده در حالی که این انتخاب گفته می‌شود با هدف سود آفرینی برای تعدادی بوده و باید چنین بینش و رفتارهایی تعدیل شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان با تأکید به نقش تربیتی آموزش‌وپرورش اضافه کرد: آینده از آن علم است و امروز دانش آموزان باید با الگو گیری صحیح از آسیب‌ها مصون بوده و به شکل شایسته تربیت شوند.

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 90222 -1 -1

اخبار مدارس صدرا
اطلاعیه های مهم مدارس صدرا
آشنایی با مدارس صدرا
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse