مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ شنبه ۱۸ مرداد -اِسَّبِت ١٨ ذو الحجه ١٤٤١ - Saturday August 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  923   بازدید    تاریخ درج مطلب  15/10/1394    
 
 
جلسه حلقه صالحین در مدرسه علوم و معارف اسلامی صدرای اردبیل

جلسه حلقه صالحین با حضور جمعی از کادر اجرایی بسیجی در مدرسه علوم و معارف اسلامی صدرای اردبیل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، شهین پیرجلیلی مدیر مدرسه صدرای اردیبل در این جلسه در سخنانی به چند توصیه عرفانی از آیت ال.. بهجت در خصوص تربیت نفس  برای اعضاء مطرح کرد که مهم ترین این توصیه تاکید برای خواندن نماز اول وقت، خواندن هر روز یک صفحه از قرآن کریم و داشتن وضو بود.

وی همچنین به سبک زندگی اسلامی در خانوادها اشاره کرد و گفت: خواندن قرآن به صورت روزانه علاوه بر آرامش روح وروان در زندگی باعث اثرگذاری در تربیت صحیح فرزندان نیز می‌شود.

پیرجلیلی همچنین به اعضاء خواندن نهج البلاغه و مشعل قرار دادن این کتاب را در زندگی مهم دانسته و نامه ۳۱ نهج البلاغه را که خطاب امیرالمومنین به امام حسن مجتبی (ع) به‌عنوان سرفصل جدید بعد از سوره نور قرار داد.وفرازهای از این نامه را ترجمه و شرح داد.

وی در ادامه به موضوعات نحوه برخورد با فرزندان و نوجوانان و شیوه های رفتاری صحیح با همسر درخانواده و دانش آموزان و تربیت نفس اشاره کرد.

در ادامه هر یک از اعضای گروه به تبادل نظر در تربیت فرزندان پرداخته و توجه به تقوا و داشتن علم در این باب را مهم دانسته و به ارائه پیشنهادتی در این زمینه پرداختند.

در پایان جلسه مدیر با ارائه سوالی در رابطه با مسئله قیامت و دو آیه مطرح شده در قرآن آیه ۲۷ سوره صافات وآیه ۱۰۱ سوره مومنان  به نظر می رسد که این دو آیه در تناقض باشند از اعضاء خواست پاسخ این سوال را با تحقیق و پژوهش و نامه ۳۱ از نهج البلاغه  رامطالعه کرده و برای جلسه آینده که در تاریخ۷بهمن برگزار می‌شود با آمادگی علمی در جلسه حاضر شود.

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 85882 -1 -1

اخبار مدارس صدرا
اطلاعیه های مهم مدارس صدرا
آشنایی با مدارس صدرا
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse