مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ سه شنبه ۴ ارديبهشت -اِثَّلاثا ٨ شعبان ١٤٣٩ - Tuesday April 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  699   بازدید    تاریخ درج مطلب  28/7/1394    
 
 
عامل ناتواني افراد در تصميم‌گيري
 

دانشمندان در تحقيقات اخير خود دريافته‌اند كه علت عدم توانايي افراد در تصميم‌گيري ناشي از عدم ارتباط موفق بين بخش‌هاي مختلفي از مغز است. بسياري از افراد در سراسر جهان در مواجهه با شرايط مختلف از گرفتن تصميم عاجز هستند.

دانشمندان دانشگاه زوريخ در تحقيقات جديد خود به دنبال دلايل فيزيولوژيكي وقوع اين مشكل عدم توانايي تصميم‌گيري در افراد بوده‌اند. در اين تحقيقات مشخص شد كه عدم توانايي برقراري ارتباط بين بخش‌هاي خاصي از مغز انسان موجب ايجاد اين مشكل مي‌شود.

 

 

 

در اين تحقيقات مشخص شد كه اين نوع مشكل تنها در تصميم‌گيري‌هاي انتخابي(براي نمونه انتخاب غذا از منوي رستوران) رخ مي‌دهد و در تصميم‌گيري‌هاي حسي براي افراد به اين دشواري نخواهد بود.

پروفسور «كريس راف»، سرپرست تيم تحقيق، در اين‌باره مي‌گويد: «ما در تحقيقات خود دريافتيم تصميماتي كه در آن ترجيح وجود دارد در صورتي كه روند انتقال اطلاعات در مغز با تداخل روبه‌رو شود، از پايداري كمتري برخوردار خواهند بود. همين امر نيز موجب شده بود تا نمونه‌هاي مورد آزمايش ما در اين شرايط تصميم‌گيري را براي خود دشوارتر بيابند.

البته براي تصميماتي كه كاملا و صرفا حسي بودند، اين مشكل به چشم نمي‌خورد.» راف در ادامه مي‌گويد: «هنگامي كه ما مي‌خواهيم درباره حقايق موضوعي تصميم بگيريم، ارتباط بين دو بخش از مغز تنها وقتي حائز اهميت خواهد بود كه ما مجبور باشيم تصميم بگيريم كه از چيزي خوشمان مي‌آيد يا خير.»

به اين ترتيب تحقيقات اين دانشمندان علاوه بر اثبات اين موضوع، نشان دادند كه اين امر هيچ تفاوتي در هيچ يك از دو جنس مذكر و مونث نداشته و صرفا به ساختار ارتباطي مغز مرتبط است.

منبع: روزنامه آرمان

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 83718 -1 -1

ازدواج
رفتارشناسی
ناهنجاری ها
اصول تربیتی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse