مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ جمعه ۷ ارديبهشت -اِجُّمعَة ١١ شعبان ١٤٣٩ - Friday April 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  1911   بازدید    تاریخ درج مطلب  7/11/1387    
 
 
شهيد سجاد حسيني

نام : سجاد
نام خانوادگي: حسيني
محل تولد: روستاي ديز
تاريخ تولد: 1350
محل شهادت: شلمچه
تاريخ شهادت: 20/1/66

شهيد سجاد حسيني شب جمعه سال 1350 ه.ش همزمان با سالروز ميلاد حضرت ميلاد حضرت امام سجاد، در خاندان مطهر سادات، در روستاي ديز از توابع بخش شاهرود خلخال قدم به عرصه گيتي نهاد.
در حين تحصيل مقطع اوّل راهنمايي، شبي با ديدن رويايي در خواب، تصميم به تحصيل علوم حوزوي گرفته، با کسب اجازه خانواده راهي حوزه علميه جعفريه خلخال مي شود. او در سن پانزده سالگي ضمن درخشش در امر تحصيل، با کسب شرايط لازم معمم شد.
سجاد سرانجام در تاريخ 20/1/66 در عمليات کربلاي 8 در معراج گاه شلمچه، در حالي که کوله پشتي پر از «خرج آرپي جي» بر دوش داشت، با اصابت منور دشمن در هاله اي از آتش و در حالي که قران کوچکي را از جيب در آورده و دست به سوي آسمان بلند کرده بود، و به ديدار يار نايل آمد. چرا که بهاي آن را پرداخته بود. او در يکي از نامه هايش چنين مي نويسد: «بهشت را به بها دهند، نه به بهانه، من افتخار مي کنم که پدر و مادرم مرا بزرگ کردند تا در راه اسلام قرباني شوم.»

فراز هايي از وصيت نامه شهيد
بار خدايا شهادت مي دهم تو يکتايي، تو قادري، تو عالمي، بار خدايا تو به مخلوق ضعيف خود رحم کن. بار خدايا خجل و شرمگينم. با کوله باري ازگناه پيش تو مي آيم بار خدايا اين همه  نعمت ها که به ما عطا فرمودي استفاده کرده ام در جواب چه کنم؟! خدايا من را با اين حال قبول مي کني يا نه؟! اگر قبول کني شرمنده ام و با چه رويي داخل جنت تو بشوم ....و اگر قبول نکني به کجا بروم ؟!...

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 79 -1 -1

شهدای روحانی
سرداران شهید
شهدای رزمنده
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse